Jak najít uživatelské jméno a heslo pro směrovač (není vyžadováno resetování)


Jak najít uživatelské jméno a heslo pro směrovač (není vyžadováno resetování)

Občas se můžete do své práce zapojit tak, že kolem vás může být obtížné sledovat věci. Podobně je tomu i v případě, že zapomenete heslo routeru a pokusíte se vymyslet řešení, které si pamatujete. Poté se pokusíte najít heslo routeru, ale v tom jste neúspěšní. Jedním ze způsobů by bylo použití funkce reset k vymazání všech nastavení routeru.

Co ale pokud nechcete router resetovat, ale nějak obnovit jeho přihlašovací údaje, existuje nějaký jiný způsob, jak najít uživatelské jméno a hesla routeru? Existuje několik technik, které to odhalí, ale popíšeme pouze 4 jednoduché způsoby, protože jiné metody jsou poměrně složité.

Také mějte na paměti, že vám může být zakázáno přihlásit se, pokud jste u některých typů routerů provedli tři až pět pokusů. Nyní se podívejme, jak najít uživatelské jméno a heslo routeru bez resetování.

Použijte Kracker Password Kracker

Router password Kracker je bezplatný nástroj k obnovení ztraceného uživatelského jména a hesel směrovačů. Může být také použit k obnovení hesel pro modemy. Směrovače a modemy obecně řídí svůj přístup k síti pomocí techniky ověřování HTTP. To znamená, že po připojení systému k routeru budete vyzváni k zadání uživatelského jména a hesla. Nemusíte resetovat router pouze proto, abyste našli jeho uživatelské jméno a heslo.

Pokud zapomenete své uživatelské jméno a heslo pro router, nebudete moci provést změny pro router nebo modem. V takových případech vám Kracker pomůže oživit ztracená hesla. Tato metoda vám může pomoci při pokusu o otevření bezpečnostního systému. Tato technika používá techniku ​​slovníku pro obnovení k odhadu správného hesla routeru, protože obsahuje databázi plnou hesel.

Ve výchozím nastavení je dodáván se souborem slovníku pro směrovače. Kromě toho najdete slovníky seznamů hesel online. Proto pokud máte velmi složité zapomenuté heslo pro váš router, nemusí být tento nástroj pro vás. Kracker obsahuje hesla, která jsou běžně nastavována lidmi, takže šance na to, aby bylo heslo prolomeno, jsou relativně vysoké. Pokud jste si sami vytvořili heslo nebo uživatelské jméno, pak uhodnete, že to Kracker usnadní, protože se obecně domnívá, že jste jej nakonfigurovali.

Použijte RouterPassView

Když uložíte nastavení konfigurace routeru do svého notebooku nebo PC, RouterPassView zajistí vyšší úspěšnost při zjišťování zapomenutého hesla. Zjednodušeně řečeno, tento nástroj může dekódovat veškerý kód přítomný ve vaší konfiguraci. Až budete mít dostatek času, můžete úspěšně získat své uživatelské jméno a heslo zpět.

Mnoho moderních směrovačů nyní umožňuje zálohovat svá nastavení do souboru a poté jej můžete v případě potřeby obnovit. Záložní soubor obvykle obsahuje některá vysoce citlivá data, jako jsou pověření routerů, klíč bezdrátové sítě a další podrobnosti. Pokud jste zapomněli heslo routeru Asus nebo svůj klíč, ale máte uložen konfigurační soubor, může RouterPassView pomoci najít ztracené heslo ze souboru routerů..

Vyhledejte nálepku na zadní straně routeru

Nejjednodušší způsob, jak najít heslo routerů, je kontrola nálepky na zadní straně routeru. Štítek vám ukáže heslo spolu s dalšími podrobnostmi, jako je sériové číslo, adresa makra a další podrobnosti, které budete potřebovat pro přístup k rozhraní routeru.

Pokud štítek nenalezen, můžete vždy zavolat agentovi podpory zákazníků a získat potřebné informace a prokázat jim svou totožnost. Rychle získáte výchozí uživatelské jméno a heslo.

Použijte výchozí název a heslo routeru

Výchozí hesla pro router můžete vždy snížit, což je kompatibilní se zařízeními se systémem Windows 7 a vyšším. Dále stačí software vyjmout a pokračovat v jeho používání. Nástroj se pokusí najít IP adresu připojenou k routeru a poskytne odkaz pro váš router pro přístup k jeho rozhraní. Stačí kliknout na tento odkaz a přesměrovat vás na stránku konzoly routeru, aniž byste museli ručně detekovat IP adresy.

Po spuštění si můžete vybrat router nebo modem, který používáte, a software najde výchozí uživatelské jméno a heslo routeru. Nakonec můžete zkopírovat přihlašovací údaje do rozhraní a přihlášení. Pokud nenajdete svou značku routeru uvedenou v seznamu, můžete se vždy pokusit použít výchozí hesla stejné produktové řady.

Jak předávat porty bez znalosti hesla

Chcete přeposlat porty rozhraní routeru pro hry, servery nebo jiné programy související se sítí? Můžete tak učinit bez znalosti hesla. To se také hodí, pokud používáte síť někoho jiného a nemáte přístup k jejímu heslu.

Mnoho směrovačů je schopno univerzálního plug and play (UPnP), což umožňuje programům ve vašem systému je otevřít nebo nechat otevřít. Pokud máte program, který neposkytuje mapování a předávání portů, můžete použít nástroj s názvem UPnP PortMapper pro rychlé předávání portů z desktopové aplikace..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me