Ochrana před únikem DNS


Ochrana před únikem DNS

Získejte přístup k webům z celého světa a buďte si ujištěni o svém soukromí online. Ochrana PureVPN proti úniku DNS je navržena tak, aby vaše internetové aktivity byly vždy bezpečné. Po připojení jsou všechny a všechny adresy IP, ke kterým přistupujete, zabezpečeny pomocí šifrování nejvyšší kvality.


Zabezpečte si DNS pomocí PureVPN DNS Leak Protection, která zajišťuje maximální utajení vašich online aktivit.

Co je to DNS?

DNS (Domain Name System) funguje tak, že překlad doménových jmen na IP adresy umožňuje prohlížečům vzájemně spolupracovat. Každé zařízení připojené k internetu má jedinečnou IP adresu, kterou ostatní zařízení používají ke komunikaci. DNS servery eliminují potřebu lidí zapamatovat si IP adresy, jako je 192.168.1.1 (v IPv4), nebo složitější novější alfanumerické IP adresy, jako je 2300: de00: 1298: 1 :: g482: v6b3 (v IPv6)..

Jak mohu zkontrolovat, zda moje VPN funguje správně?

Zajištění, zda vaše VPN funguje správně, může být výzvou samo o sobě, protože úniky DNS je překvapivě běžný problém. I když můžete zkusit prozkoumat nastavení VPN sami a zajistit, že všechno funguje dobře a vyhnout se únikům DNS, není to pro každého tak snadné.

S ohledem na to společnost PureVPN navrhla test těsnosti DNS, který zdůrazňuje, zda je váš požadavek na server DNS (Domain Name Server) vystaven na webu. Jak se bezpečnostní chyby stávají stále běžnějšími, vaše reálná IP hrozí zvědavýma očima, i když používáte VPN, a snadno se využívá.

Proveďte test úniku DNS

Pokud již mám VPN, tak proč musím zkontrolovat ochranu DNS?

Připojení VPN zajišťuje vaše připojení k internetu směrováním vašich požadavků na internet prostřednictvím VPN tunelu, a tak maskuje vaši skutečnou identitu a online aktivity a udržuje vás v bezpečí před únikem DNS. Na druhé straně, DNS Leaks jsou případy, kdy v důsledku softwarových problémů je váš ISP schopen sledovat vaše internetové aktivity, bez ohledu na to, zda používáte VPN nebo ne!

Vzhledem k tomu, že vaše požadavky na DNS rozdávají vaše zvyky při prohlížení, lze je velmi dobře použít proti vám. V případě, že má jednotlivec přístup k vašim požadavkům týkajícím se DNS, kromě vašeho poskytovatele internetových služeb nebo serveru VPN je to důvod k obavám. To znamená, že vaše online aktivity jsou zranitelné a již nejste v bezpečí kvůli únikům DNS. Chcete-li to zkontrolovat, proveďte test těsnosti, abyste zabránili únikům serverů DNS, nebo použijte službu VPN, která může zabránit únikům serverů DNS.

Jaké jsou příčiny úniku DNS?

Existuje mnoho příčin úniku DNS. Nejběžnější jsou:

1. Nesprávně nakonfigurovaná síť

Při nesprávném nastavení vystavujete zařízení kybernetickým útokům a narušení dat. Když připojíte zařízení k relativně nové síti Wi-Fi, nastavení DHCP v síti (výchozí protokol, který definuje IP adresu vašich zařízení v síti), může automaticky přiřadit servery DNS, aby se postaraly o vaše webové požadavky..

Problém je v tom, že server DNS nebo servery DNS mohou patřit vašemu poskytovateli služeb Internetu nebo ten, který může být nezabezpečený (nešifrovaný), který způsobuje netěsnost DNS. V takovém případě, když se připojíte k VPN, budou webové požadavky DNS procházet šifrovaný tunel VPN, což způsobí úniky DNS.

2.Internetový protokol verze 6 (IPv6)

Protokol IPv4 je skutečně vyčerpán, ale internet je stále v konverzní fázi mezi IPv4 a IPv6. Většina služeb VPN neposkytuje IP adresu IPv6, což je důvod, proč by poskytovatel VPN pro ty, kteří používají protokol IPv6, neposkytoval zabezpečení.

Aby bylo zaručeno, že dostanete maximální anonymitu online, PureVPN nabízí IP adresu, která má ochranu proti úniku IPv6, která je navržena tak, aby chránila váš online provoz před zvědavými očima, hackery, sledovacími zařízeními a sledovacími subjekty. Tím můžete zabránit úniku DNS. Po připojení k PureVPN si můžete být jisti svým online soukromí na protokolech IPv4 a IPv6 a přestat si dělat starosti s DNS Leak.

3. Transparentní servery proxy DNS

Poskytovatelé internetu po celém světě vytvořili postup uložení svého serveru DNS vytvořeného uživatelem uživateli v případě, že uživatel chce změnit nastavení tak, aby používal server třetí strany. Pokud poskytovatel služeb Internetu zaznamená jakékoli změny nastavení DNS, použije transparentní proxy.

Transparentní DNS proxy je klonovaný server, který zastaví a předá webový provoz poskytovatelům internetových služeb, kteří vlastní DNS server nebo DNS servery. Také známý jako nucení poskytovatelů služeb Internetu, jedná se o formu úniku DNS, která je důsledkem nesprávné činnosti vašeho poskytovatele služeb Internetu. Server DNS poskytovatele VPN nebo servery DNS zajišťuje, že váš webový provoz prochází bezpečně a zabraňuje úniku DNS.

4.Outdated Software

Vždy se ujistěte, že váš software je aktualizován, protože aktualizace zvyšují zabezpečení vašich zařízení proti škodlivým hráčům. Netěsnosti DNS jsou běžné u zastaralého softwaru, na rozdíl od aktuálního softwaru. Tímto způsobem můžete také zabránit úniku DNS. Vždy se ujistěte, že často provádíte test těsnosti DNS.

Jak PureVPN poskytuje ochranu proti úniku DNS?

PureVPN je služba VPN, která se zavázala zajistit uživatelům nejlepší zážitek online. To znamená poskytovat výjimečnou bezpečnost online a nepřekonatelné rychlosti online. PureVPN nabízí špičkovou ochranu proti úniku DNS a zajišťuje, že váš online provoz je bezpečný před zvědavýma očima vašeho poskytovatele internetových služeb nebo jakékoli jiné špionážní entity.

PureVPN DNS Leak Protection

Pokaždé, když přistupujete k doméně (Facebook, Google atd.), Vygeneruje se požadavek DNS, který odhalí vaši skutečnou online identitu na webu. Požadavky DNS jsou odesílány na server DNS nebo servery DNS, který je nastaven v nastavení konfigurace. Poskytovatelé internetových služeb jsou inteligentní, vybírají domény, které většinou hledáte, a to navzdory skutečnosti, že jste připojeni k síti VPN.

PureVPN VPN server je rychlý, bezpečný a šifrovaný, což vám pomůže zabránit tomuto špionážnímu / monitorovacímu systému tím, že znemožní DNS požadavku dosáhnout vašeho ISP, a vyřeší tento požadavek ve své vlastní síti VPN serverů VPN. Tento proces zajišťuje bezpečnost vaší online identity; proto zůstáváte zcela anonymní online.

Další informace o funkcích PureVPN

  • Split Tunneling
  • Šifrování AES
  • Zabezpečené WiFi
  • Bezpečné sdílení souborů P2P
  • Ochrana proti netěsnosti IPv6
  • iOS on Demand
  • Přepínač zabíjení Internetu
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me