Jak skrýt historii prohlížeče před ISP


Jak skrýt historii prohlížeče před ISP

Vodítko bylo odstraněno z ISP, což je zmocňuje k používání našich osobních údajů, jak se jim zachce, a z toho vydělají velké dolary.


Pravidla FCC Obamy byla zrušena a nahrazena novým zákonem o ochraně soukromí. Podle nového zákona jsou poskytovatelé internetových služeb nyní oprávněni zaznamenávat každou aktivitu, kterou děláme online, nebo v aplikacích, které používáme, a prodávat tato data „nejvyššímu uchazeči“.

Horší je, že neexistuje způsob, jak zjistit, komu by informace prodali.

Jak skrýt historii prohlížení před ISP

Co tento sběr dat znamená pro uživatele…

Pro začátek mohou poskytovatelé internetových služeb sledovat každou navštívenou webovou stránku a veškerou naši aktivitu na těchto webech.

Pokračovaly by v prodávání osobních údajů marketingovým firmám nebo jiným organizacím třetích stran.

Marketingové firmy by naše data rozebraly, provedly na nich různé analýzy a pomocí získaných poznatků získaly informace o našem každodenním životě.

Pokud například hledáme obrázky kytic, poskytovatelé internetu uvidí tento dotaz jako náš zájem a zobrazují nám reklamy, které odpovídají tomuto zájmu, jako jsou reklamy související s obchody s kyticemi, kytice na svatby atd..

Bez ohledu na to je zasílání spamu cílenými reklamami jen jednou z obav.

Druhou částí je, že si nemůžeme být úplně jisti, že poskytovatel internetových služeb nepoužije naše osobní údaje z jakýchkoli vedlejších důvodů, než je prodat marketingovým firmám..

Co to pro nás znamená?

Nemůžeme již udržovat historii prohlížeče v soukromí, a proto nemůžeme udržet naše soukromí online neporušitelné.

Nebo můžeme?

Co je sledování ISP?

Sledování poskytovatele služeb Internetu se týká praxe shromažďování a zaznamenávání údajů o vašich online aktivitách a připojeních. Víš, co to znamená? Váš poskytovatel internetu snadno sleduje a dokumentuje vše od předvoleb prohlížeče po historii vyhledávání.

Proč vás váš ISP sleduje??

Existuje řada důvodů, proč tak poskytovatelé internetových služeb dělají, včetně:

 • Chcete-li prodat své osobní údaje

  Váš poskytovatel internetových služeb může těžit z údajů, které shromažďují, prodejem inzerentům nabízejícím nejvyšší nabídku. Pokud tyto společnosti spojí tyto informace s údaji, které již mají ve vašem prohlížení a nákupu, mohou najít chytřejší, ale rušivější způsoby, jak vás zacílit.

  Ačkoli tato praxe může znít velmi nezákonně, pravdou je, že je v některých zemích naprosto přijatelná. I v zemích, kde to nemusí být povoleno, nic nezaručuje, že poskytovatelé internetových služeb neomezují obchody s reklamními společnostmi v zákulisí.

 • Dodržovat zákony o uchovávání údajů

  V mnoha zemích po celém světě jsou poskytovatelé internetových služeb ze zákona povinni ukládat zákaznická internetová data po stanovenou dobu. To je poté dáno k dispozici orgánům činným v trestním řízení, pokud a kdy je to nutné pro vyšetřování.

  To hraje důležitou roli v boji proti terorismu a zločinům, ale také brání oznamovatelům a novinářům v zachování jejich anonymity. Kromě toho existuje velká šance, že mnoho obyčejných občanů bude vyšetřováno bez zjevného důvodu.

 • Chcete-li sledovat použití P2P

  Sdílení souborů je v mnoha částech světa nezákonné a v oblastech s přísnými zákony o autorských právech musí poskytovatelé internetových služeb monitorovat připojení uživatelů, aby se zajistilo, že se nezabývají činnostmi torrentu. Pokud jste chytili stahování torrentů, bude vám zasláno oznámení o porušení autorských práv a v důsledku toho budete možná muset zaplatit obrovské pokuty nebo dokonce být předvedeni k soudu!

 • Chcete-li omezit šířku pásma

  Někteří poskytovatelé internetových služeb se spoléhají na data připojení svých uživatelů, aby mohli omezit šířku pásma – což je definováno jako úmyslné zpomalení vaší internetové rychlosti. Budou prohlašovat, že se tak děje pro snížení přetížení sítě, ale většina poskytovatelů internetu používá omezení rychlosti připojení, aby přesvědčila uživatele, aby upgradovali na nákladnější předplatné nebo platili za nový, dražší datový plán..

Proč byste se měli starat?

Odpověď nemůže být jednodušší – protože je v sázce vaše soukromí! Všechno, co děláte na internetu (webové stránky, které navštěvujete, služby, které používáte, soubory, které stahujete atd.), Někdo neustále sleduje, což kromě toho, že se jedná o vážnou invazi do soukromí, je také trochu divné.

Zacílíte také na reklamy přizpůsobené podle vašeho vkusu a zájmů. Někteří lidé nevadí, že jsou inzerováni, ale musíme jim čelit – různé způsoby, jak inzerenti sledují vaše chování na webových stránkách, jsou prostě špatné!

To však není všechno. Pokud se spoléháte na torrenting, abyste získali přístup k potřebným souborům, můžete se dostat do legální horké vody a pokud trávíte dlouhé hodiny streamováním, stahováním nebo hraním her, můžete velmi dobře podléhat omezení šířky pásma..

Jaká data může váš ISP vidět?

Protože poskytovatelé internetových služeb přiřazují vašemu zařízení IP adresu a vědí, na jaké IP adresy se připojujete, mohou na internetu vidět prakticky všechno, co děláte. To však bude pro vašeho poskytovatele internetových služeb ještě snazší, pokud weby, ke kterým přistupujete, používají protokol HTTP a ne HTTPS – což šifruje data odesílaná mezi vámi a webem.

Váš ISP může vidět následující věci:

 • Geografická poloha vašeho mobilního telefonu
 • Vaše historie vyhledávání
 • Vaše kryptoměnová transakce
 • Vaše historie prohlížení
 • Vaše nešifrovaná komunikace
 • Vaše hesla (při zadání na nešifrované weby)
 • Vaše stahování

Jak zabránit tomu, aby vás váš ISP sledoval?

Nyní, když víte, že se vaši poskytovatelé internetových služeb dívají, možná by vás zajímalo, jak omezit, ne-li odstranit, jejich schopnost sledovat vás. Realisticky řečeno, nemůžeme bojovat s poskytovateli internetových služeb ani je prosit, aby naše osobní údaje nevyužívali pro své zisky. Co však můžeme udělat, je skrýt naši historii prohlížeče před poskytovateli internetových služeb a učinit naše online aktivity zcela anonymními.

Naštěstí existuje několik způsobů, jak to udělat.

 • Použijte Tor

  Pokud chcete skrýt historii prohlížení před ISP, můžete začít s Torem. Ačkoli Tor není 100% bezpečný, je to stále dobrá volba.

  Tor je klient prohlížeče, který vám umožní udržovat vaši historii vyhledávání na webu anonymní před zvědavými očima chamtivých poskytovatelů internetových služeb. Nabízí šifrované procházení a umožňuje skrýt aktivitu procházení před sledováním nebo sledováním třetí stranou.

  Tor však zaostává, pokud jde o šifrování jiného než prohlížeče. Například Tor nemůže blokovat poskytovatelům internetových služeb sledování osobních údajů získaných z aplikací, které stahujeme a používáme.

  Stejně tak Tor v našich domovech nemůže chránit zařízení internetu věcí.

  Navíc někteří poskytovatelé internetových služeb nemusí klientům Tor dokonce povolit. Mohou dokonce zakázat připojení k internetu, pokud se zjistí, že přenos je směrován z Tor.

 • Použijte rozšíření prohlížeče HTTPS

  Další schůdnou možností, kterou můžete skrýt historii prohlížeče před poskytovateli internetových služeb, je rozšíření prohlížeče HTTPS. Je to skvělý nástroj, který brání vašemu prohlížeči v úniku jakékoli činnosti na webu.

  Úkolem rozšíření HTTPS je šifrovat každý navštívený web. Váš ISP by samozřejmě věděl o navštívených webech, ale nikdy by nevěděl o činnosti, kterou tam děláte.

  Řekněme například, že navštívíte streamingový web. Poskytovatel internetových služeb může sledovat, že uživatel navštívil streamovací web, ale nemůže sledovat, jaká videa byla sledována nebo byly použity vyhledávací dotazy..

 • Použití virtuální privátní sítě (VPN)

  Použití VPN je jako dát své internetové šifrování na steroidy.

  Virtuální privátní síť umožňuje nejen skrýt historii prohlížeče před poskytovateli internetových služeb, ale také skrýt všechny vaše online aktivity před hackery, krádežemi dat, snoopery atd..

  VPN chrání nejen váš prohlížeč, ale i samotný počítač, smartphony, které používáte, notebook a ve skutečnosti zařízení IoT, která máte doma.

  Když se přihlásíte k odběru služby VPN, šifruje síťové připojení, které propojí každé zařízení v domácnosti s internetem.

  VPN umožňují anonymní IP (internetový protokol) pro procházení webů. Používáním adresy IP pocházející z jiné země přimějte svého poskytovatele internetových služeb k tomu, aby si myslel, že web je přístupný z jiného zdroje nebo oblasti, nikoli z vašeho domu.

  Kromě toho VPN šifruje vaše síťové připojení 256bitovým šifrováním AES. Šifrování vojenské úrovně vám umožňuje používat internet s naprostým klidem.

  Díky nejvyšší úrovni šifrování poskytované sítí VPN můžete nakupovat online nebo provádět online transakce bez obav.

PureVPN – spolehlivá VPN pro ochranu vašeho soukromí!

256bitové šifrování AES používáme k ochraně vašich osobních údajů před třetími stranami, jako jsou ISP, inzerenti a počítačoví zločinci. Abychom toho dosáhli, vaše skutečná adresa IP je také nahrazena jednou z našich 300 000+ jedinečných adres IP, což znemožňuje propojení vašich online aktivit zpět s vámi.

PureVPN respektuje vaše právo na soukromí a dodržuje přísné zásady no-logs, aby vás udržoval co nej anonymnější. K dispozici jsou aplikace pro všechny hlavní platformy a velkorysá 31denní záruka vrácení peněz zajišťuje ochranu vaší investice.

S námi po boku získáte také neomezený přístup k řadě prémiových funkcí, jako je ochrana proti úniku DNS, přepínač internetového zabíjení, ochrana proti úniku WebRTC atd., Které všechny zvyšují vaše soukromí online na zcela novou úroveň..

Znovu získejte soukromí

Závěrečné slovo

Nový širokopásmový zákon o ochraně osobních údajů je jen začátkem éry ochrany soukromí. Abychom v této éře lépe přežili, musíme být aktivní v ochraně našeho soukromí. Naštěstí máme výše uvedené nástroje jako VPN, abychom udrželi naše domácí sítě v bezpečí a soukromí naší rodiny před nechtěnými očima.

Chcete získat zpět své soukromí online? Možná budete chtít zkontrolovat níže uvedené průvodce:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me