Co je to WebRTC? Jak to funguje a na co je dobré?


Co je to WebRTC? Jak to funguje a na co je dobrý?

Jak dlouho používáme internet? Na deset let nebo dvě? Ve skutečnosti ji někteří mohli používat ještě dříve.


Procházíme internet za účelem podnikání, provádění online transakcí, používání sociálních médií, sledování živých přenosů atd. Kromě toho také používáme internet pro audio a video chat v reálném čase pomocí služeb jako Skype, WhatsApp a podobně.

Bez ohledu na to, jak dlouho tyto technologie používáme, nikdy nebereme chvilku na to, abychom pochopili, proč je tato technologie nezbytná nebo jak to funguje, pokud nenarazíme na problém, který nás nutí hlouběji kopat a dozvědět se o něm více.

img

Tak, co je WebRTC? Je to skutečně jedna z otázek (nebo problémů), která často trápí Netizens, zejména pokud jde o uživatele VPN.

Čtěte dále, abyste se dozvěděli, o čem tato technologie je, jak to vlastně funguje a jaké aspekty to musí uživatelé VPN vědět.

Co je to WebRTC?

WebRTC je zkratka pro webové komunikace v reálném čase. Jak název napovídá, jedná se o technologii, která umožňuje vzájemnou komunikaci mezi prohlížeči nebo zařízeními. Komunikace může být v jakékoli formě, tj. Sdílení dat nebo textové a video konverzace v reálném čase.

Jedním z důležitých aspektů, díky kterým je tato technologie populární, je její samosprávná funkce. Jinými slovy, pro připojení dvou vrstevníků a umožnění komunikace v reálném čase nevyžaduje přidané doplňky, rozšíření nebo doplňky. Ve skutečnosti nemusíte stahovat WebRTC. Vyžaduje pouze to, aby v prohlížeči fungoval buď HTML5, JavaScript nebo API.

Jednoduše řečeno, WebRTC umožňuje webovým aplikacím spouštět funkce jako:

  • Sdílení souborů
  • Video konference
  • Sdílení obrazovky
  • Vysílání atd.

Jak WebRTC začal?

WebRTC začal jako open-source projekt v roce 2011 společností Google, a od té doby se technologie významně rozvinula.

Protože WebRTC je projekt s otevřeným zdrojovým kódem, je zcela zdarma a vývojáři z celého světa využívají API WebRTC k vytváření různých webových aplikací. Většina populárních bezplatných prohlížečů jako Chrome a Firefox má ve skutečnosti zabudovanou technologii WebRTC.

Nyní je WebRTC považován za standardní komunikační prostředky v reálném čase prostřednictvím pracovní skupiny pro internetové inženýrství (IETF) a konsorcia World Wide Web Consortium (W3C)..

Co dělá WebRTC populární technologií?

Před nástupem technologie WebRTC museli uživatelé ztrácet čas instalací a používáním pluginů třetích stran. Vývojáři navíc museli nasadit C / C ++ (programovací jazyk), který vyžaduje čas a zdroje kvůli nekonečným vývojovým cyklům.

WebRTC způsobuje, že všechny ty problémy uživatelů i vývojářů jdou navždy pryč. Vše, co potřebujete ke spuštění technologií podporujících WebRTC, je rozhraní API WebRTC nebo JavaScript API.

Kromě rozhraní API je WebRTC vestavěn do různých populárních prohlížečů, jako je Google Chrome, Mozilla Firefox atd. Je také důležité si uvědomit, že WebRTC se neomezuje pouze na webové prohlížeče, ale technologie se také rozšiřuje na mobilní operační systémy. WebRTC můžete například používat v systému Android.

Tato technologie ve skutečnosti umožňuje uživatelům přístup k mikrofonu a kameře zařízení, aby si mohli užít komunikaci v reálném čase. Nyní se možná divíte …

Jak WebRTC funguje?

Protože WebRTC umožňuje komunikaci v reálném čase nebo sdílení dat, vyžaduje se připojení skutečné lokální IP koncového bodu. Pro komunikaci s jiným prohlížečem potřebuje technologie RTCPeerConnection. Technologie pak prochází protokolem Session Description Protocol (SDP).

jak webrtc funguje

Vzhledem k zapojení brány Firewall nebo překladu NAT (Network Address Translation) si však oba partneři nemohou navzájem vidět místní IP adresu, kterou se mají připojit. Zde servery STUN (Session Traversal Utilities pro NAT) / TURN (Traversal Using Relay around NAT) pomáhají kolegům připojit se.

Na co se WebRTC používá?

Existuje mnoho případů použití WebRTC, které se mohou pohybovat od jednoduché audio nebo video komunikace po sdílení souborů nebo dokonce sdílení obrazovky, atd..

WebRTC umožňuje uživatelům komunikovat mezi sebou prostřednictvím svého webového prohlížeče (např. Pomocí Skype nebo WhatsApp), aniž by instalovali jakýkoli další plugin nebo doplněk.

Protože tato technologie poskytuje funkci živé interakce mezi prohlížeči, lze tuto schopnost využít zákaznickou podporu, takže mohou odpovídat na dotazy v reálném čase..

Po pravdě řečeno, existuje velké množství služeb, které využívají technologii WebRTC jako obchodní model a nabízejí uživatelům živé komunikační služby založené na prohlížeči.

WebRTC se neomezuje pouze na online komunikaci, ale tato technologie rozšiřuje její použití na rovnoměrné sdílení souborů i sdílení obrazovky.

Je WebRTC bezpečný?

Možná vás tedy napadne otázka „Je WebRTC bezpečný?“. Ano, WebRTC je bezpečný, protože používá šifrování typu end-to-end. V důsledku toho se žádná třetí strana nemůže zobrazit, aby viděla vaše data. Ale pokud používáte VPN, špatnou zprávou je, že WebRTC může uniknout vaší I.P adrese.

Co je únik WebRTC a proč by se uživatelé VPN měli obávat?

Přestože WebRTC nabízí několik výhod, únik WebRTC je závada, která ovlivňuje prohlížeče Firefox a Chrome v systému Windows. Pokud tedy uživatel stojí za sítí VPN a VPN není chráněna proti úniku WebRTC, může závada způsobit únik skutečné adresy IP uživatele. Ve skutečnosti můžete snadno zkontrolovat, zda váš prohlížeč uniká z vaší IP adresy.

Hlavy vzhůru! Váš prohlížeč možná uniká z vaší IP adresy klikněte zde vědět víc.

Pokud dojde k úniku skutečné adresy IP, byl by uživatel vystaven vládnímu dohledu, sledování poskytovatelů internetových služeb, hackerům nebo jiným počítačovým zločincům..

Uživatelé používají VPN nejen k obcházení obsahu, který není v regionu k dispozici, ale také k zabezpečení jejich online dat, což je možné pomocí šifrovacích protokolů VPN. VPN tedy nejen poskytuje svým uživatelům anonymitu, ale také kompletní zabezpečení online.

Je to proto, že uživatelé se snaží najít způsoby, jak zabránit úniku WebRTC.

Jak se vyhnout úniku WebRTC?

Vzhledem k tomu, že únik WebRTC je vážným problémem pro uživatele VPN, je důležité, aby byla záležitost řešena okamžitě. Naštěstí existují preventivní opatření, pomocí kterých můžete deaktivovat únik WebRTC v prohlížeči Firefox i v prohlížeči Chrome.

 Naučte se, jak zabránit únikům WebRTC v prohlížečích Firefox a Chrome.

Protože tato technologie nebyla implementována do všech běžně používaných webových prohlížečů, uživatelé se možná budou muset držet prostředků, které nepatří k WebRTC, pro komunikaci se svými blízkými.

Bez ohledu na to, pro uživatele VPN se únik WebRTC může projevit v obrovských problémech, a proto je nezbytné, aby podnikli nezbytné kroky k zabránění úniku.

Chcete získat zpět své soukromí online? Možná budete chtít zkontrolovat níže uvedené průvodce:

no-log-img

PureVPN je bez certifikátu!

Politika společnosti PureVPN bez protokolu byla ověřena jedním z předních nezávislých auditorů se sídlem v USA. PureVPN je nejen nejrychlejší, ale také ověřený poskytovatel No-Log VPN!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me