Naučte se, jak zabezpečit domácí síť


Naučte se, jak zabezpečit domácí síť

Jak se moderní časy vyvíjely, tak i naše online potřeby. Zvýšený pokrok v technologii způsobil řadu komplikací. Zabezpečení domácí sítě je úkolem zabránit hackerům, kteří vždy hledají zranitelné a nechráněné sítě. Začněte zabezpečovat svoji síť tak, že nejprve změníte SSID, což zlým lidem ztěžuje identifikaci vašeho routeru.

Jak zabezpečit domácí síť?

Pokud jde o zabezpečení domácí sítě, je třeba se zabývat dvěma problémy.

Nejprve musíte určit, kdo se může dostat do vaší sítě. Až příště budete mít návštěvníky, zkuste zbytečně omezit sdílení hesla.

Druhým problémem je signální stopa. Pokud si lidé mimo váš domov mohou vyzvednout signál z vašeho routeru a znát heslo, mohou ukrást všechna vaše data a znovu získat všechna uložená hesla.

Proto můžete podniknout následující bezpečnostní opatření:

Změňte SSID

Každá síť je označena názvem SSID. Vzhledem k tomu, že výrobci směrovačů vytvářejí pro každou položku stejná nastavení, jednu produktovou řadu, kterou poskytují a často instalují stejný administrační software, je hackerům život velmi snadný.

Proto se ujistěte, že jste změnili SSID tak, aby nedával pryč číslo značky nebo modelu routeru. Dbejte na to, abyste nezahrnuli své jméno, adresu nebo telefonní číslo, nepoužívali v názvu osobní údaje ani nevyvolávali hackery výzvami. Jen mě to nechte.

ssid

Změňte výchozí přihlašovací údaje správce

Ke konzole routeru lze snadno přistupovat z jakéhokoli zařízení připojeného k síti. Většina výrobců nastavuje účty správce na směrovačích se stejným uživatelským jménem a heslem v této produktové řadě.

Jakmile proniknou do vaší konzole, udělí jim kontrolu nad konfigurací sítě, která jim umožní přístup ke změně hesla a zamkne vás ze sítě. Proto změňte heslo účtu správce na náhodnou kombinaci písmen a číslic až 12 znaků.

ssid

Používejte silná hesla

Když žijete s rodinou a máte neustále přátele a návštěvníky, může být náročné říci ne sdílení hesel po celou dobu.

Proto se ujistěte, že je heslo komplikované a dostatečně tvrdé, což lidem ztěžuje jejich sdílení. Udělejte ze svého hesla náhodnou posloupnost písmen, číslic a speciálních znaků s kombinací velkých a malých písmen. To lidem ztěžuje zapamatování správného pořadí, i když si pamatují kombinaci.

ochrana heslem

Zakázat vzdálený přístup

Konzola routeru, která je centrální částí, by měla být přístupná pouze ze zařízení připojených k síti. Směrovače však přicházejí s nastavením, které umožňuje vzdálený přístup, což znamená, že kdokoli může přistupovat ke konzole přes internet z jiného umístění. Proto se ujistěte, že je tato možnost vypnutá.

vzdálený přístup

Aktualizujte svůj software

Obecně by měl výrobce routeru aktualizovat firmware na vaší bráně automaticky. Jak byste však měli měsíčně měnit heslo Wi-Fi, měli byste také pravidelně kontrolovat aktualizace.

Jakmile si to zvyknete, i když existují aktualizace, které nebyly nainstalovány, budete si moci sami pravidelně kontrolovat a aktualizovat.

aktualizace softwaru

Povolit funkce hosta

Pokud má váš router funkci hosta, ujistěte se, že ji vaši návštěvníci používají. Hostující síť umožňuje návštěvníkům přístup k vašemu připojení k internetu, aniž by jim poskytli vaše heslo Wi-Fi a zároveň omezili přístupné informace o síti.

funkce pro hosty

Získejte síťový firewall

Každý router Wi-Fi se obvykle dodává s vestavěným firewallem. Pravděpodobná šance je, že jste ji nezapnuli. Projděte si nastavení konzoly a zjistěte, zda je najdete, a poté to zapněte.

firewall

Posílení šifrování Wi-Fi

Na internetu jsou k dispozici bezplatné nástroje, které snadno pronikají do slabých šifrování Wi-Fi, což útočníkovi umožní zachytit, vidět a upravit vaši online aktivitu.

Každé Wi-Fi je dodáváno se třemi typy ochranných systémů: WEP (Wired Equivalent Privacy), WPA (chráněný přístup Wi-Fi) a WPA 2 (chráněný přístup Wi-Fi 2). Ze všech těchto je třeba použít WPA 2.

To však není tak bezpečné jako WPA2 AES. Tato verze používá šifrování AES k ochraně přenosů a způsob šifrování nelze bezva.

*Poznámka: Ne všechna zařízení podporují WPA2, protože není široce dostupný. V takovém případě můžete použít síť VPN pro Wi-Fi, která dává vašemu připojení přidanou vrstvu šifrování.

šifrování

Co je to domácí síť?

Domácí síť je skupina zařízení (například počítač, herní systém, tiskárny a mobilní zařízení), která jsou připojena k internetu a navzájem.

Může být spojen dvěma způsoby: A kabelová síť který se používá pro připojení tiskáren a skenerů nebo bezdrátová síť který propojuje zařízení jako tablety a mobilní telefony bez vodičů.

Proč zabezpečit domácí síť?

V případě kabelové sítě je pro každého obtížné proniknout do vašeho systému. V dnešní době však každý používá Wi-Fi k připojení všech svých zařízení k internetu.

Když lidé přijdou, často požadují heslo pro přístup k Wi-Fi. Nakonec lidé znají vaše heslo a používají jej k připojení k routeru Wi-Fi, kdykoli jsou poblíž, protože na rozdíl od fyzických sítí mohou systémy Wi-Fi přesahovat zdi u vás doma.

Jakmile se heslo pro přístup dostane na svět, není snadné kontrolovat, kdo může přistupovat k vaší domácí síti. I když někdo nezná vaše heslo Wi-Fi, ale zná vás dostatečně dobře, může do systému proniknout a heslo přepsat, což opět umožní přístup ke všem zařízením připojeným k Wi-Fi.

Jakmile jsou v dosahu, hackeři jej mohou využít ke špionáži prostřednictvím internetu, k prohlížení údajů o vaší kreditní kartě pomocí historie vašeho prohlížeče, klamat vás instalací škodlivého softwaru s poškozeným malwarem nebo vás dokonce přesměrovat na nechtěné stránky pro vaše přihlašovací údaje..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me