Jak zastavit někoho ze špionáže na váš mobilní telefon


Jak zastavit někoho ze špionáže na váš mobilní telefon

Špionáž chytrých telefonů se stala běžnou v éře mobilní technologie. Přesto lidé obvykle neberou zabezpečení smartphonu vážně, dokud se nestanou obětí počítačové kriminality.


Existuje mnoho důvodů, proč se bojíte špehování mobilních telefonů. Pokud se například připojíte ke kompromitovanému veřejnému Wi-Fi pro zpracování online transakcí, můžete být vystaveni finanční krádeži. Stejně tak může hacker vypustit zadní zařízení ve vašem zařízení, aby mohl špehovat vaše aktivity pomocí hackování webové kamery vašeho telefonu.

Nebo by si kybernetický stalker mohl ve svém mobilu proplátovat malware, aby mohl sledovat váš GPS, číst vaše zprávy a být vždy informován o vaší přesné poloze. Důvodů by mohlo být mnoho, ale ten, kdo trpí důsledky špionáže mobilních telefonů, jste jen vy.

Obětí by mohl být dokonce kdokoli z vaší rodiny, jako jsou vaši sourozenci, děti atd. Jako takový se můžete ptát: „Jak zabránit někomu v tom, aby špehoval můj mobilní telefon?“ Čtěte dále a dozvíte se, jak zabránit někomu v tom, aby špehoval váš mobilní telefon a chránil sebe a svou rodinu před nebezpečím špionáže mobilního telefonu.

jak zabránit něčemu špehování na obrázku ikony mobilního telefonu

Špionáž mobilních telefonů se děje po celém světě

V březnu 2017, Wikileaks odhalil řadu důvěrných dokumentů vlády špionáže. Zpráva představila podrobnosti o zadních vrátkách a škodlivých nástrojích, které špionážní agentury používají k proniknutí do každého inteligentního zařízení a špehování uživatelů. Ve skutečnosti by tento nástroj mohl dokonce proniknout do uživatelské chytré televize a špehovat jeho kameru.

Není to jen USA, kde je špionáž běžná, ale jiné země, jako je Austrálie a Velká Británie, jsou vystaveny špionáži mobilních telefonů.

Sledování kritických dat Mobilní telefon Špionážní nástroje

Existuje mnoho vážných důvodů, proč se obávat špionáže mobilních telefonů. Koneckonců, jedná se o porušení vašeho online soukromí! Zde jsou některé běžné způsoby, jak vaše mobilní zařízení sledovat vaše data:

 • Spyware může proniknout do systému GPS a sledovat každodenní dojíždění. Každý hacker, který má přístup k vašemu GPS, snadno uvidí vaši polohu.
 • Špionážní nástroj se také může zapojit do vašich hovorů a poslouchat při každé důležité konverzaci, kterou s manželem, obchodním partnerem atd. Děsíte, děsivě?
 • Některé spywarové nástroje jsou vytvořeny ke sledování a zaznamenávání textových zpráv odeslaných z vašeho telefonu nebo tabletu.
 • Jak již bylo zmíněno dříve, existuje mnoho špičkových spywarových nástrojů, které mohou proniknout do webové kamery vašeho smartphonu, tabletu, notebooku a dokonce i chytré televize a sledovat každou vaši aktivitu..

Naštěstí existují některé výmluvné známky špionáže mobilních telefonů

Existuje mnoho způsobů, jak rychle zjistit, zda je váš telefon špehován. Tyto znaky však obvykle zůstávají bez povšimnutí, protože jsou velmi jemné. Zde je přehled toho, co potřebujete:

 • Aktivita na smartphonu, i když je v pohotovostním režimu. Jakákoli neobvyklá aktivita na telefonu, když je v pohotovostním režimu, znamená, že je ovládána na dálku. Například váš smartphone udržuje odesílání zpráv, když by měla být v pohotovostním režimu. Nebo se váš smartphone restartuje sám.
 • Baterie telefonu se vybíjí bez nadměrného používání. K vybití baterií obvykle dochází, když aktivně hrajete hry na svém smartphonu nebo při sledování vašich oblíbených televizních pořadů. Pokud se však baterie vašeho smartphonu vybíjí bez nadměrných činností, existuje důvod k obavám.
 • Zadní strana vašeho smartphonu se neustále zahřívá. Spyware obvykle běží na pozadí, aniž by přitahoval pozornost uživatelů. Pokud si všimnete, že se váš smartphone vždy cítí v teple, může být infikován spywarem.
 • Zvýšené využívání mobilního datového tarifu. Špionážní software odesílá citlivé informace z vašeho telefonu hackerovi, který nástroj řídí. V takových případech používá software pro přenos dat mobilní datový tarif (pokud není připojen k Wi-Fi). Pokud zaznamenáte významné zvýšení vaší historie využití dat, znamená to, že se musíte starat o spyware.

Existují nějaké způsoby, jak najít mobilní telefon špionážní nástroje?

Možná vás zajímá: „Jak najít špionážní software v telefonu?“ Pro začátečníky jsou špionážní nástroje vytvořeny pro špionáž, a proto je není vždy snadné odhalit. Tyto nástroje můžete najít přístupem do adresáře aplikace a hledáním nástrojů, které si pamatujete, že nestahujete.

Odebrat Spy Software z Androidu

Pokud chcete zkontrolovat nástroje pro špionáž na zařízení Android, přejděte do Nastavení a přejděte na Aplikace. Za druhé přejděte do části Spuštěné služby a podívejte se, jaké služby jsou aktuálně spuštěny. Pokud najdete nějakou neznámou službu, klepněte na ni a po vymazání mezipaměti ji odinstalujte. Na obrazovce Spravovat aplikaci také zkontrolujte, zda se nenachází škodlivý software, a pokud narazíte na jakýkoli škodlivý nástroj, postupujte stejným způsobem.

Odebrat Spy Software z iOS

Špionáž mobilních telefonů na iPhone není tak jednoduchá jako na zařízení se systémem Android. Chcete-li nainstalovat spyware do iPhonu, je nutné útěk z vězení. Pokud si všimnete jakékoli podezřelé aplikace, kterou v Apple Store nenajdete, je to pravděpodobně spyware a váš iPhone mohl být hacknut.

Naštěstí se zbavit veškerého spywaru nebo škodlivého softwaru z vašeho iPhone je relativně jednodušší než Android. Musíte pouze aktualizovat svůj systém iOS a všechny vaše aplikace třetích stran budou k ničemu.

Zde je návod, jak zabránit někomu před špehováním na vašem mobilním telefonu

Používejte zabezpečené heslo: Používání silných a složitých hesel by nemělo být důležité. Mnoho uživatelů však nebere hesla vážně a nakonec je jejich zařízení napadá. Dobré heslo může nejen zajistit váš telefon zabezpečený, ale také chránit před instalací špionážních nástrojů.

Instalace bezpečnostních aplikací: Můžete najít bezpečnostní aplikace pro Android i iOS, které vás mohou upozornit vždy, když se stáhne nová aplikace. Nainstalujte si aplikaci a okamžitě o tom informujte.

Vždy používat Anti-Malware: Škodlivé nástroje, jako je spyware, je poměrně obtížné detekovat, a proto je odstranit. Proto je nejlepší použít anti-malware nástroj. Tyto aplikace zabezpečují zařízení před škodlivými aplikacemi třetích stran, a to včetně spywarových aplikací. Po instalaci se ani nemusíte starat o žádné budoucí spywarové nástroje, protože databáze těchto aplikací je rutinně aktualizována.

Použijte šifrovací nástroje: Dusan Petricko, manažer digitálního forenzního řešení, navrhuje, aby úložiště telefonu bylo šifrováno, aby zavřeli všechny dveře hackerům, které vedou k narušení soukromí. “Pokud dojde ke ztrátě nebo odcizení vašeho zařízení, nebudou mít ani pokročilejší protivníci malou nebo žádnou šanci dostat se k vašim datům,” navrhuje expert.

Jak zabránit tomu, aby někdo špehoval můj mobilní telefon? Nejste jediný, kdo má tu důležitou otázku, protože špionáž mobilních telefonů existuje již od příchodu mobilních telefonů. Nicméně, s několika důležitými úvahami, jako jsou ty diskutované výše, můžete zachránit své soukromí před získáním kompromitace.

Chcete získat zpět své soukromí online? Možná budete chtít zkontrolovat níže uvedené průvodce:

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map