Jak zakázat WebRTC ve Firefoxu a Chrome


Jak zakázat WebRTC ve Firefoxu a Chrome

V nedávné době byla objevena obrovská bezpečnostní chyba WebRTC. Bezpečnostní závada ovlivňuje pouze uživatele operačního systému Windows, za to však nelze obviňovat samotný systém Windows. Zranitelnost, v podstatě známá jako Únik WebRTC, ovlivňuje uživatele prohlížečů Chrome a Firefox a umožňuje webovým stránkám vidět skutečnou IP adresu uživatelů, i když jsou za předn. Naštěstí existují některá rozšíření, která mohou zabránit WebRTC v prohlížečích.


img

Jak zakázat únik WebRTC v prohlížeči Firefox (Windows OS)

Uživatelé prohlížeče Mozilla Firefox by měli spustit prohlížeč Firefox a vyvarovat se úniku WebRTC následujícím způsobem:

  • Do adresního řádku Firefoxu napište about: config.
  • Klikněte na „Budu opatrný, slibuji!“ (nebo nějaké bezpečnostní zprávy podobné této) [zpráva závisí na verzi Firefoxu, kterou máte]. Například nová verze prohlížeče Firefox zobrazí varovnou zprávu „Mohlo by dojít ke ztrátě záruky!“ následuje vysvětlení zabezpečení předběžného nastavení apod. Pokud se vám zobrazí taková zpráva, klikněte na „Přijímám riziko!“
  • Otevře se seznam s vyhledávací lištou výše. Do tohoto vyhledávacího pole zadejte: media.peerconnection.enabled a stiskněte Enter.
  • Když se objeví výsledek, poklepejte na něj a změňte jeho hodnotu na false.
  • Zavřete kartu a dokončete postup.

Pokud nechcete procházet tímto hektickým způsobem, abyste zabránili úniku WebRTC do prohlížeče Firefox, jednoduše nainstalujte rozšíření PureVPN Firefox.

Rozšíření přichází s vestavěnou ochranou proti úniku WebRTC, která vám umožní sledovat váš oblíbený obsah nebo použít jakýkoli komunikační nástroj VoIP pro kontakt se svými blízkými bez obav z narušení soukromí.

Jak zakázat únik WebRTC v prohlížeči Chrome (Windows OS)

V prohlížeči Chrome nejsou žádná vestavěná nastavení, která by uživatelům umožňovala opravit jejich Problémy s únikem WebRTC. Chcete-li proto zakázat únik WebRTC, je třeba, aby uživatelé prohlížeče Chrome nainstalovali správné rozšíření.

Před několika lety lidé používající prohlížeč Chrome ve Windows stáhli pro svůj prohlížeč Chrome doplněk / rozšíření „blokovat WebRTC“. Rozšíření však nefungovalo efektivně a skončilo únikem skutečné IP adresy uživatelů.

PureVPN Chrome Extension však prokázalo, že může úspěšně zabránit úniku WebRTC a zachovat skutečnou IP adresu uživatelů zcela skrytou. Rozšíření nejen maskuje skutečnou IP adresu uživatelů a zabraňuje úniku WebRTC, ale také poskytuje šifrování na vysoké úrovni, aby byl provoz prohlížeče uživatelů zcela zabezpečen.

Co je to WebRTC a jaké platformy to ovlivňuje nejvíce?

„RTC“ ve WebRTC je zkratka pro komunikaci v reálném čase a používá se pro hlasové hovory, videochaty a sdílení souborů p2p. WebRTC není chyba, protože byla původně vyvinuta k usnadnění výše uvedených typů spojení mezi prohlížeči nezávisle na tom, v závislosti na jakýchkoli plug-inech. Od roku 2013 se experti domnívali, že by WebRTC mohl přijít na to, aby zjistil místní IP uživatele, i když je uživatel za sítí VPN.

WebRTC nemá vliv na uživatele OSX a Android, takže se uživatelé, kteří používají Chrome nebo Firefox v OSX nebo Android, nemusí starat. Uživatelé Windows však musí podniknout okamžitá opatření, aby se vyhnuli úniku WebRTC a chránili svou skutečnou IP adresu, aby mohli při používání anonymní VPN pokračovat v přístupu ke svým oblíbeným webovým serverům nebo obsahu s omezeným přístupem ke geoprostoru nebo obsahu..

S rozšířeními prohlížeče PureVPN se již nemusíte starat o problém s únikem WebRTC.

Google vydal rozšíření Chrome, " Omezovač sítě WebRTC" což eliminuje obavy z WebRTC. Rozšíření je extrémně malé, pouze 7,31 kB, ale dostatečně účinné, aby deaktivovalo možnost WebRTC pro více tras v nastavení ochrany osobních údajů v prohlížeči, a zároveň nakonfiguruje WebRTC tak, aby nepoužíval konkrétní adresy IP..

"Všechny veřejné adresy IP přidružené k síťovým rozhraním, která se nepoužívají pro webový provoz (např. Adresa poskytovaná poskytovatelem internetových služeb při procházení sítí VPN) [jsou skryté],"Google říká.

Nebylo by však moudré ztrácet čas na rozšíření, které nabízí pouze jednu funkci, když rozšíření prohlížeče PureVPN přicházejí s ochranou proti úniku WebRTC, zabezpečením online, anonymitou a dalšími funkcemi.

Užijte si úplnou anonymitu a svobodu internetu tím, že zabráníte úniku WebRTC v prohlížeči Chrome nebo Firefox.

Zůstaňte anonymní, PureVPNers!

no-log-img

PureVPN je bez certifikátu!

Politika společnosti PureVPN bez protokolu byla ověřena jedním z předních nezávislých auditorů se sídlem v USA. PureVPN je nejen nejrychlejší, ale také ověřený poskytovatel No-Log VPN!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me