Den ochrany osobních údajů 2020


Den ochrany osobních údajů 2020

# DPD2020

Tento rok 2020 oslavme Den ochrany osobních údajů a šíříme povědomí o soukromí na internetu a o tom, jak zabezpečit naši digitální přítomnost před zvědavýma očima.


img

 • Den ochrany osobních údajů
 • Je to důležité
 • Vytvořte povědomí
 • Událost DPD
 • Názory odborníků
 • Zajistěte si nyní

img

Co je Den ochrany osobních údajů?

Den ochrany osobních údajů je oslavován nadšenci a obhájci soukromí každý rok 28. ledna. Je to mezinárodní úsilí o šíření povědomí mezi jednotlivci i podniky o důležitosti soukromí a prosazování potřeby ochrany osobních údajů.

Poprvé byl zahájen v roce 2006 Evropskou radou jako Den ochrany údajů a brzy následovaly další země. Díky rostoucímu důležitosti online soukromí oslavuje Den ochrany osobních údajů mnoho dalších zemí, včetně USA, Kanady, Indie a 27 zemí Evropské unie..

img

Proč by se měl slavit Den ochrany osobních údajů?

Protože se stále více informací shromažďuje online, je ochrana našeho soukromí nyní kritičtější než kdy jindy. Každý den vytváříme nekonečný proud dat, protože většinu času trávíme na internetu a na našich zařízeních.

Ale i tak mnozí z nás nechápou, kolik našich osobních údajů je shromažďováno, ukládáno a používáno třetími stranami, ani nezohledňujeme dopady na soukromí, pokud jde o naše online akce.

Webové stránky a společnosti mohou zjistit, kdo jsme, kde se nacházíme a co se nám líbí a nelíbí, takže nám mohou sloužit produktům a službám, i když je nechceme. A to je jen špička ledovce!

Rostou také kybernetické útoky, jako je například ransomware WannaCry, který postihl lidi ve více než 150 zemích a vyústil ve ztrátu obrovského množství citlivých dat nebo narušení bezpečnosti Yahoo, které odhalilo osobní údaje 3 miliard účtů.

S denem určeným ke zvyšování povědomí o online soukromí a ochraně osobních údajů jsme dostali příležitost změnit způsob, jakým se chováme na internetu, a převzít větší odpovědnost, pokud jde o naše soukromí online.

Staňte se součástí něčeho velkého

Den ochrany osobních údajů se koná každoročně a jeho cílem je vytvořit povědomí o důležitosti respektování online soukromí, ochrany dat a umožnění důvěry. Každý rok jsou partneři IAPP se společností Stay Safe Online na podporu Dne ochrany osobních údajů a letos jsou oslavy významnější než kdy jindy. IAPP a KnowledgeNet jsou oslavovány po celý den a rozšiřují slavnosti po celý leden.

Zprávu můžete šířit takto:

 • Domov
 • Práce
 • Společenství

Povědomí o ochraně osobních údajů doma

Vychovávejte důležitost online soukromí se svými přáteli a rodinou a jak by měl člověk zůstat v bezpečí online.

Dbejte na to, aby si ostatní uvědomili, že osobní údaje by měly být uchovávány v soukromí. Je nezbytné ocenit a bránit naše soukromí online, protože je neustále ohroženo. Abyste pochopili, jak poškozujeme naše soukromí na internetu, pečlivě zvažte, jak jsou vaše osobní údaje shromažďovány prostřednictvím aplikací a webových stránek.

Dbejte na to, aby si ostatní uvědomili, že osobní údaje by měly být uchovávány v soukromí. Je nezbytné ocenit a bránit naše soukromí online, protože je neustále ohroženo. Abyste pochopili, jak poškozujeme naše soukromí na internetu, pečlivě zvažte, jak jsou vaše osobní údaje shromažďovány prostřednictvím aplikací a webových stránek.

Povědomí o ochraně osobních údajů v kancelářích

Kromě vzdělávání svých přátel a rodiny nechte své kolegy pochopit roli, kterou by měli hrát při zajišťování zachování jejich online soukromí.

Začněte tím, že na svém pracovním zařízení omezíte nepořádek. Nainstalujte nejnovější bezpečnostní software, webový prohlížeč a operační systém. Chraňte své zařízení před viry, malwarem a dalšími online hrozbami instalací robustního softwaru, který zajišťuje vaši digitální existenci – VPN.

Povědomí o ochraně osobních údajů ve Společenství

Soukromí a bezpečnost online lze dosáhnout spontánně, pokud ostatní kolem vás provedou správné kroky. To, co jste se naučili ve své komunitě, můžete sdílet prostřednictvím dobrovolnictví v místní škole nebo odborové radě.

Den ochrany osobních údajů slaví LinkedIn

Den ochrany osobních údajů dat sledování 2020: Vize pro budoucnost, živě v úterý 28. ledna v 13:00. EST / 10:00 hod. PST. Můžete najít celou agendu a streamovat událost přímo zde.
Podívejte se na loňské události.

Názory odborníků

Když se zapojíme do tohoto dne ochrany osobních údajů, uvádíme několik dalších rad odborníků ohledně toho, jak můžeme naše data uchovat v bezpečí:

 • Wes Widner, ředitelka zpravodajství o hrozbách a strojového učení v norštině,

  navrhuje, aby se prodejci a spotřebitelé začali seznamovat se šifrováním. Dále vysvětluje, že lidé nemusí mít všechny pracovní znalosti o algoritmech a dalších technických aspektech, které pracují v pozadí. Přesto by si měli být vědomi různých typů šifrování, které jsou v současné době k dispozici.

 • Dave Martin, ředitel NSFOCUS IB,

  navrhuje, aby uživatelé nebo spotřebitelé vytvořili jinou komunikační cestu, kde každý, kdo je kontaktuje online, musí ověřit své údaje o účtu. Vypracovává, že pokud někdo dostane podezřelý odkaz v jakékoli textové zprávě nebo e-mailu, neměl by jej otevřít. Dále dodal, že uživatelé musí ve svých osobních systémech používat antivirový nebo malware detekční software.

 • Národní aliance pro kybernetickou bezpečnost (NCSA),

  navrhuje, aby si uživatelé byli vědomi informací, které sdílejí online, a měli by rozumět skutečné hodnotě svých osobních údajů.

 • Nadace Electronic Frontier Foundation (EFF),

  navrhuje, aby si rodiče byli plně vědomi zařízení, která jejich děti používají ve vzdělávacích institucích, kde se vzdělávají.

Jak můžeme chránit naše soukromí online?

Jak se moderní doba posunula směrem k uchovávání dat online, soukromí online dat je dnes problémem pro téměř každého. Ochrana osobních údajů zde může znamenat jednu z těchto dvou: Osobní identifikační informace (PII) nebo jiné než PII informace, jako je chování návštěvníka na webových stránkách.

Oslavte si tedy tato data o ochraně osobních údajů sledováním nejlepších tipů na ochranu osobních údajů a ochrany dat nejen dnes, ale i po zbytek roku!

Další informace o Dni ochrany osobních údajů 2020

Jak zůstat v bezpečí online

Jak zůstat v bezpečí online

Návštěva

Jak zůstat v bezpečí online – fakta o bezpečnosti na internetu (vše, co potřebujete vědět) Ochrana osobních údajů Všichni se v této éře zabývají

Ochrana osobních údajů – v této éře se zajímají všichni

Návštěva

Podívejte se zpět na některá z největších porušení dat všech dob Ochrana osobních údajů důležitá pro lidi všech věkových skupin

Proč je ochrana osobních údajů důležitá pro lidi všech věkových skupin?

Návštěva

Vzhledem k tomu, že svět postupuje k technologickému pokroku, který pomáhá zjednodušit každodenní úkoly, existuje také kritické znepokojení ohledně „ochrany osobních údajů“.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map