Co je Port Forwarding?

Nyní přinášíme 7denní prémiový test do práce, & zůstat v bezpečí online


Co je Port Forwarding?

Port Forwarding je důležitá funkce, která umožňuje přístup k zařízení, serveru nebo službě odkudkoli na světě. Zjednodušeně řečeno, Port Forwarding umožní uživatelům vytvářet dedikované servery, provozovat různé typy služeb a mnoho dalšího.

Vzhledem k významu této funkce vyvinula PureVPN výkonný doplněk pro přesměrování portů, který umožňuje uživatelům posílat vpřed libovolné porty při současném používání sítě VPN.

Chcete-li plně porozumět tomuto doplňku a jeho výhodám, přečtěte si úplného průvodce.

img

K čemu se používá přesměrování portů?

Je to technika, která se široce používá k přesměrování počítače provoz přes vybrané porty mezi počítači LAN (lokální síť) a vzdálenými počítači (internet).

Stručně řečeno, je to proces, který vám umožní odeslat váš síťový provoz prostřednictvím čísla portu podle vašeho výběru a zpřístupnit jej ostatním v místní síti nebo na internetu.

K přesměrování se obvykle používá program VPN nebo proxy. Přesto to lze také provést pomocí hardwarových komponent, jako je router, proxy server nebo firewall.

Zjistěte více o tom, co je číslo portu?

Druhy předávání portů

Mapování portů existuje v několika podobách. Nejběžněji používané formuláře jsou uvedeny níže:

Přesměrování místních portů

Jedná se o nejčastěji používanou ve srovnání s jinými typy předávání portů. Obvykle se používá k odesílání dat z jiné klientské aplikace ve stejném systému. S předáváním lokálních portů se můžete snadno připojit z místního počítače na jiný server. Můžete také obejít brány firewall, které blokují určité webové stránky, pomocí předávání lokálních portů.

Vzdálené předávání portů

Umožňuje aplikacím, které jsou na připojení k serveru Secure Shell (SSH) na straně serveru, přístup k službám na straně klienta SSH. Existují i ​​jiná proprietární schémata tunelů, která využívají dálkové předávání portů pro stejný obecný účel. Jednoduše řečeno, vzdálené předávání portů vám umožňuje připojit se ze serveru na straně tunelu ke vzdálené síťové službě, která je umístěna na klientovi tunelu – boční.

Dynamické předávání portů

Umožňuje vám procházet bránou firewall nebo NAT pomocí dírky brány firewall. Cílem této metody je umožnit klientům bezpečné připojení k důvěryhodnému serveru, který funguje jako prostředník pro odesílání / přijímání dat na jeden nebo více cílových serverů.

Jak funguje předávání portů?

Chcete-li odeslat jakýkoli požadavek přes internet, jsou vytvářeny a odesílány pakety dat přes internet. Tyto pakety obsahují podrobnosti o vašem požadavku, který také obsahuje cíl vašeho počítače nebo zařízení.

Síťový směrovač obvykle zkoumá záhlaví paketu IP před odesláním do jakéhokoli propojeného a vhodného rozhraní. Poté zasílá data do cíle, který je v záhlaví.

Ale Port forwarding věci trochu mění. Při přesměrování portů přečte aplikace (váš VPN klient) záhlaví paketu, zapíše si cíl a poté přepíše informaci o záhlaví před odesláním na jiný počítač nebo server – ten, který se liší od počítače / serveru, který jste zamýšleli.

Tímto sekundárním hostitelským cílem může být jiný server používající jinou IP adresu, jiný port nebo úplně jinou kombinaci těchto dvou. V případě VPN nebo proxy jsou tímto sekundárním cílem obvykle servery zaměstnané poskytovatelem, které maskují nebo zakrývají vaši původní IP adresu.

Pohled na předávání portů

Následující příklad pomůže vysvětlit, jak funguje funkce předávání portů.

V následujícím příkladu IP adresa 101.0.0.1 odešle požadavek na 101.0.0.3 na portu 90. Zprostředkující hostitel – 101.0.0.2 – zachytí pakety, přepíše záhlaví paketů a pošle je na IP adresu 101.0.0.4 na portu 9090. :

101,0.0,1->101,0,0,2->101,0,0,4
Odešle žádostVlastně posílá
101,0,0,3:90101,0,0,4,49090

Hostitel, 101.0.0.4, odpoví na tento požadavek a odešle jej na 101.0.0.2. Pak 101.0.0.2 přepíše paket – což naznačuje, že odpověď je od 101.0.0.3 – a odešle jej na 101.0.0.1:

101,0,0,4->101,0,0,2->101,0.0,1
Odešle odpověďPředá odpověď na
101,0,0,2:9090101,0,0,1:90

Pokud jde o 101.0.0.1, zaslal požadavek na číslo 101.0.0.3 na portu 90 a obdržel odpověď od 101.0.0.3 na portu 90. Ale to se vlastně nestalo. Provoz se nikdy nedotkl 101.0.0.3. Ale kvůli způsobu přepisování paketů 101.0.0.1 vidí, že dostal odpověď od 101.0.0.3.

Zjištěný cíl je vždy z pohledu žádajícího počítače. Jak je vidět na obrázku: Přestože se 101.0.0.4 stává cílem v reálném čase pro provoz od 101.0.0.1, je cíl pro veškerý provoz (pokud znáte žádající hostitel) 101.0.0.3.

Další informace o tom, jak funguje přesměrování portů, naleznete níže uvedené video:

Použijte případy přesměrování portů

Funkce Port Forwarding je velmi užitečná v mnoha věcech, které děláme doma nebo v práci. Následuje několik důležitých případů použití Port Forwarding:

 • Přístup k vašim bezpečnostním kamerám, když jste pryč
 • Přeposílání portů na konzoly Xbox a PlayStation
 • Nastavení serveru u vás doma, jako je Minecraft nebo Teamviewer
 • Urychlení stahování.
 • Vyhledání směrovače v síti.
 • Optimalizace routeru.
 • Testování portů ve vaší síti.
 • Obnovte ztracená hesla routeru.
 • Přesměrování portů umožňuje přístup k počítači, notebooku nebo serveru odkudkoli na světě.
 • Umožňuje sdílet přístup k vašemu webu / FTP nebo jakékoli jiné službě.
 • Umožňuje hraní online her s přáteli tím, že umožňuje svým přátelům připojit se k vašemu hernímu serveru.
 • Bezpečné odesílání e-mailů klientům.
 • Přístup k omezeným webům odkudkoli.
 • Pro připojení k hostujícím serverům prostřednictvím brány firewall na úrovni datového centra odkudkoli.
 • Pro zvýšení odolnosti proti útokům DDoS.
 • Pro účely p2p.
 • Získání vzdáleného přístupu (RDP).
 • Přístup k soukromým síťovým aplikacím za NAT pro vzdálený přístup.
 • Propojení s Fantasy Grounds z různých směrovačů.
 • Přístup ke službám na serveru Synology NAS.
 • Přístup k službám na Plexu.

Jak povolím předávání portů v síti VPN?

Máte potíže s připojením svých oblíbených multiplayerových her nebo chatového programu k internetu? Selže webový prohlížeč tabletu i přesto, že je připojen k síti Wi-Fi? Váš problém může být zablokovaný port na routeru, který lze snadno opravit.

Směrovač stojí mezi vašimi zařízeními a internetem a ujistěte se, že veškerá data přicházející a odcházející jsou správně nasměrována.

Představte si router jako zeď, která zabraňuje nechtěnému a škodlivému provozu a zároveň otevírá porty, aby umožnil užitečný provoz, jako jsou webové stránky, hry a programy pro sdílení souborů. Porty jsou jako dveře ve zdi vyhrazené pouze pro užitečný provoz a váš router vykonává dobrou práci s automatickou konfigurací většiny portů, které potřebujete pro bezpečné používání Internetu.

V některých případech však musíte routeru sdělit, aby otevřel určitý port, takže program nebude blokován. Zde budete potřebovat funkci PureVPN pro přesměrování portů.

Přeposílání portů s doplňkem PureVPN

Existuje mnoho důvodů, proč budete potřebovat doplněk pro přesměrování portů PureVPN. Je známou skutečností, že sítě VPN a Port Forwarding obvykle nefungují společně. Pokud chcete použít Port Forwarding, musíte vypnout službu VPN. Ale to vás vystaví online hrozbám všeho druhu.

Zde přichází doplněk pro přesměrování portů PureVPN. Použití tohoto doplňku vám umožní používat Port Forwarding a PureVPN současně..

Podobně nefunguje přesměrování portů na vašem PC. Ale s doplňkem PureVPN to bude fungovat i na vašem PC.

Otevřete porty pro jakoukoli hru dle vašeho výběru s prémiovou zkušební verzí PureVPN Port Forwarding za pouhých 0,99 $

Další informace o doplňku PureVPN

Výhody současného používání PureVPN a předávání portů

Přesměrování portů vás chrání před hackery. Vaše zařízení a servery zůstávají chráněny před nežádoucím přístupem, zatímco vaše aktivity zůstávají skryté před všemi druhy špionů a hackerů. Přesměrování portů je pro koncového uživatele transparentní, zatímco přidává další vrstvu zabezpečení do sítí.

Jediná vyhrazená adresa IP

Podobně je předávání portů výhodné pro ty, kteří se chtějí při používání internetu držet jediné IP adresy. Mohou to být podnikatelé nebo lidé pracující pro právnickou osobu. Obvykle se přihlašují k vyhrazené IP prostřednictvím poskytovatele VPN a využívají funkci přesměrování portů pro spojení s touto konkrétní jedinečnou IP adresou.

Předávání portů je užitečné také pro ty, kteří chtějí provozovat webový server nebo herní server v jediné síti. Ti, kteří se chtějí připojit k této síti, to mohou snadno provést pomocí funkce předávání portů.

PureVPN vám poskytuje přístup k funkci Port Forwarding a zároveň zajišťuje, že v procesu zůstanete v bezpečí. Veškerá data odesílaná do a ze zařízení zůstávají 100% chráněna a bezpečná. A bez ohledu na to, jak těžce se hacker snaží, vaše online komunikace zůstává skrytá a bezpečná pomocí nejlepších metod šifrování.

Tak na co čekáš? Vyzkoušejte PureVPN nyní a použijte Port Forwarding, aniž byste byli vystaveni jeho zranitelnostem.

FAQs(Často kladené otázky)

Jak zkontrolovat, zda je můj port otevřený?

Můžete zkontrolovat, zda je váš port otevřený nebo ne, prostřednictvím služeb kontroly portů, jako je CanYouSeeMe.org a ismyportopen.com..

Je Port Forwarding bezpečný?

Při manuálním nastavení přesměrování portů pomocí routeru je výzvou, že vaše online komunikace již nemusí zůstat v bezpečí. Při předávání portů existuje několik online zranitelných míst, a proto pro zabezpečení vašich online aktivit potřebujete VPN pro předávání portů.

Hackeři také nemají přístup přes přesměrované porty. Vše záleží na cílových portech nebo na tom, jak dobrý je firewall vašeho routeru a jak bezpečný je interně i externě.

Co je spouštění portů?

Spouštění portů je podobné předávání portů s výjimkou několika klíčových rozdílů. Když nastavíte spouštění portů, zavře se port, který jste vybrali. Tento port se otevře, pouze pokud je spuštěn odchozí komunikací. Po ukončení odchozí komunikace, která spustila otevření portu, se port po určité době uzavře.

To je užitečné při zvyšování zabezpečení připojení, protože poskytuje místnímu zařízení kontrolu nad otevřením připojení nebo jinak udržuje port zavřený. To pomáhá při odstraňování rizik spojených s přesměrováním portů, pokud port zůstává otevřený po dlouhou dobu, i když se nepoužívá.

Vyžaduje port forwarding statickou IP?

Ano, pro předávání portů bude pro vaše zařízení potřeba statická IP adresa. Ve výchozím nastavení vám dynamický IP adresa přidělí váš poskytovatel internetových služeb, který se vždy mění. To je důvod, proč přesměrování portů nebude schopno připnout zařízení do vaší domácí sítě.

Snižuje přesměrování portů ping?

V některých případech může přesměrování portů snížit váš ping. U některých uživatelů však může být ping drasticky eskalován. Vše záleželo na serveru, ke kterému se připojujete, a jak daleko je tento server umístěn od vašeho fyzického umístění.

Jaký je rozdíl mezi předáváním portů a spouštěním portů?

Jak již možná víte, některé aplikace a hry vyžadují, aby určité porty byly otevřeny, aby fungovaly úspěšně. Předávání portů a spouštění portů lze použít k povolení zařízení pro přístup ke službám mimo síť. Jejich procesy se však mírně liší.

Přesměrování portů umožňuje externí připojení na dobu neurčitou, takže je považováno za méně bezpečné, protože porty zůstávají na routeru otevřené. Spouštění portů však umožňuje externí připojení po určitou dobu, čímž je bezpečnější a flexibilnější než jeho protějšek.

Co je UPnP?

UPnP, také známý jako Universal Plug and Play, je protokol, který řeší některé bezpečnostní problémy vyvolané přesměrováním portů. Umožňuje aplikacím na vašem zařízení v případě potřeby otevírat porty a po dokončení je uzavřít. Je to mnohem pohodlnější, protože vás ušetří při ručním otevírání a zavírání portů.

Další informace o tom, co je upnp

Jak otevřít porty na vašem routeru?

Nalezení a otevření portů na routeru je snadné. Následuj kroky:

 • Vyhledejte IP adresu routeru.
 • Přejděte k nastavení routeru.
 • Zadejte své přihlašovací údaje (uživatelské jméno a heslo).
 • Vyhledejte kartu Port Forwarding.
 • Otevřete preferovaný port. Zadejte například 8840 a otevřete port 8840. Pokud chcete otevřít dva porty, zadejte 8840, 8820 nebo 8810-8815 a otevřete porty od 8810 do 8815..
 • Uložte nastavení.
 • Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map