Jak chránit webovou kameru před hackováním?


Jak chránit webovou kameru před hackerstvím?

Namísto vložení pásky na webovou kameru se doporučuje dodržovat uvedená opatření a zabránit nežádoucímu špehování:


 • Použijte kryt kamery
 • Použijte nástroj proti malwaru
 • Neklikejte na podezřelé odkazy
 • Aktualizujte opravy zabezpečení operačního systému
 • Zapněte bránu firewall systému OS
 • Použijte 256bitové šifrování PureVPN

Přečtěte si tuto důkladnou příručku, abyste ochránili webovou kameru před hackery a získali podrobnosti o jednotlivých uvedených opatřeních.

how-to-protect-webcam-from-being-hacked-icon

Nebezpečí špionáže webové kamery

Profesionální hackeři jsou obeznámeni s vymýšlením rušivých způsobů, jak narušit vaše soukromí a špehovat vaše aktivity nebo ukrást vaše soukromá data.

Speciálně navržený malware

Jedná se o záludné škodlivé nástroje, které lze navrhnout mnoha způsoby, aby sloužily jakémukoli účelu, který hacker chce. Některé jsou určeny především pro zneužití bezpečnostní chyby ve webové kameře nebo mikrofonu.

Jedním z takových případů by byl malware RAT, který vyvinul 24letý švédský hacker. Malware nakonec infikoval více než půl milionu zařízení. Kromě toho kanadská výzkumná laboratoř odhalila seznam 21 zemí zapojených do špionáže na národní úrovni pomocí podobného malwaru.

V roce 2016 byl na svět představen nový typ hrozby Delilah, který se zaměřil zejména na podnikatelský sektor. Škodlivý nástroj byl použit pro přístup k podnikovým webovým zdrojům a vydíráním zaměstnanců a dokonce i celé společnosti.

V roce 2017 navíc společnost WikiLeaks odhalila řadu důvěrných dokumentů o tom, jak vláda byla (a stále je) zaneprázdněna využíváním spotřební elektroniky, včetně webových kamer na chytrých televizích..

Oprávnění prohlížeče

Špehování webové kamery se neomezuje pouze na útoky škodlivého softwaru. Některé webové stránky také požadují různá oprávnění, která mohou zahrnovat přístup k vaší kameře. Prohlížeč obvykle vyzve k potvrzení, ale většina uživatelů jej často ignoruje a klikne na „Ano“ nebo „OK“.

Nezapomeňte, že ne každý web musí být důvěryhodný, zejména ty, které nemají přístup k vaší webové kameře. A co je nejdůležitější, vaše soukromí by bylo vystaveno velkému riziku tím, že povolíte webový přístup k vaší webové kameře, který dokonce nemá ochranu SSL.

Oprávnění k aplikacím

Stejně jako vaše prohlížeče, vaše mobilní aplikace také vyžadují povolení. Podobně jako ve výše uvedeném případě ne každá aplikace potřebuje přístup ke své webové kameře, ale stále vyžaduje povolení. Ujistěte se, že nepovolujete aplikace, kterým nedůvěřujete, ani aplikace, které jste stáhli z obchodů třetích stran.

Účinná opatření, která můžete podniknout pro ochranu webové kamery

Použijte kryt kamery

Nejstarší triky v knize, přesto nejúčinnější ze všech. Ačkoli to lidé mohli používat už věky, praxe získala trakci, když se obrázek notebooku Marka Zuckerberga stal virovým. Po incidentu stále více uživatelů začalo pokrývat své vačky papírem nebo páskami. V současné době jsou však pro tento přesný účel v obchodech k dispozici kryty kamer.

Použijte nástroj proti malwaru

Nyní, když víte, jak smrtelné útoky škodlivého softwaru mohou být, je pro vás důležité nainstalovat a použít nástroj proti malwaru. A nepřestávejte u toho. Rovněž byste měli aktualizovat definice virů nástroje a provádět pravidelné kontroly zařízení, aby zjistili a odstranili jakoukoli zranitelnost.

Neklikejte na podezřelé odkazy

Stahování příloh e-mailů bez toho, aby se na ně vrhla druhá myšlenka, se znovu a znovu ukázalo jako docela riskantní. E-maily typu phishing byly pro hackery vždy účinnou metodou k podvodům s lidmi, jejich špehování a dokonce k odcizení jejich identity. Tyto e-maily mohou ve skutečnosti vést také k hackování webkamery. Hacker potřebuje pouze kliknout na odkaz a zbytek je na milost hackera. Neklikejte tedy na žádné přílohy ani odkazy, které se zdají podezřelé nebo které odesílá neznámý odesílatel.

Aktualizujte opravy zabezpečení operačního systému

Důležitost bezpečnostních záplat je často bagatelizována. Ve skutečnosti je to chyba zabezpečení systému, která hackerům umožňuje snadno získat neoprávněný přístup k zařízení a dělat, co se jim líbí. Po pravdě řečeno, bezpečnostní chyby v OS jsou první aspekty, které hacker hledá při pokusu o kompromitaci zařízení nebo sítě. Proto se doporučuje udržovat záplaty operačního systému aktuální, zejména záplaty zabezpečení.

Zapněte bránu firewall systému OS

Účelem brány Firewall je zabezpečit síť před neoprávněným přístupem sledováním veškerého příchozího a odchozího provozu a také kontrolou toho, které připojení se má blokovat. Pokud je váš firewall zakázán z neznámých důvodů, zapněte jej a ponechte jej tak, abyste zajistili maximální ochranu.

256bitové šifrování PureVPN zajišťuje nejvyšší možnou bezpečnost

Tipy uvedené výše vám mohou do jisté míry ušetřit potenciální hackerství a špionážní webkamery. Jak již bylo zmíněno výše, ostřílení hackeři však vědí, jak řešit překážky. Jediným ideálním způsobem, jak zajistit, aby vaše webová kamera zůstala bezpečná před jakýmkoli pokusem o hackování, je služba VPN.

Nepotřebujete žádný dlouhý průvodce, jak chránit webovou kameru před napadením. Musíte se přihlásit k odběru PureVPN, stáhnout si ho do svého zařízení a užít si úplnou ochranu.

Jakmile se připojíte k internetu prostřednictvím našich zabezpečených serverů VPN, veškerá vaše komunikace nebo data se zašifrují. Proto, i když se nějaký kybernetický zločinec pokusí infiltrovat vaše data, dostanou bláboly pouze jako odměnu.

Kromě šifrování můžete spoof vaši skutečnou IP adresu vyhazovat nechtěné stalkery (hackery) na divokou husu, která se vás snaží najít z vaší IP adresy nebo místa.

Vychutnejte si tedy bezpečné a bezpečné videokonverze a surfování po internetu pomocí PureVPN.

Chcete získat zpět své soukromí online? Možná budete chtít zkontrolovat níže uvedené průvodce:

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map