Jak bezpečný je VPN – 3 faktory, které je třeba zvážit


Jak bezpečný je VPN – 3 faktory, které je třeba zvážit

22. ledna 2020

Jak bezpečný je VPN? Abyste se ujistili, že se rozhodnete pro spolehlivou síť VPN, je třeba zvážit některé základní aspekty, díky kterým je síť VPN bezpečná.

bezpečné vpn

V posledním desetiletí vykázaly služby VPN neuvěřitelné zlepšení, pokud jde o poskytování větší hodnoty pro uživatele. V minulosti jsou sítě VPN běžnými nástroji, které webovým surfařům umožňovaly využívat internetovou svobodu. Byly použity pouze jako nástroje k odemknutí webových stránek a kanálů na internetu.

VPN se příliš nelišily od běžné proxy služby. Poskytli tedy uživateli jen malou nebo žádnou přidanou hodnotu.

V posledních několika letech však VPN vykázaly neuvěřitelný růst a inovace přidáním některých úžasných funkcí do svých služeb. Mezi ně patří funkce zabezpečení online a soukromí, které zaručují vaši bezpečnost na webu.

Ale zatímco většina služeb VPN tvrdí, že nabízejí nejlepší zabezpečení online, jak bezpečné jsou tyto služby skutečně? Pojďme to zjistit.

Jak bezpečný je VPN?

Svět online není bezpečný. To už prokázali podobně jako Edward Snowden. Poskytovatelé internetových služeb i vlády byli zapojeni do sledování vašich údajů a kontroly toho, co děláte online.

Když se připojíte k webu, váš poskytovatel vám přiřadí internetový protokol (IP), který může odhalit informace, jako je město a země, ve které žijete. Tuto adresu lze také použít ke sledování vašich online aktivit. Protože je tato adresa veřejná, webové stránky mohou zkontrolovat vaši fyzickou polohu a mohou vás také sledovat prostřednictvím souborů cookie.

Existují také případy, kdy se uživatelé připojují k veřejné síti Wi-Fi, která je již na radaru nejnebezpečnějších hackerů. Připojení k libovolnému sacímu hotspotu by okamžitě ohrozilo vaše zařízení a všechna data, která již v něm byla.

V takových scénářích můžete zajistit zabezpečení a anonymitu svých dat připojením k zabezpečené službě VPN. Nejlepší služby VPN vám umožní změnit vaši IP adresu, a tím maskovat vaši skutečnou fyzickou polohu.

Tyto služby dále nabízejí šifrování typu end-to-end, které udržuje váš přístroj a online provoz v bezpečí na webu. Díky tomu budete v bezpečí, i když jste připojeni ke kompromitované síti Wi-Fi.

Je však vaše VPN služba i přes tyto funkce stále bezpečná? Odpověď je pravděpodobně ne. Proč? Protože existuje mnoho dalších příčin, které mohou ohrozit vaši bezpečnost na webu, i když je síť VPN zapnutá.

Tři aspekty, které zabezpečují VPN

Před výběrem jakékoli služby VPN je třeba zvážit několik zásadních aspektů. Tyto aspekty jsou zřídka propagovány, ale jsou nezbytné pro zajištění toho, že na webu opravdu zůstanete v bezpečí.

Aby byla VPN opravdu bezpečná, musí mít k dispozici následující funkce:

1. Ochrana proti úniku IP

Už jste někdy navštívili web s omezeným přístupem, když jste připojeni k VPN, a stále jste jej považovali za nepřístupný? Pokud ano, pak vaše VPN pravděpodobně vytéká vaši IP adresu.

Některé služby VPN, zejména bezplatné služby, nejsou dokonalé. Mají v nich netěsnosti, které vedou k odhalení vaší skutečné identity na internetu. Tomuto problému nelze zabránit, kromě použití služby VPN, která nabízí ochranu proti úniku IP.

Existuje několik typů úniků, které mohou odhalit vaši identitu na webu. Patří sem únik WebRTC, únik DNS a únik IPv6.

Všechny tyto netěsnosti lze zabránit, pokud používáte PureVPN. Služba nabízí nejen ochranu před těmito úniky, ale také poskytuje testovací nástroje pro všechny tyto různé typy úniků.

Můžete se dozvědět více o těchto únikech a o tom, jak vás PureVPN před nimi chrání.

2. Přepínač internetového zabíjení

Pokud jste pravidelným uživatelem VPN, možná došlo k problému, který může zcela odhalit vaši identitu na webu. Často se stává, že během surfování na internetu se vaše VPN mohla náhodně odpojit a nechat se tak na webu zcela vystavena. Toto je frustrující problém, kterému se lze vyhnout, pokud používáte správnou službu VPN.

Důležitou funkcí, která vás udržuje v bezpečí online, je přepínač Internet Kill Switch. Když je tato funkce zapnuta, je tato funkce vytvořena tak, aby v případě náhodného odpojení sítě VPN znemožnila připojení k internetu.

Tato funkce je nesmírně užitečná, protože vás chrání před úplným vystavením na webu. I když se vaše VPN odpojí, můžete si s úlevou uvědomit, že jste na webu stále skrytí a anonymní.

PureVPN je jednou z prvních služeb VPN, která svým uživatelům nabízí funkci přepínače Internet Kill Switch.

3. Žádné zásady protokolu

Většina služeb VPN tvrdí, že ve svém systému ukládají nulové uživatelské záznamy. Častěji než ne se ukáže, že tato tvrzení jsou naprosto nepravdivá. Musíte pouze otevřít stránky zásad ochrany osobních údajů těchto služeb, abyste zjistili, že skutečně ukládají uživatelské záznamy ve své síti.<

Pouze některé služby VPN měly slušnost, aby na své stránce zásad ochrany osobních údajů skutečně uvedly, že ukládají nulové protokoly. Ale i v těchto případech je těžké vzít tyto služby podle jejich slova.

Zjevným řešením je v tomto případě, aby tyto služby provedly audit třetí strany, který může potvrdit, že ukládají nulové protokoly. Pouze pět služeb VPN povolilo audit třetích stran, který potvrdil, že ve svém systému ukládají nulové protokoly.

Výhody zabezpečené VPN

Několik poskytovatelů VPN tvrdí, že jsou nejbezpečnější. Jen málo lidí se ve skutečnosti dokáže postavit před těžký úkol stát se vůdci tohoto odvětví. Toto jsou funkce zabezpečené VPN.

256bitové šifrování: Využívá 256bitové šifrování vojenské úrovně AES, které udržuje vaše data v bezpečí a chrání před škodlivými entitami.

Protokoly zabezpečení: Aplikace jsou dodávány s průmyslovými standardními zabezpečenými protokoly vpn. Protokoly poskytují hladký a bezpečný online zážitek podle vašich potřeb

Ochrana DDoS: Útoky DDoS mohou zcela narušit váš systém. Zabezpečená VPN vás chrání před útoky DDoS až 480 Gb / s

NAT Firewall: NAT Firewall blokuje nejrůznější příchozí hrozby a chrání vaše připojení před vydíráním.

Ochrana P2P: Provádějte bezpečnou komunikaci, nahrávejte a stahujte soubory s maximální ochranou P2P. Během P2P komunikace zůstáváte anonymní.

Závěrečná poznámka

Opatrnost je vždy lepší než léčba. Mnoho služeb VPN tvrdí, že jsou na webu nejbezpečnější. Namísto převzetí těchto služeb VPN jejich slovem je lepší místo toho zkontrolovat své stránky funkcí a potvrdit, zda jsou skutečně zabezpečené nebo ne.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me