Co je hacker bílý klobouk? Rozdíl mezi hackery White, Grey a Black Hat


Co je hacker bílý klobouk? Rozdíl mezi hackery White, Grey a Black Hat

Všichni hackeři jsou vnímáni jako zločinci nebo zlí lidé, kteří kradou peníze. To vše vnímáme z běžných médií, kde vidíme, že hackeři jsou zapojeni do krádeže dat, těžce vydělaných peněz lidí, hackerských zařízení a systémů, které způsobují počítačový terorismus. Přesto je realita jiná. Hackování je legální, pokud je prováděno se svolením vlastníka na zařízeních, systémech nebo sítích. Jedná se o celosvětově uznávanou praxi, kdy společnosti a vládní agentury najímají hackery, aby pronikli do jejich systémů, aby jim pomohli zjistit, jaké jsou mezery v jejich systémech a opravit je.

Bílý klobouk hacker

Co jsou to hackeři z bílého klobouku?

Ne všichni hackeři mají v úmyslu poškodit běžné uživatele. Pojem hacker, pokud je používán obecně, je definován jako někdo, kdo má úmysl vykonávat počítačové trestné činnosti, aby zneužil něčí soukromí a ohrozil jejich data.

Hacker však může být kdokoli, bez ohledu na jeho záměry, který používá své studie a postupy k provádění hackerských strategií a obcházení bezpečnostních vrstev vaší sítě nebo počítačového systému.

Samotné hackování není nezákonné, ledaže by bylo provedeno neeticky proti zákonům a předpisům a porušilo kodex chování. Mnoho vládních agentur a společností najímá hackery, aby zajistili své systémy a sítě.

Navíc ne každý má znalosti o kybernetickém světě, kde je nějaká otázka, co je to hacker bílý klobouk? Nebo do čeho je zapojen bílý klobouk hackování? Jsou jen některé z kuriózních otázek v digitálním věku, ve kterém žijeme?

Hackeři jsou rozděleni do 3 vrstev „Black“, „White“ a „Grey“ hat hackerů. Každý termín je se západní kulturou, černý vytváří negativní pocit, bílý zajišťující mír a Gray, což je směs etických i neetických prostředků hackování. Nicméně, dva hlavní faktory určují typ hackera jednáte s jejich úmysly a zda dodržují zákony společnosti.

Hackeři z černého klobouku

Jako všichni hackeři tam venku, Černý klobouk využívá své rozsáhlé dovednosti a znalosti k infiltraci jakéhokoli systému nebo sítě s primárním cílem přístupu k citlivým datům a obcházení bezpečnostních protokolů. Někteří hackeři s černým kloboukem to dělají jen pro zábavu, zatímco někteří mohou porušit bezpečnostní protokoly ve snaze získat nějaký finanční zisk a způsobit poškození běžným uživatelům..

Tyto černé klobouky sahají od vstřikování škodlivých skriptů do softwaru až po profesionální hackery, kteří se snaží ukrást informace, zejména finanční, osobní informace a přihlašovací údaje..

Jejich cílem není pouze ukrást data, ale také je pozměnit a zničit. Chránit se před černými klobouky je v technickém věku, ve kterém žijeme, velmi důležité, a proto je třeba podniknout některá protiopatření, abychom zajistili, že se nenecháte transparentní pro celý svět..

Například nesdílí citlivá data v žádné síti, jako jsou finanční výkazy, odebrání Exif nebo metadata z vašich obrázků a mnoho dalších věcí týkajících se černý klobouk bezpečnost.

Hackeři z bílého klobouku

Perfektní definice hackerů s bílým kloboukem by byl někdo, kdo používá své dovednosti k získávání informací etickými prostředky. Bílý klobouk hacker mohou si je najmout firmy jako specialisté na kybernetickou bezpečnost, kteří se pokoušejí provádět hackerské činnosti za účelem nalezení nevyplněných mezer v jakémkoli systému nebo síti.

Hackeři z bílého klobouku používají stejný procesní postup jako hackeři s černým kloboukem, ale hlavní rozdíl spočívá v tom, že žádají o povolení vlastníka, což je zcela legální. Bílý klobouk hacker provádí testování perem, provádí hodnocení zranitelnosti pro firmy k identifikaci případných úniků v sítích a zajišťuje tak posílení firemní bezpečnostní struktury. Existují dokonce kurzy, školicí moduly a certifikace zahrnující etické hackování.

Hackeři s šedým kloboukem

Ne vždy existují dvě strany stránky, ale někdy jsou i některé šedé oblasti. Hacker s šedým kloboukem je někdo, kdo bude hledat slabiny v systému, aniž by se zeptal vlastníka. Pokud je problém nalezen, nahlásí to vlastníkovi, ale někdy požádá o malou koncesi, než provede opravu.

Pokud však majitel žádost zamítne, odhalí zneužití online pro ostatní, aby mohli využít zejména hackerů v oblasti černých klobouků. Tato forma hackování je z časového hlediska stále nezákonná, protože hacker nepožádal vlastníka o povolení dříve, než se pokusil o útok na systém. Tyto typy hackerů nemají špatné úmysly, pouze hledají zranitelnosti v systému a vydělávají si nějaké extra peníze nebo jednoduše pro své účely.

Slovo hacker, i když o něm mluví, zobrazuje velmi negativní konotaci, je důležité mít na paměti, že ne všichni hackeři jsou vyrobeni stejným způsobem. Li bílé klobouky Nebudou tam hledat slabost a zastavit útoky na kybernetickou bezpečnost, pak by bylo spousta kybernetického zločinu, zneužívání zranitelných míst a shromažďování vysoce citlivých informací, což by uživatelům umožnilo téměř otevřít celý svět.

Etické hackery?

Etický hacker nebo etický hacker, označovaný také jako hacker v bílém klobouku, jsou jedinci, kteří zdůrazňují bezpečnostní zranitelnosti pomocí penetračního testování. Penetrační testování je pokus o zvýšení zranitelnosti systému. Tito jednotlivci zabývající se bezpečností informací jsou ve svých testovacích technikách přísní a dělají to pro zlepšení celkového bezpečnostního prostředí systému.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me