Jak změnit heslo Wi-Fi


Jak změnit heslo Wi-Fi

  • Nejprve se přihlaste do administrátorského panelu směrovače zadáním výchozí adresy IP do preferovaného prohlížeče.
  • Nyní zadejte výchozí uživatelské jméno a heslo
  • Přejděte na Bezdrátové zabezpečení a vyhledejte kartu s názvem Heslo
  • Zadejte požadované heslo a klikněte na Uložit.

Jak změnit heslo WiFi

NAJÍT VÁŠ ADRESU IP

Pro změnu hesla a / nebo jména WiFi je důležité znát IP adresu, protože to je to, co se připojuje a pomáhá vám komunikovat s internetem. V závislosti na operačním systému můžete postupovat podle níže uvedených kroků. Případně použijte výchozí IP adresu routeru (192.168.0.1/192.168.1.1).

Nalezení adresy IP v systému Windows 10:

  • Klikněte na ikonu Start a vyberte Nastavení.
  • Klepněte na síť & Ikona Internetu.
  • Chcete-li zobrazit IP adresu kabelového připojení, v levém podokně nabídky vyberte Ethernet a vyberte síťové připojení, vaše IP adresa se zobrazí vedle "Adresa IPv4".
  • Chcete-li zobrazit IP adresu bezdrátového připojení, vyberte v levém podokně nabídky Wi-Fi a klikněte na Rozšířené možnosti, vaše IP adresa se zobrazí vedle "Adresa IPv4".

Nalezení adresy IP v počítači Mac OS X 10.5 a novějších:

  • Z nabídky Apple vyberte System Preferences … v System Preferences, z nabídky View vyberte Network.
  • V okně Předvolby sítě klikněte na síťový port (např. Ethernet, AirPort, Wi-Fi). Pokud jste připojeni, uvidíte její IP adresu pod "Postavení."

PŘEJDĚTE NA PANEL OBRÁBĚNÍ

Jakmile znáte svou IP adresu, můžete přistupovat k webovému rozhraní routeru zadáním IP adresy do adresního řádku v prohlížeči.

Tím se dostanete na bránu, kde můžete přistupovat a měnit nastavení routeru. Než budete mít přístup k nastavení, musíte se nejprve přihlásit pomocí uživatelského jména a hesla routeru. Zde je seznam výchozích uživatelských jmen a hesel pro panel administrace.

OTEVŘETE BEZDRÁTOVOU ČÁST

Jakmile jsou vaše údaje zadány a přihlášeny, budete hledat sekci „Wireless“ na konfigurační stránce.

Název správně použitý pro tuto možnost se liší a mění se od výrobce k výrobci, obvykle se však skládá z klíčových slov, jako je „Wireless“ nebo „Wireless Settings / Setup“.

Pokud má bezdrátová část pod sebou více podsekcí, vyhledejte stránku s názvem „Zabezpečení bezdrátové sítě“.

ZMĚNIT HESLO WIFI

Navigovat do "Bezdrátový" > Bezdrátové zabezpečení > Vyberte režim zabezpečení (WPA / WPA2) > Vyberte Heslo / Předsdílený klíč nebo "Přístupová fráze".

Zde můžete zadat své nové heslo WiFi. Abyste zabránili hackování hesla WiFi, musíte se ujistit, že se jedná o silné heslo a že je těžké ho bezva / hádat.

Nesmí to souviset s ničím osobním, čím déle je heslo, tím lepší a smíšená kombinace čísel, náhodných případů a speciálních znaků (například! $ Nebo sudé #).

Proč chránit své heslo heslem WiFi?

Wi-Fi je zásadní pro téměř všechny z nás dnes. Od streamování po zpracování komplexních procesů online, technologie Wi-Fi vydláždila cestu pro budoucnost, kde se téměř všechno digitalizuje.

Každý dnes potřebuje zařízení Wi-Fi. Špatně zabezpečené Wi-Fi však může ohrozit vaše osobní údaje, nebo nezabezpečené Wi-Fi může dát vašim sousedům šanci uvolnit váš internet a ohrozit rychlost a výkon vaší šířky pásma.

Přestože se někteří lidé mohou rozhodnout připojit k síti Wi-Fi bez hesla, je pro ochranu vaší sítě a zabezpečení vašich informací nezbytné zachování hesla routeru a častá změna hesla.

Další kroky pro zabezpečení WiFi

Zkontrolujte typ zabezpečení

Systémy Wi-Fi mají tři typy bezdrátového šifrování: WEP, WPA a WPA2.

WPA2 je ze všech nejbezpečnější ze všech, ale na starších zařízeních nefunguje, protože kódování nebude podporováno a způsobí chyby připojení.

V takových případech můžete přepnout na WPA. V příkladu se WEP vůbec nedoporučuje, protože je snadné přerušit šifrování a do něj lze zaútočit za méně než 30 minut.

Změňte název vaší sítě

Změna názvu sítě nemá přímý vztah k zabezpečení, protože má nepřímé připojení.

Je to proto, že je to jen psychologický trik, protože směrovače s výchozími jmény jsou považovány za snazší hackerské cíle než ty, které budou mít změněný název.

Protože název sítě je veřejně vysílán, neměl by obsahovat nic, co by umožňovalo osobní identifikaci.

Uložte nastavení

Nakonec, jakmile dokončíte zadávání informací (například nové heslo nebo uživatelské jméno) a aktualizaci nastavení (typ zabezpečení), klikněte na "Aplikovat" nebo “Uložit” tlačítko, které je obvykle umístěno v horní nebo dolní části stránky.

Jakmile tak učiníte, router zabere několik okamžiků zpracování změn, kdy se všechna připojená zařízení automaticky odpojí.

Po změně nastavení můžete zařízení znovu připojit k bezdrátové síti pomocí nového hesla.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me