Jak vypnout sdílení polohy v prohlížeči Chrome


Jak vypnout sdílení polohy v prohlížeči Chrome

Kdo věděl, že přijde doba, kdy papírové mapy zmizí téměř a budou nahrazeny malými zařízeními v našich kapsách. Tato zařízení by navíc byla dostatečně inteligentní, aby prohledala lokalitu a navrhla nejbližší restaurace, kavárny, hotely nebo jakékoli cíle, kam chceme dosáhnout. To vše je možné díky zázračným algoritmům za online lokačními sledovači.


Sledování polohy je nyní tak univerzální, že jej najdete na všech mapách, které mají co dělat, i když jen mírně, s místy. Netřeba dodávat, že tuto funkci máte také na všech chytrých zařízeních, jako jsou chytré telefony, tablety, chytré hodinky atd..

Nezávisle na tom, jak se budete cítit při používání funkce sledování polohy, mějte na paměti, že zážitek není vždy příjemný.

Při označování fotografií z různých míst na sociálních médiích nebo přihlašování do hotelů nebo kaváren máme tendenci zapomínat, že necháváme jasné online stopy našich aktivit.

Proto je nutné se naučit, jak vypnout sdílení polohy v Chromu a jak se vyhnout potenciálním rizikům pro naše soukromí a zabezpečení.

jak vypnout sdílení polohy v chromové ikoně

Sledování zeměpisné polohy přichází s riziky ochrany osobních údajů a zabezpečení

Sledování polohy může být výhodné. Pokud se však údaje o poloze dostanou do nesprávných rukou, nebude to jen nepříjemné, ale také docela nebezpečné. Při určování vaší polohy a vedení karet při každém pohybu může počítačový stalker nebo jakýkoli jiný počítačový zločin vědět o vás mnoho, jako je vaše chování, vaše denní rutiny, váš zájem a další.

Ve skutečnosti tím, že rozdáte svou skutečnou polohu, zvete téměř všechny, aby vás snadno sledovaly zpět k vám domů a věděly, kde žijete. Totéž platí, pokud se jedná o zařízení vašeho partnera, sourozenců nebo dětí. Sledování polohy se může stát docela nebezpečným pro bezpečnost vás a vašich blízkých.

Navíc nejsou to jen kybernetičtí zločinci, kteří používají trackery k lokalizaci vašeho současného pobytu, ale také vládní agentury. Ve skutečnosti došlo k událostem souvisejícím s aplikací, která umožnila donucovacím orgánům sledovat polohu uživatele v reálném čase, což by jinak vyžadovalo soudní příkaz.

Pokud tedy chcete své aktivity uchovat v soukromí a nechcete, aby ostatní sledovali každý váš pohyb, je nejlepší zakázat aplikace a služby pro sledování polohy..

Jak vypnout sdílení polohy v prohlížeči Chrome

Možná vás zajímá tento okamžik: proč je umístění prohlížeče Chrome zaměřeno na našeho průvodce? Pro začátek je Chrome nejpoužívanější prohlížeč na této planetě. Od roku 2019 má Google Chrome celosvětový podíl na trhu 61,72%, následovaný Safari, 15,23% a zbytek.

Funkce sledování polohy v prohlížeči Google Chrome je navíc propracovanější a efektivnější ve srovnání s jinými prohlížeči s možností geografického sledování.

Bez ohledu na to následují některé snadno sledovatelné návody, jak zakázat sledování polohy Chrome na různých zařízeních.

Zakázat sledování polohy Chrome na ploše (prohlížeč)

 • Zahájení Prohlížeč Chrome na ploše
 • Klikněte na Chrome Ikona nabídky a poté přejděte na Nastavení
 • Přejděte dolů a kliknutím otevřete Pokročilý
 • Přejděte na Nastavení obsahu pod Soukromí a bezpečnost sekce
 • Přejděte na místo a přepněte se Před přístupem se zeptat (doporučeno)

Poznámka: V okně Nastavení obsahu můžete nastavit další funkce, které se budou „zeptat před přístupem“, například fotoaparát, mikrofon, oznámení atd..

Blokujte sledování polohy Chrome v systému Android

 • Otevřete zařízení Android a přejděte na Nastavení
 • Klepněte a otevřete Umístění (nebo přejděte na Připojení na zařízení Samsung)
 • Klepněte na Chrome
 • Klepněte na Oprávnění a vypnout Umístění

Vypněte sledování polohy v prohlížeči Chrome v iPhone

 • Klepněte na Nastavení na domovské obrazovce
 • Přejděte dolů a najděte a přejděte na Chrome
 • Pod Chrome nastavení, klepněte na Umístění
 • Nastavte nastavení umístění na Nikdy
 • Po dokončení nebude prohlížeč Chrome vašeho iPhone sledovat vaši polohu

VPN je perfektním nástrojem pro anonymizaci vaší polohy

Pokud se domníváte, že deaktivace sledování polohy v prohlížeči Chrome by vás udržovala mimo radar, neměli byste se mýlit. Koneckonců, možná budete někdy potřebovat GPS Chrome v Chrome.

Nejlepším způsobem, jak skutečně skrýt svou polohu nebo spoof, je nastavení sítě VPN.

PureVPN vlastní rozsáhlou skupinu IP adres, které pocházejí z různých míst. V současné době získáte více než 300 000+ anonymních IP z více než 180 míst, například z Německa, USA, Velké Británie, Kanady, Brazílie a dalších. Zfalšováním vaší skutečné polohy anonymní IP si můžete být jisti, že vás nikdo vůbec nesleduje ai když je někdo, pak jsou na divoké husí honičce.

Kromě anonymity můžete také chránit svá důležitá data proti hackerským pokusům, dohledu nebo špionáži pomocí našeho 256bitového šifrování, což je stejná technologie, jakou používají vojenské a jiné vládní agentury..

Zajistěte si dnes anonymitu šifrováním provozu a spoofingem vaší polohy pomocí PureVPN.

Chcete získat zpět své soukromí online? Možná budete chtít zkontrolovat níže uvedené průvodce:

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map