Jsou VPN legální?


Jsou VPN legální?

Přemýšlíš "Jsou VPN v mé zemi legální?" Čtěte dál a zjistěte to!


Virtuální soukromé sítě, běžněji známé jako VPN, jsou skvělé pro zachování soukromí a vyhýbání se místním omezením na internetu. Tyto výkonné nástroje nejen skrývají vaši IP adresu, ale také šifrují veškerý provoz, aby byly vaše online aktivity anonymní.

Přestože sítě VPN poskytují řadu výhod a jsou obecně legální, řada zemí je zakazuje používat. Pokud tedy hledáte informace o zákonnosti VPN ve vaší zemi, jste na správném místě.

Jsou VPN legální

Než však budeme diskutovat o tom, kde je přesně povoleno nebo zakázáno použití VPN, nejprve odpovězte na nejpravděpodobnější otázku na internetu, vzhledem k prudkému nárůstu úsilí v oblasti dohledu a cenzury …

Jsou VPN legální?

Ano! VPN jsou legální ve většině zemí po celém světě, ale jejich použití pro jakoukoli nezákonnou činnost není povoleno. Je samozřejmé, že pokud se vám na VPN nedaří, můžete a budete stíháni ze zákona.

I když VPN může pomoci chránit vaši online identitu a osobní data před zvědavýma očima, zapojením se do nezákonných činností, jako je prodej drog, šíření škodlivého softwaru nebo zapojení do neetických aktivit, jako je pronásledování, šikana, hackování nebo krádež dat, vás pravděpodobně dostanou ve vážných právních potížích.

Je smutné, že v některých zemích je používání VPN nezákonné, ale to má více společného s nimi, kteří chtějí dohlížet na online aktivity svých občanů a kontrolovat, ke kterým informacím mají přístup..

Legitimní použití VPN

Jednou běžnou mylnou představou, pokud jde o VPN, je to, že je potřebují pouze blbci nebo jednotlivci, kteří se schovávají ve svých sklepech a dopouštějí se nějaké nezákonné činnosti. Nic však nemůže být dále od pravdy. Stejně jako u každého vynálezu nebo stvoření není nic ze své podstaty špatné. Jde jen o to, jak to lidé používají.

Zde je několik oblíbených použití VPN:

2. Přístup k blokovaným webům

Pomocí sítě VPN získáte přístup ke všem webům, službám a aplikacím, abyste si mohli vychutnat požadovaný obsah z jakéhokoli koutu světa. Změní vaši IP adresu na jakoukoli zemi podle vašeho výběru, což vám umožní okamžitý přístup k požadovanému obsahu.

4. Najděte levné nabídky online

Pokud hledáte levné nabídky online, VPN je váš spasitel! Jednoduše se připojte k serverům VPN na různých místech a porovnejte ceny, které vám ušetří velké letenky, půjčovny aut, předplatné softwaru atd..

 • Všechno
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • Ó
 • P
 • Q
 • R
 • S
 • T
 • U
 • PROTI
 • W
 • X
 • Y
 • Z

Země, kde jsou VPN nezákonné

Následující země se při používání sítí VPN zamračily a zavedly pro ně částečný nebo úplný zákaz:

SEVERNÍ KOREA Je VPN v Severní Koreji legální? Ne

Severní Korea má vlastní intranet pro občany, zatímco skutečný přístup k internetu je vyhrazen pouze úředníkům na vysoké úrovni. V zemi jsou tedy zakázány sítě VPN, i když cizincům může být povoleno používat tyto nástroje.

IRAQ Je VPN legální v Iráku? Ne

Pro irácké občany je internetová cenzura nevyhnutelnou součástí jejich života. Ve snaze zastavit extremistickou militantní skupinu ISIS a sledovat každého uživatele internetu vláda zakázala přímé VPN.

BELARUS Je VPN v Bělorusku legální? Ne

Bělorusko po stopách Číny a Ruska zakázalo také VPN a Tor v rámci svého úsilí zabránit občanům v používání anonymizačních nástrojů pro přístup na černé listiny.

OMAN Je VPN v Ománu? Ne

Vláda Ománu aktivně cenzuruje internet, a přestože sítě VPN nejsou zcela nezákonné pro veřejné a soukromé instituce, používání těchto služeb je pro jednotlivce zakázáno.

ČÍNA Je v Číně legální VPN? Ne

V Číně byly zakázány všechny neautorizované sítě VPN, aby občané nemohli obcházet Velký firewall. Aby poskytovatelé VPN mohli ve své zemi působit, musí být oficiálně licencovaní vládou.

TURKMENISTAN Je VPN v Tukrmenistánu legální? Ne

Turkmenistán má pouze jednoho státem kontrolovaného poskytovatele internetových služeb, který usnadňuje sledování a blokování. Pokusy o použití VPN a proxy serverů k obcházení internetové cenzury v zemi jsou blokovány a mohou mít vážné následky.

RUSKO Je VPN v Rusku legální? Ne

Ruská nová nařízení vyžadují, aby poskytovatelé VPN se zaregistrovali u úřadů a zablokovali přístup na černé listiny. Uživatelé musí navíc platit vysoké pokuty, pokud jsou chyceni pomocí nevládních sítí VPN.

UNITED ARAB EMIRATES Je VPN legální v SAE? Ne

Spojené arabské emiráty, jedna z mála zemí, které mají zákony týkající se používání VPN, schválily nový zákon, který stanoví, že uživatelé VPN mohou být uvězněni a pokutováni až do výše 500 000 USD, pokud zjistí, že se dopustili trestného činu. Instituce, banky a společnosti však mohou VPN používat volně.

IRAN Je VPN legální v Íránu? Ne

Írán přijal přísný zákon o používání VPN, který zakazuje občanům používat VPN, které nejsou vládou sankcionovány. Nedodržení tohoto zákona by vedlo k trestu odnětí svobody v délce 91 dnů až jednoho roku. Iránští vládní činitelé však příliš nerespektují své vlastní cenzurní zákony a tyto nástroje nadále používají.

TURECKO Je VPN v Turecku legální? Ne

Vzhledem k tomu, že v Turecku je internet silně cenzurován, je mezi občany populární používání sítí VPN pro přístup k sítím sociálních médií, jako jsou Twitter, WhatsApp a Facebook. Tor je však spolu s některými poskytovateli VPN v zemi blokován, aby se zabránilo obcházení vládní cenzury.

Země nenalezena!

Země, kde jsou VPN legální

Následující země nemají zákony, které zakazují používání VPN a jejich občané je mohou používat, aniž by se museli obávat jakýchkoli právních následků:

AFGANISTÁN Je VPN v Afghánistánu legální? Ano

Zatímco afghánská vláda je přísná, pokud jde o webové stránky, jako jsou ty, které se týkají pornografie, alkoholu, hazardních her atd., Používání VPN je v zemi stále legální.

ALBANIA Je VPN v Albánii legální? Ano

Ústava Albánie chrání právo svých občanů na svobodu slova a tisku. Nejen, že internet je osvobozen od vládní cenzury, ale také VPN jsou zcela legální.

ALŽÍRSKO Je VPN legální v Alžírsku? Ano

V Alžírsku jsou poskytovatelé internetových služeb povinni regulovat a sledovat online obsah, a přestože došlo k určitým incidentům, kdy vláda blokuje určité weby, v současné době neexistují žádné zákazy na VPN.

ANDORRA Je VPN legální v Andorře? Ano

Andorra, jedna z nejvíce pronikajících zemí internetu, nemá internetovou cenzuru ani vládní dohled. VPN jsou také legální k použití.

ANGOLA Je VPN v Angole legální? Ano

Ačkoli jsou sítě VPN v Angole legální, země si udělala titulky pro pokus o ohrožení svobody slova a přístupu k informacím.

ANTIGUA A BARBUDA Je VPN legální v Antigue a Barbude? Ano

Občané si mohou užívat volného přístupu k internetu v Antigue a Barbude. Použití VPN navíc není nezákonné.

ARGENTINA Je VPN v Argentině legální? Ano

V Argentině neexistují žádné zákazy používání VPN, ale byly navrženy zákony, které by mohly učinit online cenzuru skutečností.

ARMENIA Je VPN v Arménii legální? Ano

V Arménii existují zdokumentované důkazy o filtrování internetu a v minulosti byla také zablokována sociální média. Použití VPN je však legální.

ARUBA Je VPN legální na Arubě? Ano

Občané mají přístup na internet s úplnou svobodou na Arubě. Navíc je povoleno použití VPN.

AUSTRÁLIE Je VPN v Austrálii legální? Ano

Přestože je blokování webových stránek používáno v Austrálii a pro uložení zákaznických metadat po dobu nejméně dvou let je vyžadováno telco, VPN jsou stále legální a mnoho občanů je nadále používá..

Rakousko Je VPN v Rakousku legální? Ano

Použití VPN je v Rakousku zcela legální a ústava země chrání právo svých občanů na svobodu projevu a tisku.

Ázerbájdžán Je VPN v Ázerbájdžánu legální? Ano

Ázerbájdžán těžce cenzuruje internet, včetně opozičních zpravodajských středisek a stránek sociálních médií. Vláda také blokuje online aktivisty, ale naštěstí VPN musí být ještě nezákonné.

Bahrajn Je VPN v Bahrajnu legální? Ano

Neexistují žádné zákony, které by bránily používání sítí VPN v Bahrajnu, i když vláda aktivně cenzuruje tisk a internet.

Bangladéš Je VPN v Bangladéši legální? Ano

O bangladéšské vládě bylo známo, že v minulosti blokovala sociální média včetně WhatsApp a Facebook. Ve skutečnosti dokonce jednou omylem úplně přerušili přístup k internetu! Použití sítí VPN je však v Bangladéši legální.

Barbados Je VPN legální v Barbadosu? Ano

Občané Barbadosu mají přístup k internetu bez jakýchkoli omezení. Použití VPN je naprosto legální.

Belgie Je VPN v Belgii legální? Ano

Přestože v Belgii se objevily zprávy o internetové cenzuře, používání sítí VPN vám nepřinese žádné právní potíže.

Belize Je VPN legální v Belize? Ano

Navzdory tomu, že vláda stanovila několik omezení přístupu na internet a blokovala služby VoIP, je používání VPN v Belize legální.

Benin Je VPN v Beninu legální? Ano

Neexistuje žádný důkaz o tom, že by se vláda pokoušela cenzurovat internet, a VPN je v současnosti v Beninu legální.

Bhútán Je VPN v Bhútánu legální? Ano

Ačkoli použití VPN je v Bhútánu legální, vláda příležitostně blokuje obsah, který považuje za urážlivý vůči státu.

Bolívie Je VPN legální v Bolívii? Ano

Zatímco bolivijská vláda cenzuruje novináře a dokonce se snaží sledovat sociální média, používání VPN je stále legální.

Bosna a Hercegovina Je VPN legální v Bosně a Hercegovině? Ano

Přestože vláda Bosny a Hercegoviny přijala právní předpisy, které kriminalizují obsah sociálních médií, o internetové cenzuře nedošlo. Také používání VPN je legální.

Botswana Je VPN v Botswaně legální? Ano

V současné době v Botswaně neexistuje internetová cenzura pověřená vládou a používání VPN je také legální.

Brazílie Je VPN legální v Brazílii? Ano

Brazilská vláda se pokusila zavést právní předpisy, které by jí daly pravomoc kontrolovat a cenzurovat internet. V roce 2016 také zakázali WhatsApp několikrát. Přesto neexistuje žádný zákon, který občanům zakazuje používat VPN.

Brunej Je VPN legální v Bruneji? Ano

Zatímco vláda aktivně monitoruje využívání svých občanů na internetu, VPN jsou v Bruneji stále legální.

Bulharsko Je VPN v Bulharsku legální? Ano

Bulharská vláda pečlivě sleduje online aktivitu svých občanů a žádá poskytovatele internetových služeb, aby v reálném čase poskytovali přístup ke všem internetovým přenosům. Použití VPN je však v současné době legální.

Burkina Faso Je VPN v Burkině Faso legální? Ano

V Burkině Faso je penetrace internetu velmi nízká, protože od roku 2017 používá internet pouze 11,2% populace. Navíc je používání VPN v zemi v zemi zcela legální..

Burundi Je VPN v Burundi legální? Ano

Pouze malé procento populace používá internet v Burundi, ale zažívá cenzuru. V roce 2015 vláda zablokovala přístup k WhatsApp a Viber. Používání VPN je však legální.

Kambodža Je VPN v Kambodži legální? Ano

Kambodžská vláda sleduje a kontroluje online aktivitu. Ve skutečnosti bylo mnoho případů opozičních členů zatčených za jejich příspěvky na Facebooku. Používání sítí VPN je však v dané zemi legální.

Kamerun Je VPN v Kamerunu legální? Ano

Kamerunská vláda v anglofonních oblastech v zemi několikrát zablokovala přístup k internetu, což ovlivnilo zhruba 20% populace této země. VPN však lze použít legálně.

Kanada Je VPN v Kanadě legální? Ano

Zatímco kanadská vláda byla vyzvána, aby zakázala používání VPN, žádné takové iniciativy nebyly zahájeny. V době psaní tohoto dokumentu je používání VPN v Kanadě legální.

Cape Verde Je VPN v Cape Verde legální? Ano

Neexistují žádné zprávy o tom, že by vláda nutila cenzuru uživatelů internetu na Kapverdách. Použití sítí VPN je rovněž legální.

Středoafrická republika Je VPN ve Středoafrické republice legální? Ano

Občané Středoafrické republiky mohou VPN používat legálně, i když se vláda v minulosti pokusila své občany cenzurovat, většinou zakázáním textových zpráv..

Čad Je VPN v Čadu legální? Ano

Zatímco používání sítě VPN je v Čadu legální, vláda aktivně cenzuruje přístup svých občanů k internetu, zejména během protestů nebo voleb. Nedávno zakázali aplikace pro zasílání sociálních zpráv a BBC po celé zemi.

Chile Je VPN v Chile legální? Ano

Využití VPN je v Chile legální, i když vláda v minulosti sledovala využívání svých občanů na sociálních médiích.

Kolumbie Je VPN v Kolumbii legální? Ano

Kolumbijci mají přístup k internetu volně bez jakýchkoli zásahů nebo omezení ze strany vlády. Použití VPN je také legální. Zatímco země minulý rok zveřejnila zprávy o zákazu bitcoinů, nyní zrušila zákaz a rozhodla se zdanit bitcoiny.

Bahamské společenství Je VPN v Bahamském společenství legální? Ano

Zatímco se vláda v minulosti pokusila o zavedení internetové cenzury, VPN je na Bahamách legální.

Komory Je VPN v Komorech legální? Ano

Obyvatelé Komor mají necenzurovaný přístup k internetu a vláda dosud nepřistoupila k ilegalizaci VPN.

Demokratická republika Kongo Je VPN v Konžské demokratické republice legální? Ano

Přestože v Demokratické republice Kongo dochází k častým výpadkům internetu a blokování sociálních médií, VPN jsou v zemi stále legální.

Konžská republika Je VPN v Konžské republice legální? Ano

Vláda Konžské republiky aktivně cenzuruje internet a často se uchýlila k jeho úplnému zastavení, zejména v reakci na rozsáhlé protesty. Nicméně používání VPN je v dané zemi stále legální.

Kostarika Je VPN v Kostarice legální? Ano

Použití VPNS je v Kostarice legální, i když vláda obdržela kritiku za svůj zákon o kyberkriminalitě, který ohrožuje právo občanů na svobodu internetu.

Pobřeží slonoviny Je VPN Pobřeží slonoviny legální? Ano

Na Pobřeží slonoviny neexistují žádné zdokumentované zprávy o internetové cenzuře a občané mohou VPN používat legálně.

Chorvatsko Je VPN v Chorvatsku legální? Ano

VPN jsou v Chorvatsku legální a občané mají přístup na internet bez zásahů vlády nebo cenzury.

Kuba Je VPN na Kubě legální? Ano

Zatímco vláda Kuby je známá silnou cenzurou internetu, v zemi je stále povoleno používání sítí VPN.

Curacao Je VPN v Curacao legální? Ano

Situace svobody tisku v Curacau je alarmující, protože novinářům hrozí, že přestanou informovat o určitých činnostech. Naštěstí VPN ještě musí být nezákonné.

Kypr Je na Kypru legální VPN? Ano

Internet na Kypru nepodléhá žádným vládním omezením a používání VPN je zcela legální.

Česká republika Je VPN legální v České republice? Ano

Česká republika má jednu z nejnižších sazeb internetové cenzury, ale svoboda online jejích občanů se dostala pod hrozbu, když se vláda pokusila zavést systém, který by na internetu povinně identifikoval každého uživatele. Použití VPN je v dané zemi legální.

Dánsko Je VPN v Dánsku legální? Ano

Vláda Dánska po léta aktivně blokuje webové stránky. Dokonce nedávno schválili nový zákon, který by mohl vést k podstatné cenzuře na internetu. Použití VPN je však v dané zemi stále legální.

Djibouti Je VPN v Džibuti legální? Ano

Protože jsou občané Džibutska obsluhováni jediným vládním poskytovatelem internetových služeb, nezískají si neomezený přístup k internetu a jsou nuceni platit vysoké ceny. Použití VPN je však zcela legální.

Dominika Je VPN v Dominice legální? Ano

Občané mají v Dominice přístup na internet s úplnou svobodou. Použití VPN je také legální.

Dominikánská republika Je VPN v Dominikánské republice legální? Ano

Občané Dominikánské republiky nepodléhají internetové cenzuře jakéhokoli druhu a mohou VPN používat legálně.

Ekvádor Je VPN v Ekvádoru legální? Ano

V roce 2016 únikový dokument odhalil, že Asociace poskytovatelů internetu v Ekvádoru (AEPROVI) spolupracovala s vládou Ekvádoru na blokování určitých webových stránek na jejich žádost. Nicméně používání VPN je v dané zemi legální.

Egypt Je VPN v Egyptě legální? Ano

Přestože má Egypt dobře zdokumentovanou historii porušování práva občanů na tisk, používání VPN je stále nezákonné. Pokud jde o internetovou cenzuru, egyptská vláda zablokovala minulý rok hlasová volání přes Skype, Facebook Messenger, FaceTime, Viber a WhatsApp..

El Salvador Je VPN v El Salvador legální? Ano

Zatímco Salvador byl ve zprávách o problémech týkajících se svobody informací v zemi, používání VPN je zcela legální.

Rovníková Guinea Je VPN legální v Rovníkové Guineji? Ano

Je naprosto legální používat VPN v Rovníkové Guineji, i když vláda má pověst pro omezení svobody projevu a tisku svých občanů..

Eritrea Je VPN v Eritrei legální? Ano

Přestože v Eritrei má přístup k internetu pouze 1% občanů, Výbor pro ochranu novinářů je považován za nejvíce cenzurovanou zemi na světě. V době psaní této zprávy je používání VPN povoleno.

Estonsko Je VPN v Estonsku legální? Ano

Estonsko je jednou z nejvíce svobodných zemí na světě, pokud jde o přístup k internetu a jeho používání. Ve skutečnosti to bylo na prvním místě spolu s Islandem v indexu Freedom on Net 2017. Jak byste očekávali, občané mohou VPN používat legálně.

Etiopie Je VPN v Etiopii legální? Ano

Používání VPN je v současné době povoleno v Etiopii. Nicméně, jak dlouho to tak zůstane, není jisté, jak vláda nejen zakázala služby VoIP třetích stran, jako je Skype, ale také kriminalizovala jejich používání.!

Fidži Je VPN na Fidži legální? Ano

Na Fidži neexistují důvěryhodné zprávy o vládní uložené internetové cenzuře a používání VPN je také legální.

Finsko Je VPN ve Finsku legální? Ano

I když je používání VPN VPN legální, objevilo se několik případů internetové cenzury ze strany vlády. Vezměte si například finský dětský porno filtr, který vyvolal polemiku, protože lidé cítili, že mnoho webových stránek bylo špatně cenzurováno.

Francie Je VPN ve Francii legální? Ano

Francouzská vláda nedávno schválila a přijala návrh zákona o boji proti terorismu za účelem rozšíření pravomocí policejního dohledu a v roce 2016 zablokovala přes 2700 webových stránek. Použití VPN je však v zemi stále legální.

Gabon Je VPN legální v Gabonu? Ano

Gabon zveřejnil zprávy o uložení 12 hodinového zákazu vycházení z Internetu a trvalého blokování webů se sociálními médii, jako je Facebook. Používání VPN je legální.

Gambie Je VPN v Gambii legální? Ano

Je VPN v Gambii legální? Ano

Gruzie Je VPN v Gruzii legální? Ano

Ačkoli se vláda v oblasti cenzury a dohledu na internetu houpala tam a zpět, používání Gruzie v Gruzii je legální.

Německo Je VPN v Německu legální? Ano

Zatímco Německo zavedlo nový zákon, který umožňuje vládě cenzurovat sociální média, používání VPN není v zemi nezákonné.

Ghana Je VPN v Ghaně legální? Ano

Ghana je široce uznávána jako jedna z nejprogresivnějších afrických zemí, pokud jde o demokracii a svobodu, takže používání VPN je zcela legální. Mnozí však byli překvapeni záměrem vlády uzavřít během voleb sociální média.

Řecko Je VPN v Řecku legální? Ano

Existují důkazy, které naznačují, že řecká vláda se snaží cenzurovat internet prostřednictvím rozsáhlého blokování obsahu. Používání sítí VPN je však v dané zemi stále legální.

Grenada Je VPN legální v Grenadě? Ano

Ačkoli vláda Grenady schválila zákon, který potrestá lidi dlouhými vězeními nebo statnými pokutami za urážlivý online obsah, používání VPN je stále legální.

Guatemala Je VPN v Guatemale? Ano

Guatemala je známá tím, že běžně porušuje svobodu slova a individuální soukromí svých občanů. Použití VPN je však zcela legální.

Guinea Je VPN v Guineji legální? Ano

Občané Guineje mají neomezený přístup k internetu a mohou v rámci země legálně používat VPN.

Guinea-Bissau Je VPN v Guineji-Bissau legální? Ano

Používání VPN je v Guineji-Bissau legální a neexistují žádné zprávy o zásahu vlády do internetu.

Guyana Je VPN v Guyaně legální? Ano

Vláda Guyany internet neomezuje ani cenzuruje. Kromě toho je používání VPN v současné době legální.

Haiti Je VPN na Haiti legální? Ano

Používání VPN je na Haiti naprosto legální a neexistují žádné zprávy o tom, že by se vláda snažila omezit používání internetu.

Honduras Je VPN v Hondurasu legální? Ano

Kongres Hondurasu v současné době diskutuje o návrhu zákona, který by porušoval svobodu projevu jeho občanů. Používání VPN je však od nynějška legální.

Maďarsko Je VPN v Maďarsku legální? Ano

Přestože vláda nedávno schválila nová pravidla pro dohled a šifrování, VPN jsou v Maďarsku stále legální.

Island Je VPN legální na Islandu? Ano

Island je jednou z nejvytíženějších zemí na světě, pokud jde o přístup k internetu a jeho používání. Nepřekvapuje tedy, že používání VPN je v dané zemi legální.

Indie je VPN v Indii legální? Ano

Přestože je používání VPN v Indii legální, vláda cenzuru na internetu provádí selektivně.

Indonésie Je VPN v Indonésii legální? Ano

Občané Indonésie také čelí internetové cenzuře a vláda blokovala webové stránky jako Netflix, Vimeo a YouTube. K nim však lze přistupovat pomocí VPN, protože jejich použití musí být stále nezákonné.

Irsko Je VPN v Irsku legální? Ano

I když v Irsku existuje určitá internetová cenzura, sítě VPN jsou zcela legální a mohou je používat občané.

Izrael je VPN v Izraeli legální? Ano

Zatímco Izrael nedávno schválil zákony týkající se internetové cenzury pro boj proti online zločinu, používání VPN je v zemi stále legální.

Itálie Je VPN v Itálii legální? Ano

Používání sítí VPN je v Itálii legální a nebyly zaznamenány žádné zprávy o tom, že by vláda zasahovala do internetu.

Jamajka Je VPN na Jamajce legální? Ano

Vláda nemá žádné zprávy o internetové cenzuře na Jamajce. Použití sítí VPN je rovněž legální.

Japonsko Je VPN v Japonsku legální? Ano

Internet v Japonsku je obecně prostý vládní cenzury a používání VPN v zemi je také legální.

Jordánsko Je VPN v Jordánsku legální? Ano

Vláda Jordánska zavádí na internetu určitou cenzuru, zejména pokud jde o politické otázky. Používání VPN je však stále legální.

Kazachstán Je VPN v Kazachstánu legální? Ano

Zatímco používání VPN je v Kazachstánu legální, vláda aktivně cenzuruje internet. Vezměme si například nedávný zásah sociálních médií, který se zaměřil na aktivisty v oblasti lidských práv.

Keňa Je VPN v Keni legální? Ano

Nedávná studie společnosti OONI v Keni ukázala „téměř žádné známky internetové cenzury“. Jak se očekávalo, používání VPN je v dané zemi legální.

Kiribati Je VPN legální v Kiribati? Ano

Vláda nehlásí žádné zprávy o internetové cenzuře v Kiribati. Občané Kiribati mohou používat VPN.

Kosovo je v Kosovu legální VPN? Ano

Kosovský zákon o telekomunikačním odposlechu poskytuje orgánům přístup ke všem komunikačním údajům a zvyšuje obavy občanů o soukromí. Přesto je používání VPN stále legální.

Kuvajt Je VPN v Kuvajtu legální? Ano

Kuvajtská vláda aktivně cenzuruje internet a svým novým zákonem o počítačové kriminalitě omezuje svobodu projevu a zacílí na online aktivisty. Naštěstí je používání VPN v zemi stále legální.

Kyrgyzstán Je VPN v Kyrgyzstánu legální? Ano

Vláda Kyrgyzstánu se věnuje internetové cenzuře, a to platí zejména o žurnalistice. Neexistuje však žádný zákon, který by bránil používání sítí VPN.

Laos Je VPN legální v Laosu? Ano

Vláda Laosu silně cenzuruje své občany a jejich používání internetu. Naštěstí je používání VPN stále legální.

Lotyšsko Je VPN v Lotyšsku legální? Ano

V Lotyšsku neexistují žádné zprávy o cenzuře nebo vládních zásahech do internetu. Použití VPN je také legální.

Libanon Je VPN v Libanonu legální? Ano

Libanon je známý svou cenzurou a vláda se dokonce jednou pokusila zakázat používání VoIP. V zemi je nicméně povoleno používat VPN.

Lesotho Je VPN legální v Lesotho? Ano

Občané Lesotha jsou schopni používat internet bez vládní cenzury. Kromě toho je používání VPN naprosto legální.

Libérie Je VPN v Libérii legální? Ano

Zatímco občané Libérie zažívají dohled a cenzuru na internetu ze strany vlády, používání VPN je stále legální. O vládě je také známo, že cenzuruje tisk.

Libye Je VPN v Libyi legální? Ano

Internet v Libyi není osvobozen od vládních zásahů a omezení. Naštěstí jsou VPN v zemi stále legální.

Lichtenštejnsko Je VPN v Lichtenštejnsku legální? Ano

Lichtenštejnsko je známé pro svou svobodu tisku a nedostatečnou vládní cenzuru na internetu. Použití VPN je také legální.

Litva Je VPN v Litvě legální? Ano

Občané Litvy mají obecně neomezený přístup k internetu a mohou VPN používat legálně.

Lucembursko Je VPN legální v Lucembursku? Ano

Neexistují žádné důvěryhodné zprávy o lucemburské vládě, která cenzuruje internet. Použití VPN je také legální.

Makedonie Je VPN v Makedonii legální? Ano

Občané Makedonie jsou schopni používat internet bez vládní cenzury. V zemi je navíc povoleno používání sítí VPN.

Madagaskar Je VPN na Madagaskaru legální? Ano

Ačkoli na Madagaskaru převládá mediální cenzura, vláda zatím musí omezit používání internetu. Používání VPN je naprosto legální.

MALAWI Je VPN v Malawi legální? Ano

Neexistují žádné zprávy o tom, že by vláda zasahovala do přístupu občanů k internetu nebo ukládala cenzuru internetu. Používání VPN je v Malawi také legální.

MALAJSIE Je VPN v Malajsii legální? Ano

Malajsie měla v minulosti problémy s internetovou cenzurou a její nedávný zákon o falešných zprávách vyvolává obavy ohledně cenzury médií. Nicméně používání VPN je stále legální.

MALDIVY Je VPN legální na Maledivách? Ano

Vláda Malediv často blokuje webové stránky považované za pornografické nebo antiislámské, ale používání VPN je stále nezákonné.

MALI Je VPN legální v Mali? Ano

Neexistují žádné zprávy o tom, že by vláda zasahovala do přístupu svých občanů k internetu a používání Mali je v Mali rovněž legální.

MALTA Je VPN legální na Maltě? Ano

Přestože občané Malty mohou VPN používat legálně, existují obavy týkající se internetové cenzury. Mnozí tvrdí, že nové mediální zákony představují vážnou hrozbu pro internetové svobody, zatímco maltská vláda to popírá tvrzením, že nemají zájem o cenzuru internetu.

MARSHALL ISLANDS Je VPN na Marshallových ostrovech legální? Ano

Neexistují žádné zprávy o tom, že by se vláda pokoušela omezit přístup svých občanů k internetu, a používání VPN je také legální na Marshallových ostrovech.

MAURITANIA Je VPN v Mauritánii legální? Ano

Přestože je používání VPN povoleno legálně, Mauritánie má s internetovou cenzurou minulost. Existují zprávy o tom, že vláda porušuje digitální práva a tisk autocenzuruje své pokrytí problémů kvůli strachu z nových zákonů o počítačové kriminalitě v zemi.

MAURITIUS Je VPN legální na Mauriciu? Ano

Mauricius občas ukládá internetová omezení, včetně filtrování obsahu. Neexistují však žádné zprávy o tom, že by vláda aktivně cenzurovala internet, a používání VPN je v zemi také legální.

MEXICO Je VPN legální v Mexiku? Ano

Občané Mexika mají obecně neomezený přístup k internetu a mohou VPN používat legálně. Situace se však může změnit, protože zprávy vlády, které používají sledovací software, aby špionovaly přední aktivisty a novináře, se nedávno objevily.

MICRONESIA Je VPN legální v Mikronésii? Ano

Neexistují žádné zdokumentované zprávy o pokusech vlády zasahovat do internetového využívání svých občanů a používání VPN je také legální.

MOLDOVA Je VPN v Moldavsku legální? Ano

V roce 2016 byl zákon schválený vládou kritizován několika médii a organizacemi, které tvrdily, že to povede k narušení soukromí a těžké cenzuře. Používání VPN je však v Moldavsku stále legální.

MONACO Je VPN legální v Monaku? Ano

Neexistují žádné důvěryhodné zprávy o monacké vládě, která cenzuruje používání internetu jeho občany. Také VPN jsou zcela legální.

MONGOLIE Je VPN legální v Mongolsku? Ano

Vláda Mongolska aktivně cenzuruje používání svých občanů na internetu a dokonce zakázala seznam 774 slov a frází na internetu. Bez ohledu na to je používání VPN v Mongolsku stále legální.

MONTENEGRO Je VPN legální v Černé Hoře? Ano

Byly hlášeny zprávy o omezeních internetu na občany Černé Hory. Vláda nedávno v den voleb zablokovala aplikace pro zasílání zpráv jako WhatsApp a Viber. Přesto jsou VPN v zemi legální.

MOROCCO Je VPN legální v Maroku? Ano

Zatímco VPN jsou v Maroku legální, tato země má zprávy o zákazu Skype, Viber a podobných VoIP komunikačních aplikací. Novináři dále autocenzují své zprávy o citlivých otázkách, protože stát trestá oznamovací a vyšetřovací hlášení.

MOZAMBIQUE Je VPN v Mosambiku legální? Ano

Vzhledem k tomu, že vláda Mosambiku špehuje internetové aktivity svých občanů, je jediným řešením řešení VPN a naštěstí se v zemi ještě musí stát nezákonnými.

MYANMAR Je VPN legální v Myanmaru? Ano

Myanmar má historii, pokud jde o internetovou cenzuru, i když vláda se stává méně restriktivní, pokud jde o práva jejích občanů. Použití VPN je také legální.

NAMIBIE Je VPN legální v Namibii? Ano

Občané Namibie mohou používat VPN a využívat internetový přístup bez jakýchkoli omezení zavedených vládou.

NAURU Je VPN legální v Nauru? Ano

Nauru v minulosti zavedla internetová omezení, včetně zákazu stránek sociálních médií, jako je Facebook. Používání VPN je však v zemi stále legální.

NEPAL Je VPN v Nepálu legální? Ano

Zatímco Nepál aktivně nemonitoruje internetovou aktivitu, vláda dala najevo svůj záměr cenzurovat internetové aktivity svých občanů. Naštěstí je používání VPN legální.

NIZOZEMSKO Je VPN v Nizozemsku legální? Ano

Neexistují žádné důvěryhodné zprávy o nizozemské vládě, která se snaží uvalit omezení na internet. Použití VPN je zde navíc legální.

NOVÝ ZÉLAND Je VPN legální na Novém Zélandu? Ano

Zatímco je vláda Nového Zélandu známá, že monitoruje internetové aktivity svých občanů, neexistuje důvěryhodný důkaz o internetové cenzuře. Použití VPN je v dané zemi také legální.

NICARAGUA Je VPN v Nikaragui legální? Ano

Nikaragujská vláda neomezuje ani nesleduje internetové aktivity svých občanů a umožňuje používání VPN.

NIGER Je VPN legální v Nigeru? Ano

Věděli jste, že pouze 2% z celkové populace používá internet v Nigeru? A naštěstí to dokážou bez omezení a cenzury. Použití VPN je zde také legální.

NIGÉRIE Je VPN v Nigérii legální? Ano

Zatímco vláda Nigérie má kontroverzní postoj ke svobodě projevu, zejména pokud jde o sociální média, používání VPN je v zemi stále legální.

NORSKO Je VPN v Norsku legální? Ano

Norsko s jednou z nejvyšších mír penetrace internetu dává svým občanům svobodu přístupu na internet bez jakýchkoli omezení a cenzury. Použití VPN je také legální.

PAKISTAN Je VPN v Pákistánu legální? Ano

Pákistánská vláda v minulosti zablokovala řadu nejlepších webů, jako jsou YouTube, Twitter a Facebook. Používají také filtrování Internetu, aby zablokovali uživatelům přístup k určitým webům a obsahu. Použití sítí VPN však musí být zakázáno.

PALAU Je VPN legální v Palau? Ano

Neexistují žádné důvěryhodné zprávy o Palauově vládě cenzurující internet a občané mají ze zákona povoleno používat také VPN.

PALESTINE Je VPN ve státě Palestina legální? Ano

Palestinská vláda aktivně cenzuruje internet a média. Mnoho webových stránek bylo také z politických důvodů zrušeno. Používání VPN je zde však stále legální.

PANAMA Je VPN legální v Panamě? Ano

Vláda Panamy necenzuruje své občany k internetu a také jim umožňuje legální používání VPN.

PAPUA NOVÁ GUINEA Je VPN legální v Papui Nové Guineji? Ano

Neexistují žádné zprávy, které by naznačovaly, že Papua-Nová Guinea omezuje přístup svých občanů k internetu, i když nový zákon o kyberkriminalitě v zemi vyvolává obavy ohledně zvýšené cenzury. Bez ohledu na to je používání VPN stále legální.

PARAGUAY Je VPN legální v Paraguay? Ano

Občané Paraguaye mohou využívat necenzurovaný přístup k internetu. Použití VPN je zde také naprosto legální.

PERU Je VPN legální v Peru? Ano

Neexistují žádné zdokumentované zprávy o peruánské vládě, která by se snažila omezit internetové aktivity svých občanů, a používání VPN je také legální.

PHILIPPINES Je VPN na Filipínách legální? Ano

V nedávné době se na Filipínách zlepšila svoboda internetu, protože vláda nevyvinula žádné úsilí, aby omezila přístup svých občanů k internetu. VPN jsou také legální pro použití v zemi.

POLSKO Je VPN v Polsku legální? Ano

Zatímco polská vláda nedávno schválila nový zákon, který má zvýšit dohled státu navzdory obavám o ochranu soukromí, VPN jsou v zemi stále legální.

PORTUGALSKO Je VPN v Portugalsku legální? Ano

Neexistují žádné zprávy o tom, že by portugalská vláda aktivně cenzurovala internet a používání VPN je zde také legální.

QATAR Je VPN v Kataru legální? Ano

Zatímco VPN jsou v Kataru legální, občané musí čelit cenzuře. Vláda přikazuje poskytovatelům internetových služeb, aby blokovali určité webové stránky s obsahem považovaným za pornografický nebo antiislámský, i když neškodné weby byly také zaměřeny bez jakéhokoli vysvětlení.

RUMUNSKO Je VPN v Rumunsku legální? Ano

Rumunská vláda provedla v roce 2015 novou právní úpravu v oblasti hazardních her, která od té doby zesílila obavy týkající se cenzury. Používání sítí VPN však v zemi dosud není zakázáno.

RWANDA Je VPN ve Rwandě legální? Vy

Existují důkazy o tom, že rwandská vláda aktivně špionuje na svých občanech a blokuje zpravodajské weby. Použití VPN je zde také legální.

SVĚTOVÉ SADY A NEVIS Je VPN ve Svatém Kryštof a Nevis legální? Ano

Občané Svatého Kryštofa a Nevisu mají neomezený přístup k internetu a jsou oprávněni používat VPN.

SAINT LUCIA Je VPN legální ve Svaté Lucii? Ano

Neexistují žádné zprávy o tom, že by vláda Svaté Lucie omezovala přístup svých občanů k internetu. Použití VPN je zde také legální.

SAINT VINCENT A GRENADINES Je VPN ve Svatém Vincentu a Grenadinech legální? Ano

Svatý Vincenc a Grenadiny nedávno schválili návrh zákona o počítačové kriminalitě, který umožňuje online tresty odnětí svobody až na dva roky za pomlouvání online, což představuje vážnou hrozbu pro veřejnou debatu a volný tok informací a zpráv. Nicméně používání VPN je stále legální

SAMOA Je VPN legální v Samoa? Ano

Neexistují žádné zdokumentované zprávy o samoanské vládě, která by omezovala používání internetu jeho občanů. Také používání VPN v zemi je zcela legální.

SAN MARINO Je VPN legální v San Marinu? Ano

Občané San Marína mají přístup k internetu, aniž by podléhali cenzuře uložené vládou. Použití VPN je zde také legální.

SAO TOME A PRINCIPE Je VPN v Sao Tome a Principu legální? Ano

Vláda Svatého Tomáše a Princova ostrova nezasahuje do internetu v zemi a umožňuje používání VPN.

SAUDI ARABIA Je VPN legální v Saúdské Arábii? Ano

Saúdská Arábie, známá pro cenzuru internetových aktivit svých občanů, zablokovala od začátku roku 2008 přes 5,5 milionu webových stránek a interních odkazů. Je překvapivé, že používání VPN v zemi dosud není nezákonné..

SENEGAL Je VPN legální v Senegalu? Ano

Nejenže je v Senegalu rutinně porušována svoboda tisku, ale zákony také umožňují vládě zvýšit cenzuru, pokud chtějí.

SRBSKO Je VPN v Srbsku legální? Ano

Přestože je používání VPN v Srbsku legální, vláda rutinně porušuje svobodu slova svých občanů online.

SEYCHELLES Je VPN legální na Seychelách? Ano

Seychelská vláda se aktivně snaží omezit přístup svých občanů k internetu, zejména pokud jde o umlčení opozičních aktivistů. Použití VPN je zde však stále legální.

SIERRA LEONE Je VPN legální v Sierra Leone? Ano

Občané Sierry Leone mohou používat internet bez jakýchkoli omezení nebo cenzury. Použití VPN je v dané zemi také legální.

SINGAPUR Je VPN legální v Singapuru? Ano

Singapurská vláda je známá tím, že aktivně cenzuruje používání internetu svými občany. Nejenže se zaměřují na vládní aktivisty, ale také uzavírají politické webové stránky. Bez ohledu na to je používání VPN stále legální.

SINT MAARTEN Je VPN v Sint Maarten legální? Ano

Občané Sint Maarten mají neomezený přístup k internetu a jsou oprávněni používat VPN.

SLOVENSKO Je VPN legální na Slovensku? Ano

Občané Slovenska se nemusí bát vládní cenzury a omezení. Kromě toho je používání VPN v dané zemi legální.

SLOVINSKO Je VPN ve Slovinsku legální? Ano

VPN jsou ve Slovinsku zcela legální a vláda necenzuruje používání internetu jeho občany.

SOLOMONSKÉ OSTROVY Je VPN na Šalamounových ostrovech legální? Ano

Neexistují žádné důvěryhodné zprávy o tom, že by vláda omezovala používání internetu svými občany. Používání VPN je také legální na Šalamounových ostrovech.

SOMALIA Je VPN legální v Somálsku? Ano

Somálsko je známé tím, že aktivně cenzuruje internet a vláda blokuje přístup na zpravodajské weby. Používání VPN je však v zemi stále legální.

JIŽNÍ AFRIKA Je VPN v Jižní Africe legální? Ano

I když vláda Jihoafrické republiky nemá na tomto seznamu tolik internetových omezení jako jiné některé země, je to „internetový cenzurní zákon“, který byl široce kritizován. Použití VPN je v dané zemi také legální.

SOUTH KOREA Je VPN v Jižní Koreji legální? Ano

Přestože je Jižní Korea známá pro cenzuru a monitorování internetu, její občané mají ze zákona povoleno používat VPN.

JIŽNÍ SUDÁN Je VPN v jižním Súdánu legální? Ano

Občané jižního Súdánu zažívají internetovou cenzuru, přičemž vláda blokuje několik zpravodajských webů. Nicméně používání VPN je zde zcela legální.

ŠPANĚLSKO Je VPN ve Španělsku legální? Ano

Internet ve Španělsku je obecně prostý jakýchkoli omezení, i když země zveřejnila zprávy o blokování katalánských nezávislých webů. Také používání VPN je v dané zemi legální.

SRI LANKA Je VPN legální na Srí Lance? Ano

Srílanská vláda v minulosti cenzurovala používání internetu jeho občany. Ve skutečnosti dokonce zablokovali přístup k určitým webům. Používání VPN je však stále legální.

SUDAN Je VPN v Súdánu legální? Ano

Zatímco občané Súdánu podléhají různým druhům internetové cenzury, používání VPN je v zemi stále legální.

SURINAME Je VPN legální v Surinamu? Ano

Vláda Surinamu necenzuruje používání internetu jeho občany. Použití VPN je zde navíc legální.

SWAZILAND Je VPN ve Svazijsku legální? Ano

Využití VPN je ve Svazijsku naprosto legální a jeho občané jsou schopni používat internet bez jakékoli cenzury.

ŠVÉDSKO Je VPN ve Švédsku legální? Ano

Občané Švédska mají neomezený přístup k internetu a mohou v zemi legálně používat sítě VPN.

ŠVÝCARSKO Je VPN ve Švýcarsku legální? Ano

V posledních letech se internet ve Švýcarsku stále více omezuje. Nedávno byl v parlamentu přijat návrh zákona o internetové cenzuře na ochranu domácích hazardních her. VPN jsou zde však stále legální.

SYRIA Je VPN legální v Sýrii? Ano

Občané Sýrie zažívají cenzuru a monitorování na internetu. Rostly také případy porušování lidských práv. Sítě VPN jsou však v dané zemi stále legální.

TAIWAN Je VPN na Tchaj-wanu legální? Ano

Přestože Tchaj-wan neomezuje používání internetu svých občanů, pokusil se to v minulosti navrhnout zákon o černé listině, který se setkal se silným odporem. Používání VPN je nicméně stále legální.

TAJIKISTAN Je VPN v Tádžikistánu legální? Ano

Tádžikistán je známý svou internetovou cenzurou a zákonně umožňuje svým občanům používat VPN. Myšlenka vytvoření vládně kontrolované datové brány však vyvolala obavy týkající se svobody projevu a soukromí v zemi.

TANZANIA Je VPN v Tanzanii legální? Ano

Tanzanie aktivně cenzuruje internet a zdá se, že situace se časem zhoršuje. VPN jsou zde legální.

THAJSKO Je VPN v Thajsku legální? Ano

V Thajsku byly hlášeny případy zatčení bloggerů a poskytovatelů internetových služeb blokujících webové stránky. Používání VPN je však v dané zemi legální.

TIMOR-LESTE Je VPN legální ve Východním Timoru? Ano

Občané Timor-Leste mají necenzurovaný přístup k internetu a jsou oprávněni používat VPN.

TOGO Je VPN legální v Togu? Ano

Vláda Togo nevynucuje cenzuru používání internetu ze strany svých občanů. Kromě toho jsou VPN v dané zemi zcela legální.

TONGO Je VPN legální v Tonga? Ano

Přestože vláda Tongy v roce 2015 schválila zákony, které jí umožňovaly kontrolovat přístup k internetu v zemi, VPN je stále možné používat zde.

TRINIDAD A TOBAGO Je VPN legální v Trinidadu a Tobagu? Ano

Občané Trinidadu a Tobagu mají neomezený přístup k internetu a jsou v zemi oprávněni používat VPN v zemi.

TUNISKO Je VPN v Tunisku legální? Ano

Zatímco Tunisko podniklo drastické kroky k odvrácení online cenzury a podpoře přístupu k internetu, právní rámec země představuje značné ohrožení svobody internetu. Nicméně používání VPN je zde legální.

TUVALU Je VPN legální v Tuvalu? Ano

Občané Tuvalu získají neomezený přístup k internetu a jsou oprávněni používat VPN v zemi.

UGANDA Je VPN v Ugandě legální? Ano

Vláda Ugandy aktivně cenzuruje používání internetu svými občany a během voleb dokonce blokuje stránky sociálních médií. Použití VPN je zde však legální.

UKRAJINA Je VPN na Ukrajině legální? Ano

Zatímco Ukrajina vydala zprávy o blokování populárních ruských internetových stránek, používání VPN je stále nezákonné.

SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ je ve Velké Británii legální VPN?

S účinností zákona o vyšetřovacích pravomocích může vláda sledovat aktivity internetu občanů Spojeného království. Spojené království také vydalo v minulosti zprávy, když mobilní operátoři blokovali některé VPN. Používání VPN však zůstává v dané zemi legální.

SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ Je VPN ve Spojených státech amerických legální? Ano

Přestože vláda aktivně necenzuruje internetové aktivity svých občanů, nedávné zrušení pravidel širokopásmového soukromí vyžaduje, aby poskytovatelé internetových služeb mohli sledovat své uživatele. Naštěstí neexistuje žádný zákon, který by bránil používání VPN.

URUGUAY Je VPN legální v Uruguayi? Ano

Neexistují žádné zprávy o tom, že uruguayská vláda ukládá cenzuru na internetu. Kromě toho jsou VPN v dané zemi naprosto legální.

UZBEKISTAN Je VPN v Uzbekistánu legální? Ano

Vláda Uzbekistánu rutinně cenzuruje aktivitu svých občanů na internetu a v minulosti zablokovala Skype, WhatsApp a zpravodajské weby. Používání VPN je však v dané zemi stále legální.

VANUATU Je VPN ve Vanuatu legální? Ano

Občané Vanuatu mají možnost neomezeného přístupu k internetu a v zemi mají ze zákona povoleno používat VPN.

VATICAN CITY Je VPN ve Vatikánu legální? Ano

Neexistují žádné zprávy o tom, že by Vatikán ukládal internetovou cenzuru. Používání VPN je zde navíc legální.

VENEZUELA Je VPN legální ve Venezuele? Ano

Venezuela je známá tím, že rutinně blokuje weby sociálních médií jako WhatsApp a Facebook. Vláda jí zákonně dovoluje používat i VPN.

VIETNAM Je VPN ve Vietnamu legální? Ano

Obyvatelé Vietnamu zažívají internetovou cenzuru, přičemž projednání kontroverzního internetového nařízení brání sociálním médiím a blogům diskutovat o aktuálních událostech. Používání VPN však v zemi stále zůstává legální.

JEMEN Je VPN v Jemenu legální? Ano

Houthi Militia se pokusila vynutit úplný zákaz používání internetu, přestože používání VPN je stále nezákonné.

ZAMBIE Je VPN v Zambii legální? Ano

Internetová cenzura byla v Zambii vždy problémem, protože vláda zakázala webové stránky z politických důvodů. Používání VPN je zde však zcela legální.

ZIMBABWE Je VPN v Zimbabwe legální? Ano

Zimbabwe je známo, že aktivně cenzuruje používání internetu jeho občany, a dokonce zakázal sociální aplikace jako WhatsApp, zejména během protestů. Používání sítí VPN však v dané zemi zůstává legální.

Země nenalezena!

ZÁVĚREČNÉ SLOVO

Výše uvedené informace nepředstavují právní radu a slouží pouze pro vzdělávací účely. Jako dobrý občan jste zodpovědní za to, že znáte všechny platné zákony a předpisy vaší země. Proto pokud potřebujete pomoc nebo radu, vždy se poraďte s kvalifikovaným a kvalifikovaným právníkem.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me