Sådan ser du kritikerens Choice Awards 2020 online


Sådan ser du kritikerens Choice Awards 2020 online

Følg disse enkle trin nedenfor for at se Critic’s Awards 2020 live og online hvor som helst i verden:


  • Abonner på PureVPN
  • Download og installer PureVPN-applikationen
  • Opret forbindelse til den amerikanske server
  • Gå til CW
  • Begynd på streaming og nyd

Se kritikpræmier 2019

  • Hvornår og hvor holdes kritikerens Choice Awards?
  • Hvor skal man se kritikerens Choice Awards 2020?
  • Sådan ser du Critic’s Choice Awards 2020?
  • Kritikerens Choice Awards 2020-nomineringer
  • Hvorfor PureVPN?
  • Hvornår og hvor holdes kritikerens Choice Awards?

    Arrangementet finder sted i samme mødested som Critic’s Choice Awards 2019. Nævnt nedenfor er den nøjagtige dato og sted for den kommende prisceremoni.

    25th Critic’s Choice Awards
    Dato: Søndag 12. januar 2020
    Venue: Barker Hanger i Santa Monica, Californien

    Hvor skal man se kritikerens Choice Awards 2020?

    På grund af, at de 25th Critics Choice Awards er en global begivenhed, er fans fra hele verden interesseret i at se live ceremonien. Fans kan stille ind på CW i år for at se begivenheden live. Du kan også bruge andre streaming-enheder til at se Critics Choice Awards som dem, der er nævnt nedenfor via CW App:

    • Apple TV
    • Roku-spillere
    • Chromecast
    • Amazon Fire TV og Fire TV Sticks
    • Amazon Fire Tablet (Kindle)
    • Xbox One
    • iPhone / iPad / iPod Touch med iOS 9 eller nyere
    • Android-telefoner og tablets
    • Windows-tabletter

    Sådan ser du Critic’s Choice Awards 2020?

    For mennesker, der bor i USA, er det ganske enkelt at se de kommende 2020 Critic’s Choice Awards, da de kun behøver at gøre, at logge ind på CW-tv-netværket, kigge efter linket, og det handler om det. Derefter kan de nemt nyde begivenheden.

    Når det er sagt, kan det samme ikke siges for mennesker, der bor andre steder. Dette skyldes, at CW Television Network kun er tilgængeligt i USA. Så hvad kan de gøre? Nå, der er en enkel løsning. Alt hvad de har brug for er en aktiv VPN-forbindelse, f.eks. PureVPN.

    Følg disse trin nedenfor for at komme i gang:

    • Hent PureVPN
    • Download og installer PureVPN-applikationen på din foretrukne enhed
    • Start PureVPN, og log ind med dine legitimationsoplysninger
    • Opret forbindelse til den amerikanske server
    • Gå til CW og søg efter Critic’s Choice Awards
    • Begynd på streaming og nyd!

    Kritikerens Choice Awards 2020-nomineringer

    Se Critic's Choices Awards 2019

    Critics ‘Choice Association annoncerede endelig den 8. december 2019 sine nomineringer til de kommende 25th årlige Critic’s Choice Awards, og godt, listerne er, som du forventede, at de ville være. Martin Scorseses The Irishman fører nominerede liste med i alt 14 nævnte. Dette inkluderer nomineringerne til både bedste billede og bedste instruktør.

    På tv-siden af ​​nomineringerne leder Netflix pakken med hele 61 nævnelser, hvor HBO kommer på andenpladsen med 33. Netflix’s When They See Us leder tv-nomineringerne med i alt 6 nævnelser, inklusive Best Limited Series. For mere information, se den komplette liste over film- og tv-nomineringer nedenunder:

    BEDSTE BILLEDE

    • 1917
    • Ford v Ferrari
    • Ireren
    • Jojo kanin
    • Joker
    • Lille kvinder
    • Ægteskabshistorie
    • Once Upon a Time … i Hollywood Vinder
    • Parasit
    • Uudskårne perler

    BEDSTE AKTOR

    • Antonio Banderas – Smerter og herlighed
    • Robert De Niro – The Irishman
    • Leonardo DiCaprio – Once Upon a Time … i Hollywood
    • Adam Driver – Ægteskabshistorie
    • Eddie Murphy – Dolemite Is My Name
    • Joaquin Phoenix – Joker Vinder
    • Adam Sandler – Uklipte perler

    BEDSTE ACTRESS

    • Awkwafina – Farvel
    • Cynthia Erivo – Harriet
    • Scarlett Johansson – Ægteskabshistorie
    • Lupita Nyong’o – os
    • Saoirse Ronan – Lille kvinder
    • Charlize Theron – Bombshell
    • Renée Zellweger – Judy Vinder

    BEDSTE STØTTENDE AKTOR

    • Willem Dafoe – Fyret
    • Tom Hanks – En smuk dag i nabolaget
    • Anthony Hopkins – De to paver
    • Al Pacino – The Irishman
    • Joe Pesci – The Irishman
    • Brad Pitt – Once Upon a Time… i Hollywood Vinder

    BEDSTE STØTTE ACTRESS

    • Laura Dern – Ægteskabshistorie Vinder
    • Scarlett Johansson – Jojo Rabbit
    • Jennifer Lopez – Hustlers
    • Florence Pugh – Lille kvinder
    • Margot Robbie – Bombshell
    • Zhao Shuzhen – Farvel

    BEDSTE UNGE AKTOR / ACTRESS

    • Julia Butters – Once Upon a Time … i Hollywood
    • Roman Griffin Davis – Jojo kanin Vinder
    • Noah Jupe – Honey Boy
    • Thomasin McKenzie – Jojo kanin
    • Shahadi Wright Joseph – Us
    • Archie Yates – Jojo kanin

    BEDSTE AKTIVERENDE ENSEMLET

    • Bombshell
    • Ireren Vinder
    • Knive ud
    • Lille kvinder
    • Ægteskabshistorie
    • Once Upon a Time … i Hollywood
    • Parasit

    BEDSTE DIREKTOR

    • Noah Baumbach – Ægteskabshistorie
    • Greta Gerwig – Lille kvinder
    • Bong Joon Ho – Parasit Vinder
    • Sam Mendes – 1917
    • Josh Safdie og Benny Safdie – Uudskårne perler
    • Martin Scorsese – The Irishman
    • Quentin Tarantino – Once Upon a Time … i Hollywood

    BEDSTE OPRINDELIGE SCREENPLAY

    • Noah Baumbach – Ægteskabshistorie
    • Rian Johnson – Knive Out
    • Bong Joon Ho og Han Jin Won – Parasit
    • Quentin Tarantino – Once Upon a Time … i Hollywood Vinder
    • Lulu Wang – Farvel

    BEDSTE ADAPTED SCREENPLAY

    • Greta Gerwig – Lille kvinder Vinder
    • Noah Harpster og Micah Fitzerman-Blue – En smuk dag i nabolaget
    • Anthony McCarten – De to paver
    • Todd Phillips & Scott Silver – Joker
    • Taika Waititi – Jojo kanin
    • Steven Zaillian – The Irishman

    BEDSTE KINEMATOGRAFI

    • Jarin Blaschke – Fyret
    • Roger Deakins – 1917 Vinder
    • Phedon Papamichael – Ford v Ferrari
    • Rodrigo Prieto – The Irishman
    • Robert Richardson – Once Upon a Time … i Hollywood
    • Lawrence Sher – Joker

    Bedste produktionsdesign

    • Mark Friedberg, Kris Moran – Joker
    • Dennis Gassner, Lee Sandales – 1917
    • Jess Gonchor, Claire Kaufman – Lille kvinder
    • Lee Ha Jun – Parasit
    • Barbara Ling, Nancy Haigh – Once Upon a Time… i Hollywood Vinder
    • Bob Shaw, Regina Graves – The Irishman
    • Donal Woods, Gina Cromwell – Downton Abbey

    BEDSTE REDIGERING

    • Ronald Bronstein, Benny Safdie – Uudskårne perler
    • Andrew Buckland, Michael McCusker – Ford v Ferrari
    • Yang Jinmo – Parasit
    • Fred Raskin – Once Upon a Time … i Hollywood
    • Thelma Schoonmaker – The Irishman
    • Lee Smith – 1917 Vinder

    BEDSTE COSTUME-DESIGN

    • Ruth E. Carter – Dolemit er mit navn Vinder
    • Julian Day – Rocketman
    • Jacqueline Durran – Lille kvinder
    • Arianne Phillips – Once Upon a Time … i Hollywood
    • Sandy Powell, Christopher Peterson – The Irishman
    • Anna Robbins – Downton Abbey

    BEDSTE HÅR OG MAKEUP

    • Bombshell Vinder
    • Dolemit er mit navn
    • Ireren
    • Joker
    • Judy
    • Once Upon a Time … i Hollywood
    • Raket mand

    BEDSTE VISUELLE EFFEKTER

    • 1917
    • Ad Astra
    • Aeronauterne
    • Avengers: Endgame Vinder
    • Ford v Ferrari
    • Ireren
    • Løvernes Konge

    BEDSTE ANIMEREDE FUNKTION

    • Afskyelige
    • Frozen II
    • Sådan træner du din drage: den skjulte verden
    • Jeg mistede min krop
    • Manglende link
    • Legetøjshistorie 4 Vinder

    BEDSTE AKTIONSFILM

    • 1917
    • Avengers: Endgame Vinder
    • Ford v Ferrari
    • John Wick: Kapitel 3 – Parabellum
    • Spider-Man: Far From Home

    Bedste komedie

    • Booksmart
    • Dolemit er mit navn Vinder
    • Farvel
    • Jojo kanin
    • Knive ud

    BEDSTE SCI-FI ELLER HORROR FILM

    • Ad Astra
    • Avengers: Endgame
    • Midsommar
    • Os Vinder

    Bedste udenlandske sprogfilm

    • Atlantics
    • De elendige
    • Smerter og herlighed
    • Parasit Vinder
    • Portræt af en dame i brand

    BEDSTE SANG

    • Glasgow (intet sted som hjemme) – Wild Rose Vinder
    • (Jeg vil) Love Me Again – Rocketman Vinder
    • Jeg står med dig – gennembrud
    • Into the Unknown – Frozen II
    • Uden tale – Aladdin
    • Spirit – Lion King
    • Stå op – Harriet

    BEDSTE SCORE

    • Michael Abels – os
    • Alexandre Desplat – Lille kvinder
    • Hildur Guðnadóttir – Joker Vinder
    • Randy Newman – Ægteskabshistorie
    • Thomas Newman – 1917
    • Robbie Robertson – The Irishman

    BEDSTE DRAMA-SERIE

    • Kronen (Netflix)
    • David Makes Man (EGEN)
    • Game of Thrones (HBO)
    • The Good Fight (CBS All Access)
    • Pose (FX)
    • Succession (HBO) Vinder
    • Dette er os (NBC)
    • Urmænd (HBO)

    BEDSTE AKTØR I EN DRAMA-SERIE

    • Sterling K. Brown – This Is Us (NBC)>
    • Mike Colter – Ondt (CBS)
    • Paul Giamatti – Milliarder (Showtime)
    • Kit Harington – Game of Thrones (HBO)
    • Freddie Highmore – The Good Doctor (ABC)
    • Tobias Menzies – The Crown (Netflix)
    • Billy Porter – Pose (FX)
    • Jeremy Strong – Succession (HBO) Vinder

    BEDSTE ACTRESS I EN DRAMA-SERIE

    • Christine Baranski – The Good Fight (CBS All Access)
    • Olivia Colman – The Crown (Netflix)
    • Jodie Comer – Killing Eve (BBC America)
    • Nicole Kidman – Big Little Lies (HBO)
    • Regina King – Watchmen (HBO) Vinder
    • Mj Rodriguez – Pose (FX)
    • Sarah Snook – Succession (HBO)
    • Zendaya – Euphoria (HBO)

    BEDSTE STØTTEAKTOR I EN DRAMA-SERIE

    • Asante Blackk – This Is Us (NBC)
    • Billy Crudup – The Morning Show (Apple) Vinder
    • Asia Kate Dillon – Milliarder (Showtime)
    • Peter Dinklage – Game of Thrones (HBO)
    • Justin Hartley – This Is Us (NBC)
    • Delroy Lindo – The Good Fight (CBS All Access)
    • Tim Blake Nelson – Watchmen (HBO)

    BEDSTE STØTTE ACTRESS I EN DRAMA-SERIE

    • Helena Bonham Carter – The Crown (Netflix)
    • Gwendoline Christie – Game of Thrones (HBO)
    • Laura Dern – Big Little Lies (HBO)
    • Audra McDonald – The Good Fight (CBS All Access)
    • Jean Smart – Watchmen (HBO) Vinder
    • Meryl Streep – Big Little Lies (HBO)
    • Susan Kelechi Watson – Dette er os (NBC)

    BEDSTE KOMMEDI-SERIE

    • Barry (HBO) Vinder
    • Fleabag (Amazon)
    • Den vidunderlige fru Maisel (Amazon)
    • Mor (CBS)
    • En dag ad gangen (Netflix)
    • PEN15 (Hulu)
    • Schitt’s Creek (Pop)

    Bedste skuespiller i en komedie-serie

    • Ted Danson – The Good Place (NBC)
    • Walton Goggins – The Unicorn (CBS)
    • Bill Hader – Barry (HBO) Vinder
    • Eugene Levy – Schitt’s Creek (Pop)
    • Paul Rudd – Living with Yourself (Netflix)
    • Bashir Salahuddin – Shermans Showcase (IFC)
    • Ramy Youssef – Ramy (Hulu)

    BEDSTE ACTRESS I EN KOMMEDI SERIE

    • Christina Applegate – Dead to Me (Netflix)
    • Alison Brie – GLOW (Netflix)
    • Rachel Brosnahan – Den forunderlige fru Maisel (Amazon)
    • Kirsten Dunst – At blive en gud i det centrale Florida (Showtime)
    • Julia Louis-Dreyfus – Veep (HBO)
    • Catherine O’Hara – Schitt’s Creek (Pop)
    • Phoebe Waller-Bridge – Fleabag (Amazon) Vinder

    BEDSTE STØTTENDE AKTOR I EN KOMMEDI SERIE

    • Andre Braugher – Brooklyn Nine-Nine (NBC)
    • Anthony Carrigan – Barry (HBO)
    • William Jackson Harper – Det gode sted (NBC)
    • Daniel Levy – Schitt’s Creek (Pop)
    • Nico Santos – Superstore (NBC)
    • Andrew Scott – Fleabag (Amazon) Vinder
    • Henry Winkler – Barry (HBO)

    BEDSTE SUPPORTERENDE ACTRESS I EN KOMMEDI SERIE

    • Alex Borstein – Den vidunderlige fru Maisel (Amazon) Vinder
    • D’Arcy Carden – The Good Place (NBC)
    • Sian Clifford – Fleabag (Amazon)
    • Betty Gilpin – GLOW (Netflix)
    • Rita Moreno – En dag ad gangen (Netflix)
    • Annie Murphy – Schitt’s Creek (Pop)
    • Molly Shannon – De andre to (Comedy Central)

    BEDSTE BEGRÆNSEDE SERIE

    • Catch-22 (Hulu)
    • Chernobyl (HBO)
    • Fosse / Verdon (FX)
    • Trevor Noah, Trevor Noah Tour
    • Den højeste stemme (Showtime)
    • Utroligt (Netflix)
    • Når de ser os (Netflix) Vinder
    • År og år (HBO)

    Bedste film lavet til fjernsyn

    • Brexit (HBO)
    • Deadwood: The Movie (HBO)
    • El Camino: A Breaking Bad Movie (Netflix) Vinder
    • Guava Island (Amazon)
    • Native Son (HBO)
    • Patsy & Loretta (levetid)

    BEDSTE AKTOR I EN BEGRÆNSET SERIE ELLER FILM, DER ER TIL TELEVISION

    • Christopher Abbott – Catch-22 (Hulu)
    • Mahershala Ali – True Detective (HBO)
    • Russell Crowe – Den højeste stemme (Showtime)
    • Jared Harris – Tjernobyl (HBO)
    • Jharrel Jerome – Når de ser os (Netflix) Vinder
    • Sam Rockwell – Fosse / Verdon (FX)
    • Noah Wyle – Den røde linje (CBS)

    BEDSTE ACTRESS I EN BEGRÆNSET SERIE ELLER FILM lavet til fjernsyn

    • Kaitlyn Dever – Utroligt (Netflix)
    • Anne Hathaway – Modern Love (Amazon)
    • Megan Hilty – Patsy & Loretta (levetid)
    • Joey King – The Act (Hulu)
    • Jessie Mueller – Patsy & Loretta (levetid)
    • Merritt Wever – Utroligt (Netflix)
    • Michelle Williams – Fosse / Verdon (FX) Vinder

    BEDSTE STØTTENDE AKTOR I EN BEGRÆNSET SERIE ELLER FILM, DER ER TIL TELEVISION

    • Asante Blackk – Når de ser os (Netflix)
    • George Clooney – Catch-22 (Hulu)
    • John Leguizamo – Når de ser os (Netflix)
    • Dev Patel – Modern Love (Amazon)
    • Jesse Plemons – El Camino: A Breaking Bad Movie (Netflix)
    • Stellan Skarsgård – Tjernobyl (HBO) Vinder
    • Russell Tovey – Years and Years (HBO)

    BEDSTE STØTTE ACTRESS I EN BEGRÆNSET SERIE ELLER FILM, DER ER TIL TELEVISION

    • Patricia Arquette – The Act (Hulu)
    • Marsha Stephanie Blake – When They See Us (Netflix)
    • Toni Collette – Utroligt (Netflix) Vinder
    • Niecy Nash – Når de ser os (Netflix)
    • Margaret Qualley – Fosse / Verdon (FX)
    • Emma Thompson – Years and Years (HBO)
    • Emily Watson – Tjernobyl (HBO)

    BEDSTE ANIMEREDE SERIE

    • Stor mund (Netflix)
    • BoJack Horseman (Netflix) Vinder
    • The Dark Crystal: Age of Resistance (Netflix)
    • Hun-Ra og prinsesserne af magten (Netflix)
    • The Simpsons (Fox)
    • Fortrydt (Amazon)

    Bedste samtale-show

    • DeSUS & Mero (Showtime)
    • Fuld frontal med Samantha Bee (TBS)
    • Kelly Clarkson Show (NBC)
    • Sidste uge i aften med John Oliver (HBO)
    • Late Late Show med James Corden (CBS) Vinder
    • Sen aften med Seth Meyers (NBC) Vinder

    BEDSTE KOMEDI SPECIAL

    • Amy Schumer: Growing (Netflix)
    • Jenny Slate: Stage Fright (Netflix)
    • Lev foran en studiegruppe: Norman Lear’s All in the Family og The Jeffersons (ABC) Vinder
    • Ramy Youssef: Feelings (HBO)
    • Seth Meyers: Lobby Baby (Netflix)
    • Trevor Noah: Son of Patricia (Netflix)
    • Wanda Sykes: Not Normal (Netflix)

    Hvorfor PureVPN?

    Ved hjælp af sine 2.000+ servere tillader PureVPN sine abonnenter hurtigt at ændre og maskere deres digitale adresser til adresser overalt i verden. Dette vil ikke kun give dig adgang til CW-netværket eller 2020 Critic’s Choice Awards, men vil også give dig yderligere sikkerhed, som vi alle ved, altid er et plus, når du er tilsluttet internettet.

    Kim Martin Administrator
    Sorry! The Author has not filled his profile.
    follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map