Je nákup bitcoinů zcela anonymní?


Kupuje proces bitcoinů zcela anonymně?

I přes celosvětovou pověst bezpečného a anonymního způsobu platby je třeba říci pravdu – bitcoiny nejsou úplně anonymní. I když to může být šokem pro bitcoinovou komunitu nebo krypto fanoušky obecně, každá bitcoinová transakce je veřejně zveřejněna v knize a kroky autentizace pomocí výměn usnadňují sledování bitcoinů zpět k vám.


Přední světové kryptoměny, jako je Binance, Coinbase a BitMEX, dodržují přísná pravidla KYC (znáte svého zákazníka) a AML (praní špinavých peněz), což ztěžuje anonymitu plateb bitcoinů. Když se pokoušíte otevřít účet na kryptoměniči, budete požádáni o zadání:

 • Naskenovaná kopie pasu nebo řidičského průkazu k prokázání vaší totožnosti.
 • Portrétní portrét vaší tváře, takže výměna ví, kdo jste.
 • Vaše registrované celé jméno podle vaší dokumentace.
 • Vaše oficiální e-mailová adresa, přes kterou budete mít přístup k účtu.
 • E-mailovou adresu, kterou jste uvedli, musíte ověřit kliknutím na odkaz v e-mailu.
 • Přidejte telefonní číslo a ověřte jej pomocí kódu zaslaného ústřednou.
 • Zadejte svou domovskou adresu.

S takovými osobními údaji, které jsou burzám k dispozici, si myslíte, že bitcoin je anonymní?

img

Jak koupit bitcoiny anonymně

Stejně jako jiné věci existuje řešení pro anonymní nákup bitcoinů. Museli jste slyšet o termínu: hotovost je král. Věřte tomu nebo ne, hotovost je opravdu král. Pouhá metoda nezodpovědnosti spojená s hotovostí ji činí nevysledovatelnou.

Bitcoinový bankomat

Bitcoiny si můžete koupit anonymně s hotovostí prostřednictvím LocalBitcoins nebo ještě lépe, bitcoinových bankomatů! Už jste někdy mysleli na bankomat určený pro bitcoiny? Ano, existuje ve více než 80 zemích s téměř 3 000 místy ve Spojených státech. Musíte pouze vložit měnu do bankomatu a nasměrovat ji k převodu mincí ve vaší bitcoinové peněžence.

Proces nákupu bitcoinů prostřednictvím bankomatů je sice anonymní, protože kdokoli může přenést mince na váš účet jednoduše tím, že jim poskytne adresu vaší peněženky, skutečná anonymita spočívá v tom, že vaše burza o vás nemá žádné osobní údaje, a to je nepravděpodobné vzhledem k předpisům.

Nákup od člověka k člověku

V průběhu let se ukázalo, že obchodování s bitcoiny osobně je mnohem anonymnější než jiné metody. Při osobním nákupu bitcoinů vás může vyžadovat fyzické setkání s kupujícím nebo prodávajícím, není však tajemstvím, že se obě strany dohodnou, že se nikdy nesetkaly.

Pomocí místních bitcoinů se můžete dozvědět o místních kupujících nebo prodejcích, kteří jsou ochotni provést transakci, a poté je kontaktovat na platformě. Interakce na platformě však znamená, že vaše soukromí online je ohroženo.

Nejlepším řešením je usnadnit transakci s osobou, které důvěřujete a cítíte se bezpečně jednat. Tím, že jednáte s důvěryhodnou osobou, můžete chránit svou anonymitu. Ne všechny transakce mezi osobami však lze považovat za anonymní. Pokud si přejete, můžete si koupit bitcoiny okamžitě online.

Koupit bitcoiny anonymně online

Některé burzy vám umožňují nakupovat bitcoiny, aniž byste museli procházet procesem ověření nebo potřeby znát svého zákazníka. Takovým příkladem je Bisq. Bisq je open-source, peer-to-peer aplikace, která vám umožní nakupovat a prodávat kryptoměny výměnou za reálné měny (dolar, euro atd.) A nevyžaduje žádnou registraci.

Společnost h3Bisq se však nemůže pochlubit likviditou a okamžitými cenami, které můžete získat z významné centralizované burzy. Platforma řídí vaše celé transakce nákupu a prodeje. Z nákupu, u kterého musíte provést platbu bankovním převodem nebo elektronickou peněženkou prodávajícímu, který zasílá částku bitcoinů do vaší peněženky.

I když byste se neměli spoléhat pouze na Bisq, je to skvělá náhrada za Localbitcoins.com, protože se nemusíte s tou osobou setkat. Mezi další režimy patří Hodl Hodl, kde máte možnost uvést své ověřovací údaje.

Koho byste měli důvěřovat?

I když existují místa, která nevyžadují vůbec žádnou identifikaci, abyste skutečně vystoupili z centralizovaného finančního systému, potřebujete robustní mechanismus, který v konečném důsledku zajistí, aby vaše bitcoinové platby byly anonymní a tento mechanismus není nic jiného než VPN nebo Tor síť.

Proč potřebujete anonymitu??

Anonymita je základní právo každého občana. Soukromí a anonymita jdou ruku v ruce. Bez soukromí jsou vaše stopy viditelné pro ostatní a to je alarmující situace pro každého, kdo se obává o své soukromí online.

I když žijeme v éře platforem sociálních médií a hashtagů, které nás lákají ke sdílení našich velmi osobních okamžiků pro některé lajky, přichází to za cenu, zejména když se staneme obětí kybernetického útoku nebo krádeže identity.

Zapojení do nákupu nebo prodeje bitcoinů nebo jakékoli jiné kryptoměny je zcela osobní záležitost, jejíž podrobnosti by neměly být nikomu sdělovány, například zda jste si koupili, kde jste zakoupili nebo když jste si zakoupili bitcoiny.

Vlády mají osobní výprodej proti nákupům souvisejícím s kryptoměnou. Pokud jste velkým kupujícím nebo pozoruhodnou osobou ve světě kryptoměny, můžete přitahovat nevítanou přitažlivost nezákonných osob..

V každém případě vám anonymita může poskytnout naprostý klid a poskytnout vám potřebnou úroveň ochrany při provádění transakcí s bitcoiny vysoké hodnoty.

Chcete získat zpět své soukromí online? Možná budete chtít zkontrolovat níže uvedené průvodce:

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map