Den bezpečnějšího internetu 2020


Den bezpečnějšího internetu 2020

Tento den bezpečnějšího internetu uděláme z internetu lepší místo změnou způsobu, jakým jednáme, spolupracujeme a obchodujeme online!
PureVPN umožňuje svým uživatelům darovat 12 měsíčních účtů svým blízkým za každou registraci tohoto bezpečnějšího internetového dne.


img

 • Dějiny
 • SID 2020
 • 2019 Rekapitulace
 • Partnerství
 • Povědomí o SID
 • Tipy pro zabezpečení
 • Problémy
 • Ochrana dětí
 • Ochránce

Historie bezpečnějšího internetu

Den bezpečnějšího internetu, také nazývaný SID, je globální iniciativou – koordinovanou společnou sítí Insafe / INHOPE. Cílem této iniciativy je informovat děti o online bezpečnosti a podnítit konverzaci bez hranic o odpovědném používání technologie. Čtěte dále a dozvíte se více o důležitosti tohoto dne ao tom, co můžete udělat, aby byl každý den bezpečnější.

Ve Velké Británii, Den bezpečnějšího internetu je každoročně koordinováno Britským centrem bezpečnějšího internetu, což je partnerství mezi třemi předními charitativními organizacemi: nadací Internet Watch Foundation, South West Grid for Learning a Childnet International.

Den slaví také stovky zemí mimo Evropu. Koncept Den bezpečnějšího internetu Výbory byly zavedeny v roce 2009, aby se událost stala skutečně globální. Od té doby každý rok Den bezpečnějšího internetu dovolili rodičům pomoci dětem zůstat v bezpečí před mnoha nebezpečími kroužícími po internetu.

den bezpečnějšího internetu

DENNÍ INTERNETOVÝ DEN

Den bude sledován Úterý 11. února v roce 2020. Letošní téma je „Společně za lepší internet“. Všichni musíme hrát svou roli, abychom zajistili, že budeme i nadále využívat nespočet výhod, které máme k dispozici, díky internetu, ale pozitivně, odpovědně a bezpečně.

Internet je patrně nejškodlivější technologií vůbec. Vymazal fyzické vzdálenosti a umožnil nám komunikovat a komunikovat s lidmi tisíce kilometrů daleko, což otevírá zcela nový svět možností pro dnešní mládež.

Přestože nám to životy usnadnilo nespočetným způsobem, neustálá konektivita nás také nechává zranitelnými a vystavena různým hrozbám, které se skrývají online. Od phishingu a ransomwaru po kyberstalking a krádež identity se krajina ohrožení nejen vyvíjí, ale také časem roste..

Den bezpečnějšího internetu představuje tolik potřebnou příležitost k šíření povědomí o rizicích spojených s digitálním světem a umožňuje mladým i starým lidem využívat internet co nejlépe a přitom zůstat v bezpečí..

bezpečný den-2020

Dny bezpečnějšího internetu 2019

Jak PureVPN slavil SID 2019

Požádali jsme všechny, aby se zapojili do naší kampaně SID, aby udělali svůj podíl na podpoře Dne bezpečnějšího internetu a co to znamená. Byli jsme pokořeni pozitivní reakcí stovek účastníků.

Společnost PureVPN spolupracovala s Dnem bezpečnějšího internetu s cílem zvýšit povědomí o nebezpečích, která číhají online, a proč by měli všichni na webu, bez ohledu na svůj věk, zajistit své digitální stopy.

Těm, kteří si reprízovali oficiální příspěvky SID od PureVPN, dostali zdarma účty VPN, aby je mohli sdílet mezi svými přáteli a rodinou. Bezpečnější internet znamená bezpečnější vás!

what-is-sid-2020-oslava-PureVPN

Co je bezpečnější internet?

Bezpečnější internet je místo, kde kdokoli, bez ohledu na to, kdo jsou a odkud pochází, má online zabezpečení, aby se otevřeně vyjádřil. Internet bez hranic pro všechny a soukromí online, aby byla respektována práva těch, kteří dávají přednost online anonymitě.

PureVPN spolupracuje s Centrem bezpečnějšího internetu

Stejně jako v loňském roce se PureVPN – oficiální podporovatel SID – spojil s britským centrem bezpečnějšího internetu a rozšířil tak zprávu Den bezpečnějšího internetu.

Budeme vytvářet a sdílet užitečné zdroje v boji proti nejčastějším online hrozbám.

Rovněž využíváme přístup dárků a dárků, abychom povzbudili jednotlivce, aby se připojili ke konverzaci a posílili dialog o bezpečnosti internetu.

sid-partnership-PureVPN

Proč je rozhodující informovanost o bezpečnosti internetu?

Přestože internet posílil a zrychlil pokrok téměř ve všem, co si lze představit, vystavil nás také řadě online hrozeb, jako je krádež identity, sociální inženýrství, kyberšikana, ransomware, vykořisťování dětí a podvody..

S tolik našich dat, které jsou snadno dostupné online, není bezpečnost na internetu na výběr. To je mošt. Prvním krokem k online bezpečnosti je „uvědomit si“ různé druhy hrozeb a zranitelností, které se skrývají na internetu, a jak můžete pomoci dětem, aby se jim nestaly oběťmi..

proč-bezpečnější-internet-den-je-zásadní-2020-PureVPN

Tipy pro internetovou bezpečnost, jak zůstat online

V PureVPN vám aktivně pomáháme chránit vás, pokud jde o zabezpečení našich dat. Koneckonců, žijeme a dýcháme bezpečnost a soukromí! Uvědomujeme si však, že to nemusí nutně platit pro všechny.
Takže v tento den bezpečnějšího internetu vám místo připomenutí ochrany internetového připojení pomocí VPN (což byste měli naprosto), vám poskytneme tipy pro internetovou bezpečnost, abyste mohli sledovat a chránit se online.!

 1. Vždy stahujte software a aplikace od autorizovaných poskytovatelů, abyste se vyhnuli možnosti instalace nečestného softwaru.
 2. Udržujte své osobní údaje mimo internet a pouze pro sebe, protože to může být užitečné pro ty, kdo je chtějí využívat.
 3. Nastavte silná hesla, která zajistí bezpečné online účty – použijte kombinaci čísel, symbolů, velkých a malých písmen.
 4. Zamkněte telefon heslem, kódem PIN nebo vzorem odemknutí, abyste zabránili komukoli v přístupu k vašim soukromým datům.
 5. Vaše účty sociálních médií by měly být soukromé do té míry, že pouze vaši přátelé a rodina si mohou o vás prohlížet cokoli. Nastavte ovládací prvky ochrany osobních údajů hledáním položky „Možnosti“ nebo „Nastavení“.
 6. Nikdy nikomu na internetu nevěřte, bez ohledu na to, zda se představují jako váš přítel. Není to bezpečné!
 7. Využijte dvoufaktorové ověřování, kdykoli je to možné, přidejte do svých online účtů další vrstvu zabezpečení!
 8. Při aktualizaci operačního systému a softwaru buďte rychlí, abyste zabránili počítačovým zločincům ve využívání mezer pro přístup k vašemu počítači nebo mobilnímu telefonu.
 9. Nepoužívejte veřejné sítě Wi-Fi, jako jsou sítě v kavárnách nebo restauracích, protože jsou ze své podstaty nejisté.
 10. Pomocí programu pro správu hesel uložte svá hesla a držte je mimo dosah hackerů.

SID-safety-tips-2020

Jaké problémy s internetovou bezpečností dnes čelíme?

  Následuje několik nejčastějších problémů s bezpečností internetu, kterým dnes čelíme:

  Rizika informační bezpečnosti

 • Malware: Škodlivý software určený ke shromažďování osobních údajů bez souhlasu uživatele, jako jsou viry, spyware, červy, trojské koně, ransomware atd..
 • Phishing: Typ podvodu, kdy se pachatel pokouší získat citlivá data oběti předstíráním, že je legitimní společností nebo osobou. Často se to děje prostřednictvím falešných textových zpráv, e-mailů nebo webových stránek.
 • Online podvody: Schémata vytvořená za účelem podvádění jednotlivců o jejich peníze nebo osobní údaje, jako jsou informace o bankovním účtu prostřednictvím falešných příslibů, triků atd.
 • Rizika osobní bezpečnosti

 • Kyber šikana: Používání elektronických prostředků, jako je e-mail, rychlé zasílání zpráv a sociální média, k obtěžování nebo stopování jednotlivce nebo skupiny.
 • Urážlivý / obscénní obsah: Webové stránky, které obsahují explicitní, urážlivý nebo nechutný obsah, který se uživatelům nemusí líbit.
 • Cyberstalking: Trestný čin, při kterém útočník vystrašuje nebo obtěžuje oběť pomocí elektronických prostředků, jako jsou okamžité zprávy, e-maily nebo zprávy zaslané do diskusních skupin nebo webů..
 • Online predace: Akt zneužívání zranitelných dospívajících nebo dětí k urážlivým nebo sexuálním účelům.
 • Sextortion: Typ vykořisťování, při kterém se sexuální obrázky nebo informace používají k vydírání peněz nebo sexuálních výhod od oběti.
 • Krádež identity: Trestný čin, kdy podvodník získává klíčové kousky osobních údajů, jako jsou údaje o vašem bankovním účtu nebo číslo sociálního zabezpečení, které vás vydávají za podvod a spáchají podvod.
 • Odposlech Wi-Fi: Metoda, kterou používají kybernetičtí zločinci, aby prakticky naslouchali vašemu Wi-Fi provozu a ukradli data přenášená po síti.
 • Spamování: Používání systémů elektronických zpráv, jako jsou e-maily, k odesílání nežádoucích hromadných zpráv (spam), což otevírá dveře phishingu, malwaru a ohrožení vašeho soukromí.
 • Ransomware: Typ malwaru, který uzamkne váš počítač nebo soubory a vyžaduje odemknutí platby výkupným.

Tipy pro bezpečnost internetu na ochranu svých dětí před:

 • Kyber šikana
 • Urážlivý obsah
 • Cyberstalking
 • Online predace

Tipy pro bezpečnost na internetu, které pomohou vašim dětem proti kyberšikaně

 1. Buďte chytří ohledně toho, co píšete nebo zveřejňujete online. Vyhněte se sdílení všeho, co by vás mohlo zahanbit nebo ublížit.
 2. Sdílejte svá hesla nebo informace o účtu s nikým, protože to může ohrozit vaši kontrolu nad online aktivitami.
 3. Pokud používáte veřejný počítač, vždy se odhlaste, protože pokud se zapomenete odhlásit, mohou být ohroženy informace o vašem účtu.
 4. Nikdy neodplatte ani neodpovídejte uživateli, který vám pošle výhružné nebo urážlivé zprávy. Okamžitě je zablokujte!
 5. Pokud jste vy nebo někdo, koho znáte, obětí kyberšikany, neignorujte to. Okamžitě to oznámte dospělému.

Tipy pro internetovou ochranu, které mají chránit vaše děti před urážlivým / zastaralým obsahem

 1. Pomocí nástroje pro filtrování webu zablokujte přístup k nevhodným webům a obsahu na internetu.
 2. Pokud narazíte na jakýkoli obsah, který je pro vás nepříjemný, okamžitě to nahláste správci webu.
 3. Neváhejte nahlásit nevhodný obsah na sociálních médiích, jako jsou obscénní fotografie, pornografické obrázky atd.
 4. Chcete-li blokovat explicitní výsledky na Googlu, zapněte Bezpečné vyhledávání.
 5. Pomocí nástroje pro blokování reklam můžete zabránit tomu, aby urážlivé reklamy zakrývaly obrazovku.

Tipy pro internetovou bezpečnost, které pomáhají dětem v boji proti kyberšikaně

 1. Ve svých online profilech použijte fotografii, která neidentifikuje vaši polohu, abyste nemohli být sledováni.
 2. Pokud to není povinné, při registraci nebo registraci něčeho online nevyplňujte pole, která vyžadují osobní údaje (PII), jako je vaše datum narození..
 3. Dávejte pozor na to, jaké osobní údaje sdílíte v chatovacích místnostech, e-mailech nebo na sociálních sítích. Pro stalkery je snadné shromažďovat informace z vašich obrázků nebo příspěvků.
 4. Když se rozdělíte s intimním partnerem, resetujete všechna hesla pro své bankovní, sociální média a e-mailové účty na něco, nebudou moci hádat.
 5. Jste-li kybernetický, uložte veškerou komunikaci s pachatelem pro důkazy a nahláste to donucovacím orgánům.

Tipy pro bezpečnost na internetu, které pomohou vašim dětem před online predací

 1. Nikdy nemluvte s nikým, zejména s cizími lidmi, o věcech, které jsou osobní nebo sexuální. Okamžitě ukončete konverzaci!
 2. Nesetkejte se s někým, koho jste potkali na internetu, i když se vám zdá, že je milý.
 3. Vyhněte se stahování obrázků odeslaných lidmi, které neznáte.
 4. Rodiče by měli dohlížet na používání zařízení připojených k internetu.
 5. Pokud vás někdo cítí nepříjemně online, informujte o tom okamžitě důvěryhodného dospělého nebo rodiče.

Tipy pro bezpečnost na internetu, jak se chránit před:

 • Malware
 • Phishing
 • Podvody
 • Spamování
 • Ransomware

Tipy pro bezpečnost Internetu, jak zabránit malwaru

 1. Nainstalujte antivirový software / software proti malwaru, abyste zablokovali známý malware ihned po jejich zjištění.
 2. Zajistěte bezpečné připojení hledáním zámku v levé části adresního řádku v prohlížeči. Měl by číst „https“.
 3. Dávejte pozor na taktiku sociálního inženýrství, jako je phishing, podvody online atd.
 4. Pro zabezpečení sítě použijte šifrování WPA2 a změňte výchozí SSID (název vaší sítě Wi-Fi).
 5. Nastavte si antivirový / antispywarový program tak, aby v pravidelných intervalech spouštěl kontroly.

Tipy pro bezpečnost Internetu, jak zabránit phishingu

 1. Neotevírejte přílohy, neklikejte na odkazy ani stahujte soubory z e-mailů od nedůvěryhodných nebo neznámých odesílatelů.
 2. Pomocí softwaru Firewall zastavte útoky phisherů a jiných hackerů, kteří se pokoušejí ohrozit vaši síť nebo počítač.
 3. Dejte si pozor na vyskakovací okna, protože obvykle jde o pokusy o phishing.
 4. Nikdy neposílejte své finanční údaje e-mailem – nejedná se o bezpečný způsob přenosu finančních informací, jako jsou čísla kreditních karet nebo bankovní údaje.
 5. Nainstalujte anti-phishingový software nebo rozšíření prohlížeče, protože vás upozorní, zda a kdy narazíte na phishingové stránky.

Tipy pro internetovou prevenci podvodů online

 1. Nerobte chybu při platbě předem za věci, jako je hypoteční pomoc nebo oddlužení. Nejpravděpodobněji jde o podvod a oni vám vezmou vaše peníze a zmizí.
 2. Pokud někdo zavolá a požádá o osobní nebo finanční informace, zavěste a zavolejte zpět na číslo, které znáte, abyste zkontrolovali, zda je volající pravý. Podvodníci mohou snadno falšovat ID volajícího!
 3. Pokud chcete něco koupit online, vždy to udělejte prostřednictvím legitimních a zavedených kanálů, jako je Amazon nebo eBay.
 4. Nikdy nikomu nepovolujte vzdálený přístup k vašemu počítači, pokud není důvěryhodným zdrojem, jako je váš poskytovatel internetových služeb (ISP)..
 5. Vyhněte se zbytečným přátelům na sociálních médiích, protože podvodníci mohou využít sdílených informací.

Tipy pro bezpečnost internetu, jak zabránit spamu

 1. Ujistěte se, že vaše e-mailová adresa není veřejně zobrazena v chatovacích místnostech, sociálních sítích, veřejných adresářích atd., Abyste zabránili možnosti zasílání spamu tam.
 2. Při rozdávání své e-mailové adresy buďte opatrní – udělejte to pouze v případě potřeby.
 3. Vyhněte se „odhlásit“ odkazy v e-mailech za každou cenu. Po kliknutí se potvrdí, že je vaše e-mailová adresa aktivní, a můžete získat ještě více spamu.
 4. Nepoužívejte svou firemní nebo osobní e-mailovou adresu při registraci služeb, nákupu zboží online atd. Místo toho použijte jednorázovou e-mailovou adresu.
 5. Nainstalujte nástroj pro filtrování nevyžádané pošty, abyste snížili počet nevyžádaných e-mailů.

Tipy pro bezpečnost Internetu, jak zabránit Ransomware

 1. Zálohujte svá data pravidelně – je to nejdůležitější, co můžete udělat, abyste porazili ransomware.
 2. Nikdy neklikejte na žádné přílohy nebo odkazy, které se zdají podezřelé.
 3. Nainstalujte aktualizace pro svůj operační systém, antivirový program / malware a další software, jakmile jsou k dispozici, abyste předešli kompromisům.
 4. Udržujte firewall zapnutý vždy.
 5. Nastavte svůj bezpečnostní software tak, aby skenoval archivované nebo komprimované soubory, pokud je tato možnost k dispozici.

šťastný-bezpečnější-internet-den

Souhrn to

Vezměme si tento den bezpečnějšího internetu jako jasnou připomínku, že internet je zaseknutý zlými herci, kteří dychtivě vaří způsoby, jak nás špatně.

Jediným způsobem, jak postupovat vpřed, je zajistit vaši digitální existenci a učinit z internetu bezpečné místo pro děti i dospělé.

Zavazujeme se přijmout bezpečnostní opatření, která zajistí nejvyšší utajení vašich online aktivit. Tým PureVPN přeje všem šťastný den bezpečnějšího internetu!

  Kim Martin
  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me