Co je soukromá adresa IP?


Co je soukromá adresa IP?

Soukromá adresa IP je adresa internetového protokolu, která je přiřazena vašim domácím zařízením, jako je tiskárna, chytrá televize a další. Soukromé adresy IP spolu komunikují a nekomunikují na širším webu.


Soukromá vs veřejná IP adresa

Co je to IP adresa?

Adresa internetového protokolu, běžně známá jako IP adresa, je jedinečná numerická adresa, která je přiřazena každému jednotlivému zařízení, které vyžaduje internet, jako je počítač, tiskárna, inteligentní přepínače, internetové směrovače nebo jakékoli jiné zařízení, které je součástí internetu. síť.

Představte si IP adresu jako palivo, které pohání auto; bez tohoto paliva; nebudete se moci obejít. Protože adresy IP jsou svou povahou koherentní, mohou se změnit. Bez IP adresy jste prakticky mimo síť.

Co je soukromá adresa IP?

Soukromá IP adresa je specificky přiřazena zařízení v řízené síti a není snadno dostupná na širokém internetu. Se soukromou IP adresou budou všechna zařízení, kterým bude přidělena konkrétní soukromá IP, moci spolu komunikovat.

Jak funguje soukromá IP adresa?

Pro zjednodušení si ukážeme příklad zařízení připojených k domácí síti. Jako součást moderní technologické éry určitě máte smartphone a možná stolní počítač nebo notebook a všechna tato zařízení se připojují k internetu prostřednictvím centrálního směrovače vašeho domova..

Pro zjednodušení si ukážeme příklad zařízení připojených k domácí síti. Jako součást moderní technologické éry určitě máte smartphone a možná stolní počítač nebo notebook a všechna tato zařízení se připojují k internetu prostřednictvím centrálního směrovače vašeho domova..

Můžete se zeptat, co má smysl mít veřejnou IP a soukromou IP? Zajímavá otázka. Zařízení připojená k domácí síti mohou pohodlně komunikovat mezi sebou pomocí své soukromé adresy IP. Vzhledem k tomu, router bude používat přidělenou veřejnou IP adresu, aby pomohl komunikaci se zbytkem světa přes internet.

Je samozřejmé, že při připojení k internetu zůstanou vaše soukromé adresy IP skryté a je viditelná pouze veřejná adresa IP směrovačů..

Soukromá IP adresa je v zásadě IP adresa v domácnosti bez přístupu na internet v interní síti. To znamená, že síťová zařízení, například směrovače, přiřazují soukromé adresy IP.

Soukromé rozsahy adres IP

 • 10,0,0,0 až 10,255,255,255
 • 172,16,0,0 až 172,31,255,255
 • 192,166,0,0 až 192,166,255,255

Jak najít vaši soukromou IP adresu

 1. lis Win + R a typ cmd do pole.
  Krok 1: Zadejte CMD
 2. lis Vstoupit otevřít Příkazový řádek.
  Krok 2: Zadejte příkazový řádek
 3. Typ ipconfig a stiskněte Vstoupit. Zobrazí se seznam informací o připojení k síti.
  Krok 3: Zadejte adresu ipconfig pro adresu ipv4

Jaká je potřeba soukromé IP adresy?

Když je veřejná IP adresa jediným způsobem připojení k internetu, proč je potřeba soukromá IP adresa? Jeden, například pro interní zařízení pro vzájemnou komunikaci, jste například odeslali ze smartphonu stránku k tisku na tiskárně. Soukromé adresy IP nezabírají veřejný prostor adres IP.

Stejně jako je omezená zásoba čerstvé pitné vody, koncept IP funguje podobně. S omezeným množstvím IP, soukromé IP udělají cestu pro veřejné IP, takže lze instalovat stále více internetových sítí, aniž by byla ohrožena dostupnost.

Vezměme si příklad, abychom lépe porozuměli. Řekněme, že máte běžný směrovač v domácí síti. Téměř všechny směrovače v domácnostech a kancelářích po celém světě mají podobnou strukturu IP adres, jako je 192.168.1.1, a dále přiřazují 192.168.1.2, 192.168.1.3, 192.168.1.4 atd. A tak dále více zařízení připojeným k router.

Můžete se zeptat, soukromé IP adresy se nebudou shodovat s IP jiných sítí? Stručně řečeno, ne, protože to nezmění rozdíl v tom, kolik routerů používá stejnou adresu 192.168.1.1. Uvnitř této konkrétní sítě lze připojit desítky zařízení a sdílet stejnou adresu IP s uživateli jiných sítí, protože mezi sebou přímo neinteragují.

Případně zařízení s privátními IP přidělenými routerem používají veřejnou IP adresu routeru k interpretaci jejich požadavků a pomáhají usnadňovat komunikaci s jinými veřejnými IP adresami a nakonec schopnost interakce s jejich zařízeními.

Přemýšlejte o tom tímto způsobem, čtete to pomocí soukromé IP adresy vašeho zařízení, protože zařízení (notebook, chytrý telefon nebo jiné) si tuto stránku vyžádalo prostřednictvím veřejné IP, routeru a poté vás sem přistálo.

Zařízení podporující internet, jako jsou notebooky, počítačové stolní počítače, smartphony, tablety a další, které fungují v soukromých sítích po celém světě, mohou používat soukromou IP adresu téměř bez omezení, což neplatí pro veřejné IP adresy.

Soukromé adresy IP také poskytují způsob, jak zařízení, která nepotřebují kontakt s internetem, jako jsou souborové servery, tiskárny atd., Stále komunikují s ostatními zařízeními v síti, aniž by byla přímo vystavena veřejnosti..

To je vše. Teď, když to pochopíte, víte, jak snadné bylo pochopit koncept a funkci soukromých IP adres.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map