Je Jailbreaking bezpečný?


Je Jailbreaking bezpečný?

Možná se divíte, že je útěk z vězení bezpečný a co to dělá? Jailbreaking smartphone vám umožní přístup k více funkcím a funkcím, které jsou omezeny výrobním podnikem. Uniknutí z vězení do vašeho smartphonu může pro některé vypadat efektně, zejména pokud prozkoumáváte nové funkce a možnosti pomocí telefonu. Může to znít úžasně dobře – následky nebo důsledky, které by útěk z vězení způsobily, by mohly být vážně nebezpečné. Skutečnou otázkou tedy je, zda jste ve hře a jste ochotni riskovat.


Je jailbreaking bezpečný pro váš iPhone

Co je to útěk z vězení?

Termín útěk z vězení Odkazuje na modifikace na úrovni systému zařízení, jehož cílem je vyhnout se omezením nebo bariérám, které vytváří výrobce zařízení. Tento termín se běžně používá pro chytré telefony, je však použitelný pro jiná zařízení, jako jsou herní konzole, jako je PlayStation a jiná elektronická zařízení s omezenými funkcemi. A jailbroken iphones mohou snadno obejít omezovače výrobce a získat přístup k omezeným funkcím nebo dokonce nainstalovat neautorizovaný software které nelze stáhnout z obchodu s aplikacemi. Proces útěk z vězení funguje jako vykořisťování, které zvyšuje oprávnění zařízení nahrazením a vestavěný operační systém s mody na úkor bezpečnostních funkcí a výdrže baterie spolu s problémy se zabezpečením a stabilitou. Jailbreaking není omezen, ale určitě neslavný mezi uživateli iOS.

Jak funguje útěk z vězení?

Jablko miluje omezování jeho oprávnění uživatele. Oni obvykle diktovat uživatelské zkušenosti a sdělte, jak by se mělo zařízení používat – zařízení, které jste si právě zakoupili. Pojďme prozkoumat některá z těchto omezení, Apple iPhone paměť nelze upgradovat, Apple iPod je třeba synchronizovat Apple iTunes hrát hudbu, Apple Mac části nelze zaměnit a většina slušných aplikací Obchod s aplikacemi jsou placeny. Samozřejmě existují uživatelé telefonů Apple, kteří neoceňují zdrženlivost, a proto se rozhodnou pro jailbroken telefon, protože jim to umožňuje obejít omezení a přetaktovat jejich Apple iPhone, Apple iPad a jakékoli jiné zařízení Apple.

Je útěk z vězení legální?

Díky jailbreakingu vašeho iPhone nahradí váš vestavěný operační systém mody nebo vlastní jádro a umožní vám přetaktovat váš jailbroken iPhone, přistupovat k omezeným funkcím, instalovat aplikace z obchodu s aplikacemi zdarma a přistupovat k neautorizovanému obsahu bez obav z autorského zákona o digitálních tisíciletí.

Dále, útěk z vězení iPhone vám umožňuje přizpůsobit uživatelské rozhraní, které není možné s operačním systémem iPhone OS. Útěk z vězení vašeho iPhone zní fascinující, ale otázkou je, zda byste měli dělat útěk z vězení? S iPhony s jailbroken získáte extra oprávnění, ale za cenu zabezpečení svého zařízení. Je jailbreaking bezpečný? Ne! Jailbroken telefon je zranitelný z hlediska bezpečnosti a náchylnější k hackerům, neoprávněnému přístupu a krádeži informací, jako je e-mailová adresa atd. 1 ze 3 iOS telefonů, se kterými se setkáte, může být i jailbroken iPhone a spuštěná Cydia..

Jailbreaking iPhone vs. zakořenění iPhone

Útěk z vězení:

Výrazy jailbreak iPhone a root iPhone lze používat zaměnitelně, nicméně jailbreaking telefon je spojován hlavně se zařízeními iOS. Na druhé straně je rootování běžně spojeno se zařízeními Android. Jailbreaking phone nebo rooting je proces, který identifikuje zranitelnosti v operačním systému skladu a nahrazuje jej mody – dává uživatelům přístup k omezeným funkcím, ke kterým není možné získat přístup z obchodu s aplikacemi. Za zmínku stojí, že nováčci se nesmí pokoušet o útěk z vězení, protože tento proces nezaručuje 100% úspěch. Zatímco na vašem iPhone existuje útěk z vězení, hrozí při nesprávném spuštění vždy nebezpečí zdědění telefonu. Dále jsou časy, kdy je třeba iPhone útěknout a znovu při každém restartu.

Zakořenění telefonu:

Rootování telefonu je na druhou stranu méně komplikované ve srovnání s útěkem z vězení. Důvodem je otevřenost operačního systému. Android jako operační systém je ve srovnání s iOS liberálnější. Ačkoli výrobci Androidu neuznávají ani nepodporují zakořenění, provádění procesu na zařízení Android je ve srovnání s iOS mnohem méně problematické. Lze s jistotou říci, že zakořenění zařízení Android je ve srovnání s věznicemi iOS trochu přípustné. Pokud věci půjdou na jih, může být vrácení kořenového zařízení do operačního systému považováno za poslední možnost. Nežádoucí závady ve vězení však přesto mohou způsobit vadné nebo zděné zařízení, které nelze obnovit.

Ohrožuje Jailbreak bezpečnost zařízení?

Než skočíte na vůz, jak může útěk z vězení negativně ovlivnit bezpečnost vašeho zařízení, je bezvadné pochopit, jaký dopad to má na bezpečnost vašeho zařízení..

Žádné záruky společnosti Apple:

Jailbreaking zařízení ruší jeho záruku. Pokud se na vašem zařízení stane něco špatného, ​​váš nárok na záruku spadne z okna. I když jste odřízli úspěšné útěk z vězení, máte nyní zařízení s neomezeným přístupem. A je to lidská přirozenost prozkoumat, jak hluboká je králičí díra – vždy si vybereme červenou pilulku. Existují dobré aplikace a špatné aplikace; padající aplikace a také malware. Důvodem je, že tato omezení jsou na prvním místě. Zařízení Jailbroken vám umožňuje instalovat API i z neautorizovaných a často nezabezpečených stránek – zabezpečení vašeho zařízení tak zůstává zranitelné.

Stabilita a selhání mobilních zařízení:

Zařízení Jailbroken jsou náchylnější k selhání telefonu. Některé aplikace také nemusí fungovat tak, jak byly zamýšleny nebo zvyklé. Oficiální aktualizace jsou katastrofou pro jailbroken telefony. Oficiální aktualizace, pokud váš telefon nezkombinuje, by buď způsobila závadu telefonu, rozbila telefon nebo učinila některé funkce nepřístupnými. Dále mohou aktualizace také doprovázet malware. Jediným řešením je aktualizovaná verze útěku z vězení a k dispozici je často týdny, dokonce měsíce.

Malware:

Bez ohledu na to, jak cool vám přizpůsobené zařízení se systémem iOS zní, doporučujeme se pokusit o útěk z vězení. Když se pokusíte o útěk z vězení, vaše dny jako bezstarostný uživatel jsou u konce. Vaše záruka je zrušena. Ne Apple, můžete se rozhodnout, zda je aplikace bezpečná nebo ne, již se netýkáte. Útěk z vězení často doprovází bezpečnostní hrozby, protože útěk z vězení může mít vestavěné backdoor. Ve chvíli, kdy rootujete své zařízení iOS s firmwarem, můžete nechtěně poskytnout přístup ke všem svým datům a informacím uloženým v telefonu.

Porušení dat:

Jeden z notoricky známých incidentů s hackerským útěkem se stal v roce 2015, kdy čínští hackeři získali přístup k přihlašovacím informacím iCloud 225 000 jednotlivců, kteří se pokusili o útěk z vězení. Hack byl usnadněn zadními dveřmi vytvořenými ve vylepšení vězení, které hackerům pomohly proniknout do zařízení uživatelů.

Z tohoto důvodu nedoporučujeme iPhone útěk z vězení

Možná jste už věděli, že jailbreaking zařízení není bezpečné a může ohrozit zabezpečení vašeho zařízení. Jailbreaking nejen ruší záruku vašeho zařízení, ale může vám zanechat i zděné zařízení, pokud bude provedeno nesprávně. Oficiální aktualizace se stala katastrofou a doprovází nepříjemné závady – způsobuje zbytečné zastavení zařízení. Prakticky jste ponecháni na vlastní milost, protože již nejste znepokojení společnosti. Možná budete muset rozlišovat mezi dobrou aplikací a malwarem sami.

Upřímně řečeno, pokud to půjde stranou, nikdo k vaší záchraně nepřichází. Takže pokud jste nováček, důrazně doporučujeme, abyste se nepokusili o útěk z vězení, nebo požádejte někoho, aby to pro vás udělal. Někdy stačí rozbalit nové zařízení, které funguje tak, jak má. Pokud jste však vášnivým tech nadšencem, rozbijte nohu. Je fantastické testovat nové věci, zvuky zařízení iOS přizpůsobené podle vlastního uvážení a všechny, ale být vždy v bezpečí!

Chcete získat zpět své soukromí online? Možná budete chtít zkontrolovat níže uvedené průvodce:

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map