10 způsobů, jak vás NSA špionuje v roce 2020


10 způsobů, jak vás NSA špionuje v roce 2020

Už jste někdy měli pocit, že jste sledováni? Napadlo vás někdy, že někdo může neustále sledovat vaše digitální stopy, aby narušil vaše soukromí? Je to už šest let, co nechvalně proslulý informátor Edward Snowden unikl utajovaným spisům Národní bezpečnostní agentury (NSA), aby je mohl vidět svět. Tehdy svět poznal, jak strýček Sam neustále sleduje.


Svět samozřejmě ví o incidentu, pojďme však zablokovat paměť těch, kteří zapomněli. Edward Snowden odpálil píšťalku na NSA dne 5. června 2013. Dokumenty, které unikl Snowden, odhalily, že NSA špionuje nejen americké občany, ale shromažďuje osobní údaje o jednotlivcích z celého světa. Snowdenova zjevení vzala svět bouří, když se Netizens spojil, aby položil tuto otázku:

je NSA špionážní obrázek na mě

Proč na mě špehuje NSA?

Navzdory dopadu, který odhalení zpočátku měla, je šokující vidět, že varování vstoupila jedním uchem a zhasla druhým. Postupem času lidé zapomněli, jak bylo ve jménu národního zájmu narušeno jejich soukromí. Bez ohledu na to, stále si ceníme Snowdenovy oběti a co pro nás udělal. Připomeňme vám tedy, jak na vás NSA špionážně špehovala!

XKeyScore nebo XKS

XKS je tajný program vyvinutý Národní bezpečnostní agenturou pro vyhledávání a analýzu globálních dat z internetu. XKS je sofistikovaný program, který umožňuje NSA přístup k monitorování internetu. Program umožňuje NSA číst vaše e-maily, přistupovat k vyhledávacím dotazům, historii procházení a sdíleným dokumentům. Program umožňuje NSA virtuální přístup k vašemu zařízení – umožňuje jim sledovat vše. Kromě toho může NSA sledovat vaše zařízení, ať jste kdekoli. Stručně řečeno, mají přístup ke všem a všem.

Operace přístupu na míru

V roce 1997 vytvořila NSA svou elitní hackerskou divizi nazvanou Tailored Access Operations, známou také jako TAO. TAO je specializovaná jednotka pro shromažďování zpravodajských informací z oblasti kybernetické války, kterou prochází toto heslo: „Vaše data jsou naše data, vaše zařízení je naše zařízení – kdykoli a kdekoli, jakýmikoli zákonnými prostředky“. Operace na míru využívají bezpečnostní mezery v zařízeních ke shromažďování informací o uživateli nebo k použití zařízení jako nástroje pro sledování. Zařízení s minimálními nebo žádnými bezpečnostními mezerami však nejsou daleko od dosahu TAO.

TAO dokáže natolik narušit zabezpečení vašeho zařízení pomocí malwaru. Mohou nasměrovat cílený provoz na falešné verze skutečných webů, aby sledovaly protokoly a aktivitu uživatelů. TAO také spolupracuje s technologickými společnostmi na vytváření zadních vrát v routerech – využívajících zařízení nejen virtuálně, ale fyzicky.

Sběr dat ze sociálních médií a telekomunikačních gigantů

V rámci povinností programu PRISM požadoval NSA data od sociálních médií a telekomunikačních gigantů. NSA mohl tyto společnosti požádat o informace, jako jsou fotografie, videa, e-maily a historie prohlížení. Jeho největšími technologickými spolupracovníky jsou Google, Facebook, Microsoft, Yahoo a Apple.

Five Eyes Intelligence Alliance

Vznik NSA byl podpořen myšlenkou národní bezpečnosti. Národní bezpečnostní úřad byl vytvořen za účelem shromažďování informací o zahraničních zemích a občanech, nikoli o občanech USA. Aliance měla pomoci organizaci vydržet a čelit jakémukoli jednání proti národní bezpečnosti. Stručně řečeno, NSA nebyla oprávněna shromažďovat zpravodajské informace o Američanech. I když otázka zní, udělali to? Ano!

Využívá právní mezery, NSA nejen shromažďuje informace o občanech Spojených států, ale také sdílí informace se svými spojenci s názvem Five Eyes Intelligence Alliance. Aliance se skládá z pěti zemí: USA, Velká Británie, Kanada, Nový Zéland a Austrálie. Vztah je vzájemný, ačkoli inteligence jiných zemí je sdílena také se Spojenými státy.

Kam následuje NSA

Nejsi sám! Ať už jste kdekoli, následuje NSA. NSA může sledovat vaši polohu prostřednictvím mobilního operátora, otevřených sítí Wi-Fi v blízkosti (samozřejmě ohrožených bezpečností) a GPS. Podle Washington Post shromažďuje NSA denně okolo 5 miliard záznamů. Díky sledování vaší cesty může NSA sledovat vaše oblíbená místa. Kdo ví, mohli by si být vědomi vašeho tajného úkrytu v domě na stromě. Dále s pomocí těchto informací může NSA vyhledat spolupracovníky cílených jednotlivců – a také z nich učinit osobu zájmu.

Někdo se dívá

NSA má snadný přístup k fotoaparátu na svém notebooku, smartphonu a dokonce i webových kamerách pomocí jednoduchého útoku malwaru. Útok je tak jemný, že byste si ani nevšimli, že vaše zařízení bylo napadeno. Nemá to žádný vliv na výkon vašeho zařízení, jeho hlavním účelem je shromažďování informací. Kromě toho lze vaše mikrofony použít také k nahrávání a přenosu vašich rozhovorů bez vašeho souhlasu.

Dokonce i vypnutá zařízení lze zapnout, aniž byste si toho všimli. Přemýšleli jste někdy, proč jste bombardováni reklamami na něco, co jste právě diskutovali se svým přítelem? Když už mluvíme o reklamách, existuje důvod, proč Mark Zuckerberg neustále drží fotoaparát a mikrofon. A důvod je, že ví!

NSA to přeškrtne ze seznamu

Snowdenova úniková informace odhalila, že NSA také špionuje vaše nákupy. Díky spolupráci s giganty kreditních karet, jako je Visa, může NSA přistupovat k vašim záznamům o nákupu a sledovat vaše nákupní chování. NSA dále vytvořila alianci se Společností pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci známou také jako SWIFT.

NSA přistupuje k informacím z databáze SWIFT, která zahrnuje záznamy o nákupech uskutečněných kreditními kartami a dalších finančních transakcích. Účelem shromažďování těchto informací bylo sledovat nákupy teroristických organizací, ale je pro nás těžké uvěřit, že informace o občanech nakupujících potraviny v tomto ohledu pomáhají.

Budování zadních dveří – oblíbená doba průjezdu NSA

Všichni víme o slavném incidentu FBI-Apple v roce 2016. To bylo tehdy, když Apple odmítl žádost FBI o přístup k datům na iPhone zabaveném na místě činu incidentu střelců v San Bernardinu. Appleova reakce doprovázela vůli, na kterou Cook reagoval:"Nikdo by nechtěl postavit hlavní klíč, který by otočil stovky milionů zámků, i kdyby tento klíč byl ve vlastnictví osoby, které důvěřujete nejvíce … ten klíč mohl být ukraden".

To je samozřejmě jedna strana mince. Podle Snowdenových odhalení utrácí NSA ročně přes 200 milionů dolarů, aby byla bezpečnost zařízení zranitelná. Takové množství mamutů se vynakládá na spolupráci s technologickými giganty – vytvářejí záda pro dohled.

Dalším incidentem, který byl v centru pozornosti, byla spolupráce NSA-RSA, kde Národní bezpečnostní agentura zaplatila RSA 10 milionů USD za vytvoření zadních dveří a distribuování ohrožených šifrovacích nástrojů. V průběhu let RSA tvrdila, že se jejich vztah s NSA změnil, ale pevně věříme v tuto představu: jednou zloděj, vždy zloděj.

To je samozřejmě několik známých incidentů. Musí existovat stovky takovýchto spoluprací, o kterých nevíme. Aliance, které jsou stále funkční, a sledují nás spolu s NSA ze stínů.

Odeslat informace

NSA má přístup k informacím odeslaným nebo přijatým ve vašich textových zprávách. NSA shromažďuje nejen informace o obsahu zpráv, ale také o metadatech, která jim umožňují přístup k protokolům transakcí z vašeho zařízení, kontaktů a vaší aktuální polohy..

Někdo je v telefonu

NSA také shromažďoval informace o telefonických konverzacích. Tyto informace však nebyly omezeny pouze na metadata. V roce 2009 byl NSA spuštěn tajný program známý jako Mystic, podle Snowdenových odhalení tento program umožnil NSA zaznamenávat nejen metadata, ale také obsah telefonních rozhovorů. V roce 2011 program dosáhl svého vrcholu, protože bylo oznámeno, že Mystic umožnil NSA zaznamenávat telefonický obsah a metadata země celý měsíc.

Existuje řešení pro všechno

Sdílením digitálního prostoru je naší odpovědností nejen vzdělávat naše spoluobčany o metodách, kterými na ně NSA špehuje, ale také jim poskytovat řešení. Díky důkladnému výzkumu, náš tým přišel s způsoby, jak můžete zvýšit vaši bezpečnost na další úroveň – aby vaše zařízení nezranitelná proti hackerským pokusům. Dále jsme silnými propagátory ochrany soukromí a anonymity a přišli jsme s pokyny, pomocí kterých se můžete zabezpečit před online sledováním a zabránit NSA v porušení vašeho soukromí.

Ochrana soukromí na internetu – Řekněte ne sledování online

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map