Jak odhalit svou polohu


Jak odhalit svou polohu

Přemýšleli jste někdy, proč tolik aplikací žádá o svolení znát vaši aktuální polohu? Lidé často považují soukromí online za samozřejmost. Díky tomu jsou náchylní k rizikům, jako je online dohled a pronásledování. Člověk by se měl vždy obávat svých online akcí, které mohou vést po stopách digitálních strouhanek – ohrožují vaše soukromí a identitu.


Jedním z opatření, které je v tomto ohledu třeba zvážit, je spoofing vaší polohy online. Spolu s nespočetným jiným způsobem je lokální spoofing měřítkem, které vás nejlépe chrání před sledováním a pronásledováním. Falešné umístění navíc umožňuje obejít geo-omezení – umožňuje přístup k obsahu, který je ve vaší lokalitě omezen.

jak zkazit ikonu polohy

Podvádění umístění znamená buď předstírat vaši aktuální polohu, nebo ji úplně skrýt. Protože později je mnohem těžší realizovat, zaměřme se prozatím na skrytí nebo maskování vaší polohy.

Lokální spoofing lze provést pomocí ruční konfigurace nebo dostupných aplikací. Budeme diskutovat o obou přístupech a doporučíme životaschopné vhodné řešení.

Spoofing mobilních verzí stolních počítačů

Lidé se k připojení k digitálnímu světu používají buď pomocí chytrých telefonů nebo stolních počítačů. U stolních počítačů můžete svou polohu zkazit provedením řady kroků – v prohlížeči nakonfigurujte požadovaná nastavení. Říkáme tomu však částečné spoofing, protože nenabízí úplnou anonymitu. Ostatní aplikace a software nainstalované na vaší ploše mají stále přístup k vaší poloze spolu s poskytovatelem internetových služeb.

Na mobilních zařízeních je spoofing lokací úplně jiný příběh. Mobilní prohlížeče mají ve výchozím nastavení přístup k vaší IP. A vaše IP je vaše digitální stopa. Většina aplikací nainstalovaných do vašeho mobilního telefonu však načte data o poloze z vašeho GPS. Chcete-li tedy falešně lokalizovat svoji polohu na mobilu, musíte svůj GPS buď manévrovat, nebo ho nechat na dobu neurčitou vypnutou. Stejně jako falešné umístění na ploše je to také částečné a ne absolutní spoofing.

Spoofing umístění na mobilních zařízeních

Svoji polohu můžete spoofovat pomocí telefonu pomocí aplikací nainstalovaných v zařízení. Protože většina aplikací je založena na poloze a načítá data z GPS, spoofing vaší polohy v telefonu zahrnuje manévrování GPS. Existuje nespočet aplikací, které lze použít pro spoof vaši polohu.

Bez ohledu na to, zda jste uživatel systému Android nebo dáváte přednost zařízení iOS, existuje mnoho aplikací, které lze použít k manévrování GPS a falešné vaší skutečné poloze. Výsledky však nejsou stoprocentně zaručeny. Někdy vás aplikace stále mohou chytit, zatímco se pokoušíte spoofovat svou polohu a být vám na neomezenou dobu odepřeni.

Aplikace pro určování polohy nebo GPS pro Android

Díky důkladnému výzkumu a testování jsme narazili na následující aplikace, které lze použít, pokud vlastníte zařízení Android.

 • GPS JoyStick (Hodnocení 4,6 hvězdiček): Zdarma, ale obsahuje reklamy a nabízí nákupy v aplikaci
 • Falešná poloha GPS (Hodnocení 4,5 hvězdiček): Zdarma, ale obsahuje reklamy
 • Falešná poloha GPS By Hola (Hodnocení 4,3 hvězdiček): Zdarma a nabízí nákupy v aplikaci
 • Falešná poloha GPS (Hodnocení 4,3 hvězdiček): Zdarma, ale obsahuje reklamy
 • Fake GPS Location PRO (Hodnocení 4,3 hvězdiček): Zdarma, ale obsahuje reklamy

Aplikace pro lokalizaci polohy nebo GPS pro systém iOS

Pokud dáváte přednost zařízení se systémem iOS před systémem Android, můžete zvážit následující aplikace, které vám zkazí polohu.

 • Spoofer Go (Hodnocení 4.5): Cena 0,99 $
 • Falešné místo pro okamžiky (Hodnocení 4.4): Zdarma a nabízí nákupy v aplikaci
 • Falešná poloha GPS (Hodnocení 4.0): Cena 3,99 $
 • Falešná poloha GPS (Hodnocení 3.9): Zdarma a nabízí nákupy v aplikaci
 • Fake GPS Location Changer (Hodnocení 3.7): Zdarma a nabízí nákupy v aplikaci

Umístění spoofingu na ploše

Podvádění umístění je podpořeno mnoha důvody. Někteří mohou raději zůstat anonymní přes internet, jiní mohou chtít obejít geo-omezení. To vše vám může poskytnout spoofing umístění. Předstíráním vaší polohy získáte přístup k webovému obsahu, který je uzamčen nebo omezen vaší lokalitou. To zahrnuje streamování obsahu nebo služeb, které byly ve vaší oblasti omezeny.

Na rozdíl od mobilních počítačů používají lidé k připojení k internetu prohlížeče. Jak již bylo řečeno, spoofing umístění na ploše se provádí ručně pomocí řady kroků ke konfiguraci požadovaných nastavení. Vzhledem k tomu, že Chrome je nejznámějším a nejoblíbenějším webovým prohlížečem na celém světě, poskytujeme manuální kroky, jak v Chromu zkazit vaši polohu.

S Chromem můžete svou polohu zkazit dvěma způsoby. První metoda je vypnutím sdílení polohy. Toho lze dosáhnout pomocí níže uvedených kroků:

 • Kliknutím na v pravém horním rohu panelu nástrojů Chrome přejděte do nabídky.
 • Nyní vyberte „Nastavení“.
 • Vyhledejte kartu „Ochrana soukromí a zabezpečení“.
 • Na kartě „Ochrana soukromí a zabezpečení“ vyberte „Nastavení obsahu“.
 • Nyní vyberte možnost Poloha.
 • Zapněte funkci „Zeptejte se před přístupem“.
 • Jsi hotový.

Předpokládané nastavení zakáže webům přístup k vaší poloze. Pokud chcete přidat výjimky, můžete určitým webům povolit přístup k vaší poloze. Podobně, pokud si přejete zablokovat konkrétní weby, můžete to udělat také na kartě Umístění.

Existuje další způsob, jak spoofovat vaši polohu pomocí Chromu. Pamatovat! Metoda, kterou se chystáme sdílet, a výše uvedený přístup mohou částečně zkazit vaši polohu. Pomocí těchto metod můžete přistupovat k geograficky uzamčenému obsahu, jako jsou zpravodajské weby. Nebudete však mít přístup k prémiovým službám, jako jsou Netflix, Hulu nebo Amazon Prime, pokud jsou ve vaší oblasti omezeny. Možná budete muset zvážit další spolehlivé alternativy, například VPN.

Následující konfiguraci je třeba provést při každém spuštění nové relace prohlížeče. Toto nastavení je dočasné a bude zrušeno, jakmile zavřete prohlížeč. Zde jsou kroky:

 • Navštivte ctrlq.org/maps/address/.
 • Zaznamenejte souřadnice (zeměpisná šířka a délka) požadované polohy.
 • Otevřete „Chrome“ a stiskněte „Ctrl + Shift + I“ pro přístup k „Možnosti pro vývojáře“.
 • V pravém horním rohu „Možnosti vývojáře“ přejděte na „Menu“..
 • Přejděte dolů a vyberte „Další nástroje“.
 • Vyhledejte a vyberte kartu „Senzory“ ve spodní části okna.
 • Klikněte na rozbalovací nabídku vedle geografického umístění a vyberte možnost Vlastní poloha.
 • Nyní přidejte zaznamenané souřadnice požadovaného místa.
 • Znovu načtěte stránku a máte hotovo.

Chrome nyní bude vyhledávací dotazy považovat za změněné umístění a odpovídajícím způsobem zobrazí výsledky. Mějte na paměti, že výše uvedená nastavení jsou dočasná. Po zavření prohlížeče by se konfigurace obnovily.

Nedostatky lokalizačního spoofingu

Co se týče mobilních zařízení, je nevýhodou používání výše uvedených aplikací k zfalšování vaší polohy. Falešná lokace polohy může znít fascinující, ale může to ohrozit hlavní účel používání některých aplikací, které pro dosažení požadovaných výsledků potřebují vaši skutečnou polohu GPS..

Předpokládejme, že používáte mapy Google k poznání trasy k určitému cíli z vaší aktuální polohy. Předpovídání polohy GPS může být také obtížné, pokud si přejete zavolat Uber. Kromě toho by pro vás bylo obtížné získat informace o počasí o vaší poloze, protože to není zjistitelné pomocí GPS.

Můžete podvádět aplikace, které načítají data z GPS, a podvádět vaši skutečnou polohu. Toto však ohrožuje základní účel použití aplikace založené na poloze, což vede k bizarnímu zážitku v aplikaci. Protože existuje vysoká pravděpodobnost závad aplikací, spoofing vaší polohy pomocí výše uvedených aplikací a její vrácení zpět může být občas dráždivé..

Na rozdíl od mobilních zařízení vyžaduje stolní počítač ruční konfiguraci prostřednictvím řady kroků. To je nesmírně únavné, protože budete muset tento proces znovu a znovu opakovat. Falešné umístění pomocí Chromu je dočasný proces a obnovuje se při každém ukončení relace. Navzdory všem problémům vám tento proces poskytne přístup pouze k chudému geo-omezenému obsahu.

Nejlepší způsob, jak odhalit svou polohu – schůdná alternativa

Jak již bylo řečeno, spoofing umístění je možný na stolních i mobilních zařízeních. Výše uvedené metody jsou však částečné a dočasné. Naproti tomu VPN je mnohem pohodlnější a spolehlivější alternativou.

Protože je vaše IP považována za digitální stopu, VPN vám umožňuje maskovat vaši skutečnou IP a skrýt vaši identitu. To znamená absolutní soukromí a anonymitu online. Kromě toho VPN šifruje vaše data a zajišťuje bezpečnost – chrání vaše data před neoprávněným přístupem.

Připojením k serveru podle vašeho výběru můžete obejít všechna geografická omezení a získat přístup k požadovanému obsahu. Síť VPN dále umožňuje odblokování prémiových streamovacích služeb, jako jsou Netflix, Hulu a Amazon Prime, mimo vaši zemi a přístup k obsahu po celém světě..

S aplikací, která je kompatibilní se zařízeními Windows, MacOS, Android a iOS, PureVPN vyhodí problémy s kompatibilitou vašeho zařízení z okna. Rozloučte se s manuálními kroky ke znecitlivění manuálními konfiguracemi a závadnými aplikacemi, spoofujte svou polohu jediným kliknutím.

Zde je několik dalších pokynů pro další vymazání vaší online přítomnosti:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me