Je LastPass bezpečný?


Je LastPass bezpečný?

S nárůstem našich online účtů, zapamatování uživatelského jména a hesla pro každý z nich se stalo výzvou a odhlášení z vašich účtů často jen proto, že jste ztratili heslo.


Neopovažujete se znovu použít stejné heslo, protože podle často citované studie společnosti Microsoft Research má průměrný uživatel 6,5 hesel, z nichž každé je sdíleno na 3,9 různých webech? Každý uživatel má asi 25 účtů, které vyžadují hesla a zadává průměrně 8 hesel denně.

S účtem pro Facebook a účtem pro portál vašich vysokých škol může být samotným testem, který si pamatuje vaše přihlašovací údaje. To je důvod, proč někdo někde skončil s brilantní myšlenkou na vývoj správce hesel!

Správce hesel funguje v podstatě jako organizátor, který si bezpečně uchová vaše hesla ke každému online účtu, takže se nemusíte neustále škrábat hlavou, abyste se pokusili znovu vyvolat heslo. Takovým správcem hesel je LastPass, celosvětově chvályhodná šifrovaná služba.

je na poslední straně bezpečný

Co je LastPass a kdo jej vlastní?

LastPass byl původně uveden na trh 22. srpna 2008. Od října 2015 byla společnost LastMass koupena společností LogMeIn Inc za 110 milionů dolarů.

LastPass je správce hesel a generátor hesel, který zamkne vaše hesla a osobní informace v bezpečném úschovně.

Z trezoru LastPass můžete ukládat hesla a přihlašovací údaje, vytvářet profily online nakupování, generovat silná hesla, sledovat osobní údaje v poznámkách a další.

S LastPass se můžete vyhnout uzamčení vašich online účtů nebo se potýkat s frustrujícím resetováním hesla.

LastPass také nabízí prémiovou verzi, která nabízí další výhody, jako je neomezené sdílení hesel, položek a poznámek, 1 GB šifrovaného úložiště souborů, prémiové vícefaktorové ověřování, prioritní technická podpora a ověřování otisků prstů na ploše..

Hlavní heslo

K založení nového účtu LastPass je vyžadováno silné hlavní heslo. Je to heslo, které je šifrováno, v případě, že je hacknut LastPass, takže vaše hlavní heslo by v databázi nebylo..

Jen si zapamatujte své hlavní heslo LastPass a LastPass automaticky vyplní přihlašovací údaje webového prohlížeče a aplikace.

Jak je LastPass bezpečný?

LastPass pracuje podle bezpečnostního modelu s nulovými znalostmi, kde všechna citlivá data uložená v LastPass jsou šifrována na úrovni zařízení pomocí AES-256 bitového šifrování před tím, než se synchronizují s Transport Layer Security (kryptografický protokol určený k zajištění bezpečnosti komunikace přes počítačovou síť) ) chránit jej před útoky typu „prostředník“.

Časté upgrady systémů

LastPass navíc využívá nejlepší bezpečnostní postupy v oboru k zabezpečení své infrastruktury častou aktualizací svých systémů a také využíváním redundantních datových center ke snížení rizika prostojů nebo selhání jednoho bodu. Podle údajů je LastPass testován na trhu více než 43 000 společnostmi, včetně Fortune 500 a předních technologických podniků.

Šifrování a dešifrování dat

Šifrování a dešifrování funguje hladce ověřením klíče. Jakmile je klíč ověřen, což znamená, že jste úspěšně zadali správné heslo, budete si moci zobrazit pouze hesla uložená na LastPass..

Pravidelné audity a penetrační testy

Pokud jde o službu poskytující zabezpečení, je samozřejmé, že bezpečnostní opatření jsou nezbytná pro každodenní rutinu v LastPass. Stejně jako PureVPN i LastPass provádí alespoň jeden roční test, který má pomoci při obohacení a ověření bezpečnosti jejich produktu, jak je prověřeno bezpečnostními zkušebními službami..

Účast v programech Bounty Bug

LastPass se také účastní programů odměn za chyby v programu BugCrowd, kde vědci z oblasti bílých klobouků správně odhalují chyby, aby společnosti mohly vylepšit svůj produkt a dále jej posílit proti hackerům a počítačovým zločincům. To dále posiluje jejich příslib v zabezpečení hesel uživatelů tak, jak by měla být.

Co se stane, když LastPass napadne?

Je to věk hackerů a jeho řekl, že téměř všechno na internetu je hacknutelné, podívejme se, jak LastPass řeší jeho zabezpečení.Jako správce hesel je bezpečnost naší nejvyšší prioritou. Snažíme se zajistit, aby nejcitlivější informace o našich zákaznících zůstaly soukromé a bezpečné za každou cenu. Jako softwarová společnost se chyby a problémy objevují přirozeně a přestože jsou nepohodlné a znepokojivé, jsou součástí přirozeného procesu, díky kterému je LastPass tak bezpečný, jak je.

Podle LastPass zažili ve své 10leté historii pouze jeden bezpečnostní incident, který sahá do roku 2015. Naštěstí nebyla ohrožena žádná šifrovaná data úschovny..

LastPass často testuje infrastrukturu a dokonce i ve většině extrémních testů jejich systémy zejména vydržely a chránily šifrovaný trezor, který hostí složitá data jeho uživatelů. To dále posiluje naši důvěru v spolehlivou síť, kterou vyvinuli.

Pokud LastPass utrpí hack, hackeři nedostanou nic jiného než bláznivé informace. Je to proto, že používají šifrování AES-256 bitů, které kóduje vaše data na úroveň, díky které je nepoužívá jiné osobě než skutečnému příjemci s platným dešifrovacím klíčem..

Nyní je také nutné vzít v úvahu některé bezpečnostní protokoly, aby byla vaše data v bezpečí.

Můžeš:

 • Nejlepší praxí je vytvořit nové a silné heslo pro každý účet, který vytvoříte.
 • Nikdy nezůstaňte přihlášeni, pokud používáte rozšíření prohlížeče, protože existuje větší šance, že vaše zařízení bude ukradeno a hacker může snadno přistupovat ke všem svým heslům.
 • Udržujte svůj Software a Antivirus aktuální.
 • V neposlední řadě se chráňte před hackery pomocí PureVPN.

Chcete získat zpět své soukromí online? Možná budete chtít zkontrolovat níže uvedené průvodce:

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map